• Współpraca z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu.

Pierwsza wizyta na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Będziemy tam gościć dość często, a kto wie, może niektórzy z nas zdecydują się studiować właśnie tam. Klasa 1B jest klasą patronacką  Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W środę, 27.10.21 r.  odwiedziliśmy uczelnię. Niewielu z nas wiedziało, że mieści się ona we wspaniałych poniemieckich budynkach (stary kampus). Odwiedziliśmy Muzeum Anatomii gdzie "Hic mortui docent vivos”  (Tutaj zmarli uczą żywych) i mieliśmy spotkanie ze studentami, którzy ciekawie opowiadali o swojej Alma Mater. Co będzie następnym razem? Już teraz jesteśmy ciekawi.

• Historia - obóz naukowy - Warszawa 20-22.10. 2021 r.

POWRÓT DO WARSZAWSKIEJ PRZESZŁOŚCI

20 października klasa 2D i grupa z rozszerzoną historią pojechały na trzydniowy obóz naukowy do Warszawy. Były to bardzo intensywne dni. Plan był ułożony tak, aby zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej o stolicy i historii naszej ojczyzny. Jest to miasto, z którym wiąże się wiele wspomnień i ważnych dla naszego kraju wydarzeń. Zrozumieliśmy, że nie jest to tylko zatłoczona, duża i nowoczesna aglomeracja.

DZIEŃ PIERWSZY  Od razu po przyjeździe do Warszawy udaliśmy się do muzeum Polin ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, zobaczyliśmy Zamek Królewski i Pomnik Małego Powstańca.

DZIEŃ DRUGI  Po śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie do  Muzeum Pawiak i odwiedziliśmy cmentarz Stare Powązki. Wieczorem pojechaliśmy zobaczyć pałac i ogród w Wilanowie. Przez silny wiatr nie mogliśmy wejść na teren ogrodów, ale to nie powstrzymało nas od dobrej zabawy. Muzyka przed pałacem wprawiła nas w cudowne nastroje.

DZIEŃ TRZECI  Zwiedzenie Łazienek Królewskich było naszym pierwszym celem w piątek. Po długim spacerze pojechaliśmy do domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, gdzie pogłębialiśmy wiedzę dotyczącą życia i twórczości tego wybitnego artysty. W drodze powrotnej do Wrocławia zatrzymaliśmy się na pierogi, które w idealny sposób zakończyły wyprawę do stolicy. Zadowoleni wróciliśmy wieczorem, mimo napiętego planu zwiedzania znaleźliśmy czas na integrację.

• LIGA KLAS

Złoty Stok 2021

Drodzy Koledzy, Drogie Koleżanki! Chcielibyśmy opowiedzieć Wam trochę (i pokazać), na co możecie przeznaczyć wygraną pulę pieniędzy z Ligi Klas i tym samym zmotywować do udziału w niej. My, uczniowie z klasy 3"0"g, postanowiliśmy pojechać na jednodniową wycieczkę do Złotego Stoku, gdzie udało nam się zwiedzić Kopalnię Złota, przepłynąć łódką po podziemnej rzece, zobaczyć średniowieczną osadę, dzięki której poznaliśmy maszynerie, ułatwiające i tak żmudną pracę górników, oraz pobliską Sztolnię Ochrową. Była to naprawdę niesamowita okazja do dowiedzenia się czegoś nowego, porozmawiania, spędzenia wspólnego czasu, szczególnie po tak długim okresie izolacji i braku możliwości bycia razem. Był to dzień nawiązania kontaktu oraz chwila przerwy od siedzenia w szkolnych ławkach.

Serdecznie polecamy Wam aktywne uczestnictwo w Lidze Klas, ponieważ w przypadku zwycięstwa, nasze drugie z rzędu…, będziecie mogli wybrać miejsce, które chcielibyście odwiedzić. A z własnego doświadczenia możemy śmiało powiedzieć, że - jak najbardziej warto!

Dziękujemy za uwagę

Klasa 3"0"g  dwukrotny zwycięzca Ligii Klas

Z okazji Dnia Edukacji składamy wszystkim Nauczycielom najlepsze życzenia.

Z przyjemnością informujemy, że dwóch naszych nauczycieli otrzymało za swoją pracę nagrodę Prezydenta Wrocławia.

W tym dniu pani Dyrektor zaprosiła grono pedagogiczne na spacer po Wrocławiu, który poprowadziła nasza nauczycielka języka niemieckiego i przewodnik po Wrocławiu pani Katarzyna Sroka, a na spotkaniu przy kawie zostały wręczone naszym pedagogom Nagrody Dyrektora.

Dziękujemy Naszym Nauczycielom za trud pracy w tych trudnych czasach.

Edukacja jest najważniejsza!

• Euroweek - Szkola Liderów- klasa 1e

Euroweek jest programem edukacyjnym  młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.
          • Warsztaty geologiczne

Przed Nami matura - więc powtarzamy .

Dzisiaj litosfera - budowa wnętrza Ziemi, skały i minerały, wulkanizm, kronika dziejów Ziemi, płyty tektoniczne. Wszystko na warsztatach geologicznych w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

• PRZYGODA Z CHÓREM

Drodzy Uczniowie Wrocławskich Liceów!

Serdecznie zapraszamy do śpiewania w międzyszkolnym Kameralnym Chórze Angelus.

Jestesmy grupą śpiewającą różne gatunki muzyki. Realizujemy projekty - musicale, koncerty, happeningi, a kiedyś nawet przygotowaliśmy spektakl operowy. Chórzyści nie tylko śpiewają, ale biorą udział w akcji scenicznej (spokojnie - wszystkiego Cię nauczymy....:)

W tym roku planujemy spektakl z piosenkami z filmów Walta Disneya oraz warsztaty z songwritingu (czyli będziemy rozmawiać o tym, co wpływa na to,że utwór staje się hitem). Mamy odrębne lekcje z emisji głosu, gdzie każdy może szlifować swoje umiejętności wokalne.Czeka nas występ w Narodowym Forum Muzyki oraz wiele przygód w życzliwej grupie rówieśników.

Chór pozyskuje środki na realizację projektów w różnych konkursach - zajęcia są dla uczestników bezpłatne. W zamian oczekujemy zaangażowania i pragnienia odpowiedzialnego współtworzenia naszej społeczności.

Serdecznie zapraszamy na spotkania dla wszystkich chętnych 20 i 23 września o g. 17 w IX LO w sali nr 7 (ul. P.Skargi 31 - wejście od placu Dominikańskiego).

Więcej informacji w załączniku.

Barbara Szarejko-Nestor

dyrygent