• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Już  po raz drugi nasza szkoła została objęta wsparciem finansowym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Przyznane zostały środki w kwocie 15 000 zł, z czego 12 000 zł z dotacji rządowej i 3 000 zł z wkładu własnego Gminy Wrocław. Tym razem z dofinansowania skorzystała biblioteka w budynku B. Wzbogaciła się ona o 240 książek, w tym wiele nowości wydawniczych oraz 59 lektur szkolnych o wartości połowy dotacji, tj. 7 500 zł. Lista zakupionych pozycji konsultowana była z uczniami, nauczycielami i rodzicami (do wglądu w zakładce SZKOŁA/Biblioteka/NPRC). Druga połowa przyznanych środków (ok. 7 500 zł) została wykorzystana na odświeżenie i doposażenie wnętrza biblioteki: zakupiono 6 regałów dwustronnych, urządzenie wielofunkcyjne oraz czytnik kodów kreskowych.

Książki są sukcesywnie wprowadzane do księgozbioru biblioteki szkolnej i już cieszą się zainteresowaniem czytelników.

• Spotkanie z Anną Dymną

12 grudnia  w LO 8 wyjątkowym gościem była Pani Anna Dymna-Człowiek o wielkim sercu, założycielka i prezes Fundacji "Mimo Wszystko", wybitna aktorka teatralna i filmowa, pedagog.

Pani Anna Dymna opowiedziała nam o Fundacji, pomocy potrzebującym, swoich dokonaniach aktorskich oraz spotkaniach z wybitnymi ludźmi ze świata filmu, teatru, poezji i literatury.

Uczniowie mieli okazję posłuchać o wyborach życiowych, decyzjach, marzeniach oraz trosce, pomocy i wrażliwości na drugiego człowieka. Dobry humor, dobra energia i uśmiech przeplataly się ze wzruszeniami.

To były cudowne i niezapomniane chwile . Serdecznie dziękujemy!!!!!

• Drużynowy Konkurs Geologiczny

Drużynowy Konkurs Geologiczny w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego już za nami.
            Nasze Ósemkowe Trylobity zajęły 4 miejsce na 19 startujących drużyn. Ależ to były emocje, niesamowite wrażenia i tyle nowych doświadczeń z geologicznej przeszłości Naszej cudownej planety. Czekamy na kolejną edycję :)
          • Koncerty edukacyjne dla młodzieży w NFM

Jazz – od Nowego Orleanu do Nowego Jorku

Bebob, spirituals, free jazz, fusion, boogie-woogie, scat, jazz standard, call and responce to zestaw pojęć muzycznych, o które mogli wzbogacić się uczestnicy kolejnego z cyklu koncertów edukacyjnych dla młodzieży w Narodowym Forum Muzyki 22 listopada br.

Tym razem odbyliśmy podróż po muzycznym świecie Stanów Zjednoczonych, po których powiódł nas zespół jazzowy pod kierunkiem Matyldy Gerber. Przebyliśmy drogę od Nowego Orleanu, poprzez Chicago, aż do Harlemu – dzielnicy Nowego Jorku, by zrozumieć, dlaczego akurat tam zrodził się ten ciekawy gatunek muzyczny, co wpłynęło na jego rozwój i jak ewoluował. Poznaliśmy niejedną postać i anegdotę związaną ze światem jazzu.

Kolejny koncert – kolejna podróż! Gdzie tym razem?

Spotkajmy się ponownie wiosną – przekonamy się!

Ale jedno jest pewne - będzie to inny świat!  😊