• OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW    ROK SZKOLNY     2020/2021

                                          

          OLIMPIADY   PRZEDMIOTOWE

           I  LAUREACI  I  FINALIŚCI

          Geografia

                Kacper Konieczny - laureat  2Bg   opiekun    M. Bogdanowicz

            Język  Francuski

          1. Amelia Kopacz - finalistka  20g     opiekun     D. Bzduła
          2. Jagoda Rożen - finalistka      2Cg    opiekun     D. Bzduła

           

           II  UCZNIOWIE  ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPÓW OKREGOWYCH OLIMPIAD:

                      Język Polski

          1. Wiktoria Grabowiec 2Ag    opiekun E. Jarzębowska
          2. Agata Pankros  2Ag   opiekun E. Jarzębowska
          3. Julia Wdowiak 2C   opiekun E. Jarzębowska

           

           

           

          INNE KONKURSY

           

          Język Polski

          1.  W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck - Wiktoria Grabowiec 2Ag - III miejsce PROZA, etap dolnośląski konkursu recytatorskiego . Opiekun  E. Jarzębowska
          2.  Wiktoria Grabowiec 2Ag W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck- Wiktoria Grabowiec 2Ag  - III miejsce POEZJA, etap finałowy konkursu recytatorskiego. Opiekun  E. Jarzębowska
          3. Ogólnopolski Konkurs Poetycki dla młodzieży Stowarzyszenia Nieznanych Poetów - Maja Zacharewicz 2D , wyróżnienie I stopnia. Opiekun  E. Jarzębowska

           

           

           

          Sztuka

           

           16 Międzynarodowy  Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych – złoty FrankoFilm   dla filmu zrealizowanego przez uczniów VIII LO Félicitations M. Bernier - Désorganisation - Mateusz Lipowski kl. 2Cg, Marek Zdobylak kl. 2Cg, Mateusz Bochenek 30, Iwo Szenk 2Fg, Julia Zalega 30.  Opiekun A. Jarmużek

           

             Język angielski

           

          Konkurs „Unite the Nations” w projekcie „To jest nasz czas”- 4 miejsce na świecie.  Anna Migocka, Hanna Bieńko, Maja Kepinska, Nikola Szymończyk, Paweł Wierzbicki, Wiktoria Piaskowska z klasy 20g ,  Julia Kucharska z klasy 2Eg. Opiekun A. Kałczyńska- Durlej
           

                       Historia

          1. XIV  Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia Wratislavia Aeterna wchodzącego w skład Magnum Praemium Wratislaviae-  Aleksandra Rygała, Grażyna Witek, Hanna Wróblewska – 2B – II miejsce . Opiekun  A. Polańska.
          2. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Świecie Antycznym - organizator: Uniwersytet w Białymstoku, Wydział Prawa- Kacper Konieczny 2Bg – finalista . Opiekun J. Januszewski

            

                      Religia

          Wojewódzki konkurs „ Wędrówki Szlakiem Wartości” .  W. Grabowiec  2Ag  -  III miejsce w kategorii proza . Opiekun – I. Piniasz.

             

                      Chemia

          1. Marta Haberla 2D  Wielki Test Edukacyjny -  Marta Haberla 2D-  I miejsce . Opiekun    P. Rzepkowski.
          2.   Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej- Julia Sobczyńska finalistka . Opiekun P. Rzepkowski.
          3.   Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej- Łukasz Grzywacz- laureat . Opiekun P. Rzepkowski.

           

           

                       Inne

          Olimpiada „Zwolnieni z Teorii 2020”, Liceum nr VIII znalazło się na 6 miejscu w województwie w rankingu szkół uczących praktycznych kompetencji na projektach społecznych.  Opiekunowie K. Dobrucka, K. Babiarz.

          Projekt LOKALNI uhonorowany „Brązowym Wilkiem” zrealizowali:

          1. Hanna Bieńko 20g
          2.  Adrianna Kamińska 20g
          3.  Maja Kepinska 20g
          4.  Anna Migocka 20g 
          5.  Wiktoria Piaskowska 20g 
          6.  Noemi Sachajko 20g 
          7.  Nikola Szymończyk  20g
          8.  Angelika Ściana 20g
          9.  Paweł Wierzbicki 20gł 

           

           

              

      • Kontakty

        • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
        • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
        • 717986736
        • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71
        • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
        • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
        • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
        • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
    • Galeria zdjęć

        brak danych