• Obozy naukowe

   • Obóz naukowy w Krośnicach styczeń 2020

    Ambitni uczniowie klasy 3c tuz przed studniówkowymi zmaganiami postanowili zmierzyć się z arkuszami maturalnymi na obozie w Krośnicach. Zajęcia z matematyki i języka polskiego zmusiły uczniów do wytężonej pacy. Zwłaszcza że trwały od świtu do nocy. Jednak, gdy przyszło wyjeżdżać, pozostał żal, że to już koniec.

      Obóz maturalny Lubachów 2019 r.

      Gdzie chemia spotyka się z fizyką? W Lubachowie!
    Za nami ostatni już w tym roku szkolnym maturalny obóz naukowy z fizyki i chemii poprowadzony przez naszych cudownych nauczycieli - Panią Prof. Elżbietę Markowską-Sacher oraz Pana Prof. Piotra Rzepkowskiego. Oprócz zmagań z arkuszami maturalnymi był też czas na aktywność fizyczną bo przecież nie mogliśmy nie skorzystać z cudownej pogody Więcej na fb.

     

    Obóz geograficzny Krośnice 2019 r.

    Kolejny rok,  kolejni uczniowie  jadą  do  Krośnic  ,by utrwalać  wiedzę  geograficzną  zdobywaną   na lekcjach. 
    Cel jest  jeden.  Jak najlepiej zdać  maturę  z  geografii ( fotorelacja w zakładce GEOGRAFIA i na fb)

     

    Obóz matematyczno-polonistyczny Krośnice marzec  2019r.

    Wiosna - ach to ty...
    Kiedy 21 marca większość uczniów naszej szkoły świętowała pierwszy dzień wiosny, klasa 3 B wraz z paniami M. Gładysz i I. Moździerską wyjechała do Krośnic, aby w pięknych okolicznościach przyrody w Dolinie Baryczy przygotowywać się intensywnie do matury. Uczniowie rozwiązywali arkusze maturalne z języka polskiego i matematyki, napisali próbną maturę na poziomie podstawowym z matematyki, a także zdawali próbny egzamin ustny z języka polskiego. W krótkich przerwach od nauki młodzież podziwiała piękną okolicę i zażywała relaksu na świeżym powietrzu .
    Matura zbliża się coraz większymi krokami, więc mamy nadzieję, że obóz naukowy był świetną okazją do powtórki materiału przed egzaminem. ( fotorelacja na fb)

     

      ,,Nadmorska przygoda z przyrodą
                      Jarosławiec 21-25.05.2018

    Pod koniec maja, uczniowie Naszego liceum, mieli możliwość uczestniczenia w obozie naukowym w Jarosławcu. Wyjazd był skierowany głównie dla osób rozszerzających przedmioty przyrodnicze. Przez pięć intensywnych dni poznaliśmy polskie morze od zupełnie innej strony. Skupiliśmy uwagę na zjawiskach, które wcześniej mogły wydawać się nieciekawe. Do najlepszych zajęć należało: zbieranie i oznaczanie nadmorskich bezkręgowców, badanie składu chemicznego wody morskiej, czy ocena stanu powietrza metodami bioindykacji. Pomimo napiętego harmonogramu, mieliśmy czas na regenerację. Każdego dnia odbywały się zajęcia integracyjne, m.in. zajęcia sportowe, quiz, przyrodnicze kalambury, a wieczorami odpoczywaliśmy na basenie. Dużo pozytywnych emocji wywołała wizyta w Krainie Motyli i Papug. Nie ominęły nas również konkursy, nagrodzone podczas ogniska pożegnalnego. Obóz bardzo mi się podobał. Nie odczułam nawet zmęczenia, wręcz przeciwnie, wróciłam z pozytywną energią. Cieszę się, że dzięki dobrym warunkom pogodowym, mogliśmy zrealizować wszystkie zaplanowane zajęcia. Mam nadzieję, że będę miała możliwość wyjazdu na kolejny, tak dobrze zorganizowany obóz.

    Ania Sarnecka, 2r/2C

       

     

    Matematyczno - chemiczny obóz  w  Lubachowie – 17.19.11.16.

    Uczniowie grup rozszerzeniowych z matematyki i chemii odbyli  warsztaty przygotowujące ich do egzaminu maturalnego w sesji majowej 2017 roku. To już ósmy raz jesteśmy gośćmi w przyjaznym naszej szkole Schronisku w Lubachowie. Oprócz intensywnej pracy nad arkuszami maturalnymi z matematyki i chemii uczniowie znaleźli czas na miły spacer na tamę w Zagórzu Śląskim, skosztowanie pysznej pizzy zamówionej z pobliskiej Świdnicy oraz na grę  w piłkarzyki i w tenisa stołowego.  Mając nadzieję na efekty ciężkiej pracy naszych  uczniów,  planujemy kolejne obozy naukowe w LubachowieJ

    Aneta Trybuła i Anna Chachulska

     .....

    Historyczno – chemiczny obóz naukowy w Lubachowie – 03-05.11.16r.

    Lubachów przywitał  tym razem „ chemików” i „ historyków” naszego liceum piękną, jesienną pogodąJ.  Było mnóstwo pracy nad skomplikowanymi , chemicznymi zadaniami oraz jak zwykle przeciekawe spotkania z historią. Uczniowie spędzili wiele godzin przygotowując się do kilku kartkówek z wydarzeń historycznych oraz w finale do napisania matury próbnej z chemii i z historii. Był czas , by posiedzieć przy ognisku, pograć na gitarze i obejrzeć ciekawy film. Wróciliśmy do Wrocławia bardzo zadowoleni i w kwietniu bardzo chętnie wrócimy do LubachowaJ.

    Aneta Trybuła i Katarzyna Ziaja

    Historyczno – chemiczny obóz naukowy w Lubachowie – październik 2015r

                Jesienne spotkanie uczniów VIIILO z chemią i z historią w Lubachowie to już niemal tradycja naszej szkoły. Ponad setka rozwiązanych i  przeanalizowanych zadań z chemii, spotkania z historycznymi wydarzeniami, praca indywidualna z uczniem, pomoc koleżeńska, praca w grupach, analiza zadań maturalnych z chemii i z historii, próbna matura, piękne spacery i przyjazna atmosfera w lubachowskim schronisku – to wszystko co kojarzy się nam z wyjazdami na obozy naukowe do LubachowaJ

    Katarzyna Ziaja i Aneta Trybuła

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław
    ul.Zaporoska 71
    Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
    Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...