• Zajęcia pozalekcyjne

• 01.09.2021 21:51
        • Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2018\19

We wreśniu 2018 uczniowie z grup rozszerzeniowych klas trzecich uczestniczyli w zajęciach ekologicznych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu. W ramach tych zajęć przeprowadzali testy bioindykacyjne-wykrywanie czystości wód, ajęcia laboratoryjne -wykrywanie barwników asymilacyjnych oraz rozwiązywali arkusze maturalne. W drugim dniu zajęć odbyliśmy wycieczkę dydaktyczną przez Wąwóz Myśliborski.

W styczniu 2019 grupy rozszerzeniowe klas drugich miały zajęcia w Muzeum Przyrodniczym.

Na marzec i kwiecień planowane są lekcje w Muzeum Człowieka dla klas 2 i 3-rozszerzenia.

• Zajęcia w ramach realizacji poziomu rozszerzonego z biologii

• 01.09.2021 21:50
        • W czasie lekcji biologii na poziomie rozszerzonym realizujemy zalecane w podstawie programowej obserwacje, doświadczenia i proste do wykonania hodowle.

I. W szkole:

1. Zajęcia z wykorzystaniem mikroskopów-obserwacje preparatów gotowych i wykonanych przez uczniów w czasie lekcji-świeżych-plazmoliza w komórkach cebuli, obserwacja wyhodowanych grzybów, protistów, pierwotniaków.

2. Zajęcia w pracowni chemicznej-wykrywanie  związków organicznych w materiale roślinnym, wykrywanie aktywności katalazy w komórach ziemniaka.

3. Obserwacje procesów fizjologicznych-transpiracji, transportu wody w tkance przewodzacej,kiełkowania nasion i czynników wpływających na te procesy.

4. Obserwacja procesów metabolicznych-oddychanie beztlenowe na przykładzie drożdży.

II. Poza szkołą-wycieczki dydaktyczne:

5. Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego-lekcja na temat bioróżnorodności kręgowców.

6. Zakład Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego-lekcja na temat szkieletu.

7. Zakład Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego-wykłady z biotechnologii, zwiedzanie sal ćwiczeniowych.

8. Hydropolis-wszystko o wodzie

9. Wycieczka dydaktyczna do Rudy Milickiej-Obszar Natura 2000-siedliska ptaków i ich zwyczaje

10. W zależności od liczebności grupy-wycieczki kilkudniowe połączone z rozwiązywaniem arkuszy maturalnych-np. w roku szkolnym 2015\16-do Świeradowa-torfowiska Izery-Obszar Natura 2000.