• Europejski Dzień Języków Obcych

• 30.09.2022 20:08
        • Podczas dzisiejszego Europejskiego Dnia Języków Obcych obchodzonego w naszej szkoly, Młodsi Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego przygotowali stoisko informacyjne związane z tematyką Unii Europejskiego.
          Były broszury informacyjne, konkursy i upominki. Nagrodą główną były gry planszowe "Traktaty". To edukacyjna gra zręczniościowo-quizowa, w której gracze starają się zdobyć punkty poparcia dla zjednoczenia Europy.  Zawiera pulę 300 pytań, na które gracze odpowiadaja wcielając się w rolę delegatów.

Przede wszystkim było wielu zainteresowanych uczniów, uczennic i nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

• Europejski Tydzień Mobilności

• 16.09.2022 20:11
        • Rozpoczął się dzisiaj Europejski Tydzień Mobilności! Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej 💚

Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.

• Zaproszenie do konkursu "Różne języki - jedna Europa”

• 14.09.2022 11:01
        • Jeśli uczysz się języków obcych i interesujesz się europejską kulturą, weź udział w konkursie online organizowanym w ramach Europejskiego Dnia Języków! Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich (liceów i techników) z całej Polski. Pokaż w maksymalnie dwuminutowym filmie, dlaczego znajomość języków obcych jest tak ważna we współczesnym świecie.
        • Zaproszenie na debatę "Z Widokiem na Europejski Rok Młodzieży"

• 17.06.2022 12:02
        • We wtorek, 21 czerwca 2022 r., Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu wraz z partnerami: Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zapraszają na debatę
          „Z Widokiem na Europejski Rok Młodzieży”.

Miejsce: Dom Europy, ul. Widok 10, 50-052 Wrocław