• Biologia w roku szkolnym 2021/22-propozycje dla poziomu rozszerzonego-klasy trzecie

• 01.09.2021 22:10
      • Biologia w czasie pandemii
      • Pandemia spowodowana wirusem wywołującym ciężką odmianę grypy-COVID-19, spowodowała zmiany w formie pracy z uczniami. Przeszliśmy na nauczanie online, w czasie którego trudno jest przedstawić uczniom zagadnienia z przedmiotu doświadczalnego. Propomowaliśmy wirtualne wykłady z różnych dziedzin biologii (np. z paleontologii), wyklady łączące filozofię z antropologią, wirtualny spacer po Ogrodzie Zoologicznym czy Muzeum Przyrodniczym.

W nowy rok szkolny 2021/2022 wchodzimy z nadzieją spotkań stacjonarnych, bez nauczania online. Nikt z nas nie wie, czy uda nam się nauczać i uczyć się biologii w takiej formie przez całe 10 miesięcy. Bedziemy reagować na bieżąco na wydarzenia, rozwój pandemii. Ilość szcepionek i liczba osób zaszczepionych napawają nadzieją.

To, co możemy teraz zaproponować uczniom na poziomie rozszerzonym, to finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dodatkowe zajęcia wspomagające  w wymiarze 2 godzin tygodniowo dla klas trzecich po gimnazjum-do świąt Bożego Narodzenia i 6 godzin-również do świąt  dla klas trzecich po szkole podstawowej.

W czasie tych zajęć planujemy przede wszystkim ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań maturalnych, szczególnie dla tegorocznych maturzystów.