• WARSZTATY WenDo

Jak w każdej sytuacji w miejscu publicznym: na ulicy, w pracy, w szkole- przestać czuć się bezradną i bezbronną i jak reagować na przemoc? Jak przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd? Jak rozpoznawać sytuacje, które uderzają w naszą godność i decyzyjność? Jak dbać o swoje granice, rozwiązywać konflikty bez przemocy i reagować na agresję rówieśniczą? Jak skutecznie komunikować się, wyrażać własne potrzeby, emocje i zdanie? - Tego właśnie uczyły się nasze wspaniałe i odważne uczennice z klasy 2f1, na dwudniowych warsztatach WenDo. Warsztaty przeprowadzone zostały przez Lenę Bielską TRENERKĘ i Natalię Jerzak wraz z fundacją HerStory. Dziękujemy i czekamy na kolejne edycje:)

• Warsztaty w Barnstaple - dzień szósty.

Kolejny dzień to już ne lekcje, ale przygotowywanie projektu. Najpierw każda grupa/para przygotowała prytania dla mieszkańców Barnstaple nt. wybrany przez siebie, potem przeprowadzaliśmy rozmowy na ulicach miasteczka z mieszkańcami, a na koniec stworzyliśmy plakat prezentujący wyniki naszych ankiet i prezentowaliśmy je dla całej grupy. Po prezentacjach otrzymaliśmy certyfikaty i pożegnaliśmy się z naszymi nauczycielami z SOL.

• Euroweek klasa 2e

Klasa  2e  w dniach 8-12.10.2024 r.  uczestniczyla w  Euroweeku. Naszym  głównym celem było wzmocnienie  kompetencji jezykowych. Przez  5  dni  mówiliśmy  tylko  po angielsku. Zajęcia  moderowali wolontariusze  z  Kolumbii,  Peru, Gwatemali, Botswany czy  Malezji. Staraliśmy  się  być twórczy, zaangażowani kreatywni. Pracowaliśmy w większych  i  mniejszcy  grupach, np. tworzyliśmy  aplikacje, oferty  hoteli. Tańczyliśmy, odgrywaliśmy scenki.  Wiele  godzin  o dużej intensywności. A  wszysrko w  urokliwej  Bystrzycy  Klodzkiej  pod opieką  wychowawczyni  Marii  Bogdanowicz (  wątki  geograficzne  oczywiście  zostały poruszone   podczas  wycieczki  w  teren) i  psychologa  szkolnego pani  Ewy  Tarczyńskiej.

• Europejski Dzień Języków Obcych

26 września świętowaliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku poprosiliśmy uczniów klas pierwszych o przygotowanie prezentacji  o następujących krajach: Andora, Albania, Rumunia, Turcja, Cypr (grecka część). Do krajów tych nie ciągną rzesze turystów i wiemy o nich mniej niż np. o Francji czy Hiszpanii. Zamysłem naszym było, by w Dniu Języków Obcych przybliżyć naszym uczniom kulturę, tradycje i historię w/w krajów. Pierwszoklasiści przygotowali kolorowe, ładnie udekorowane stoiska obfitujące w regionalne smakołyki, bardzo interesujące były minisłowniczki w każdym z języków i plakaty z ciekawostkami i atrakcjami turystycznymi, prezentacje zakończył pokaz tańców narodowych. Prezentacje oceniało międzynarodowe jury, w w skład którego wchodziły panie dyrektorki Anna Niewińska i Renata Januszewska oraz goście z Hong Kongu, na których impreza zrobiła ogromne wrażenie.

Dziękujemy uczniom klas pierwszych. Brawo Wy.

• ZAJĘCIA SZACHOWE DLA UCZNIÓW ÓSEMKI

ZAJĘCIA SZACHOWE W ÓSEMCE DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH

- DARMOWE zajęcia STACJONARNE dla uczniów VIII LO (finansowane przez radę rodziców)

- Prowadzone przez instruktora szachowego, absolwenta Ósemki

- Kontynuacja działalności szkolnego koła szachowego

- Zajęcia raz w tygodniu po 1,5 h

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

17 października (czwartek) godz. 15:40

Sala 119, Budynek B

• Wycieczka do Grecji

W dniach 25.09. - 04.10. uczniowie klas IVB, IVF oraz IVC pojechali do słonecznej Grecji. Program wycieczki był bardzo bogaty: odwiedzając zakamarki Olimpu przypomnieli sobie mitologię grecką, w Verginie odwiedzili grobowce królów macedońskich, w Salonikach poznali ciekawą historię miasta. Odwiedzili również Meteory - jedno z najważniejszych miejsc greckiego kościoła prawosławnego. Zwiedzili Delfy, Ateny, Mykeny, Epidauros, Korynt oraz bajecznie piękną wyspę Skiathos, znaną z filmu Mamma Mia.

• Public Speaking Contest 2024

Z radością i dumą informuję, iż uczennica naszego liceum, Maja Adamiak (klasa 2f1), zdobyła drugie miejsce w kraju w IX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Public Speaking Contest 2024, organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL Poland. Wielkie GRATULACJE Maju!!!

• 53-415 Wrocław
          ul.Zaporoska 71
        • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
          Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401