• Dzień Języków Obcych

Jeśli świętowanie Europejskiego Dnia Języków - to tylko w Konsulacie Generalnym Republiki Federalnej Niemiec

Grupa uczniów z klasy 2g - germańskiej odwiedziła dziś konsulat, by wziąć udział w warsztatach z języka niemieckiego z uczniami z liceum nr XIII.

Były odpowiedzi na nurtujące pytania: Co łączy berlińskiego niedźwiedzia z wrocławskimi krasnalami? Co jest charakterystyczne dla Wrocławia i typowe dla Berlina? Kiedy pojawił się pierwszy Buddy Bear? Co symbolizuje i jakie ma znaczenie?

Uczniowie wykonali własne projekty miśków i była oczywiście sesja zdjęciowa z tym, który stoi w ogrodzie konsulatu.

Były też gry, quizy, zagadki.

A to wszystko po niemiecku!

• Kraków - Wieliczka - Oświęcim

Klasy 1F1 oraz 2C rozpoczęły 3-dniowa wyprawę do Małopolski. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili teren byłego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Nastepnym punktem programu były podkrakowskie Bronowice że słynna Rydlowka śladami "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego oraz poetów, pisarzy, malarzy i artystów Młodej Polski. Drugi dzień wycieczki do Małopolski upłynął klasie 1F1 oraz 2C na spacerze i zwiedzaniu perły wśród polskich miast czyli Krakowa:Barbakanu, ulicy Florianskiej i Grodzkiej, Rynku, Sukiennic, Kościoła Mariackiego, Dzielnicy Uniwersyteckiej, Katedry,Wzgórza Wawelskiego, Smoczej Jamy i wielu innych skarbów tego przepięknego miasta. A wszystko to przy prawdziwie letniej pogodzie:)

• Obóz intergacyjny

Klasa I b wraz z Wychowawcą, Panem Piotrem Rzepkowskim oraz Panią Prof. Anetą Trybułą wyjechała na obóz integracyjny do Lasówki.  Było poznawanie siebie,  wypoczynek w lasach Gór Bystrzyckich oraz  ciekawe wyzwania takie jak: wypiek gofrów na palenisku, nauka startowania i lądowania balonem, strzelanie z łuku i broni długiej, ognisko z kiełbaskami a wieczorem rozpoczęły się Igrzyska Wolności - podchody nocne w lesie z zadaniami wymagającymi kreatywności i współpracy w grupie