• Sukcesy uczniów Ósemki

We Wrocławskim Sportowym Klubie Taekwon-do trenują najlepsi w Polsce.

Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły - MICHAŁ MRUCZEK,

który wielokrotnie zdobywał medale w kategorii juniorów,

a od tego roku walczy w szeregach seniorów.

Owocem jego ciężkiej pracy i talentu jest TYTUŁ II WICEMISTRZA POLSKI w 2023 r.

w kategorii do 75 kg SENIORÓW,

zdobyty na XXXVI Mistrzostwach organizowanych przez International TAEKWON-DO Federation.

Równocześnie 7-osobowy męski team WSKT Michała został MISTRZEM POLSKI w walkach drużynowych!

Wielkie brawa i życzenia kolejnych spektakularnych sukcesów!

MICHAŁ MRUCZEK w akcji:

• TELEFON ZAUFANIA

Na załączonym plakacie znajdą Państwo informacje o telefonach zaufania/infoliniach dla osób, które potrzebują pomocy.

W ramach działań telefonów/infolinii SPECJALIŚCI świadczą wsparcie:

-   dzieciom i młodzieży w kryzysie psychicznym oraz

- osobom dorosłym (rodzicom/opiekunom i nauczycielom), którzy napotykają na problemy w procesie wychowania.

• RAZEM ŁATWIEJ

Nasza szkoła dołączyła do programu Polityki Zdrowotnej W ZAKRESIE PROFILAKTYKI ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH, W TYM DEPRESJI ORAZ ZAPOBIEGANIE SAMOBÓJSTWOM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO – RAZEM ŁATWIEJ.Program przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 10-19 lat, zapewnia bezpłatną opiekę psychologiczną, również dla rodziców. Szczegóły i kontakt w ulotkach zamieszczonych poniżej.

• Wielki Test Wiedzy o Klimacie

Wielki Test Wiedzy o Klimacie już za Nami. Nie mogło Nas tam zabraknąć. Musieliśmy tam być. Chcieliśmy tam być. To dla Nas ważne. Nasza szkoła już kolejny raz uczestniczyła w tym konkursie i zapewne nie ostatni. To jest świetna forma sprawdzenia naszych geograficznych umiejętności.

• Licealiada w badmintonie

3 miejsce dziewczyn i 5 miejsce chłopców w finale Licealiady strefy wrocławskiej w badmintonie

W dniu 7.11.2023r. w klubie Hasta La Vista zostały rozegrane finały strefy wrocławskiej w badmintonie. Drużyn dziewczyn w składzie Oliwia Góralczyk i Natasza Woźnicka wywalczyły brązowe medale, a tym samym awansowały do finału wojewódzkiego. Panowie w składzie Miłosz Wantuch, Jan Seweryn i Jakub Ostaszkiewicz po bardzo zaciętych meczach ostatecznie zajęła 5 miejsc.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Euroweek klasa 2d

W dniach 26-30.10.23r. klasa 2d uczestniczyła w również wspaniałych warsztatach językowych Euroweek w Międzygórzu. Codzienne zajęcia to: Creativity activities, Public Speaking exercises, Group work activities, Team Building activities, Talent Development activities, Cultural Night czyli nauka języka poprzez zabawę i pracę i oczywiście integracja. Klasa poznała również kultury różnych krajów takich jak Gruzja, Peru, Turcja,Włochy,Zimbabwe. Były też spacery po okolicach Międzygórza i dyskoteki. To były piękne i niezapomniane doświadczenia

• EUROWEEK

Euroweek 26-30.10.2023

Wycieczka integracyjna klasy 1a oraz 1c.

Niesamowite 5 dni w Dusznikach-Zdroju, w czasie których uczniowie nie nie tylko integrowali się, ale także podnosili swoje kompetencje językowe. W programie były gry rozwijające pracę w grupie, kreatywność i innowacyjność.  Spacery po górach, wspólne tańce, wieczory przy dźwiękach gitary to tylko kilka atrakcji tego wyjazdu. Dzięki wolontariuszom, którzy prezentowali swoje kraje, podczas wyjazdu uczniowie poznali kulturę Kamerunu, Gruzji oraz Polinezji Francuskiej. Wspaniałe wspomnienia pozostaną na zawsze.

• Wycieczka integracyjna klas 1H i 1D.

Warszawa 23-25.10.2023r.

"Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania Łazienek Królewskich oraz Centrum Nauki Kopernik, w którym poznaliśmy i zrozumieliśmy wiele zjawisk fizyczno- chemicznych. Wieczorem można było spędzić trochę czasu relaksując się przy grach takich jak Mafia czy Uno.

Dzień drugi upłynął nam na zwiedzaniu Warszawy, udało nam się zobaczyć: PGE Narodowy, Rynek, Pomnik Powstańców Warszawskich, Złote Tarasy oraz wjechaliśmy na taras widokowy znajdujący się w Pałacu Kultury i Nauki.

Ostatni dzień spędziliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego gdzie mogliśmy dowiedzieć się jak wyglądało życie w tych ciężkich czasach.

Po zakończeniu zwiedzania, w deszczu lecz z uśmiechami na twarzy, wróciliśmy do naszego pogodnego Wrocławia."

• WYCIECZKA ROWEROWA

Pod koniec września odbyła się wycieczka rowerowa na singieltracki do Świeradowa-Zdroju.

Był z nami instruktor, który uczył nas odpowiedniej pozycji na rowerze podczas jazdy, pokonywania przeszkód i zakrętów. Był też berek na rowerach, stójka, wyścigi i zjazdy z niewysokich wzniesień. Wycieczka po singlach to głównie „Zajęcznik”, Podgórze i Runtrack, była tez wieża widokowa na Młynicy. W wycieczce wzięło udział 12 uczniów plus opiekun Monika Janik. Wszyscy na rowerach mtb lub full w pięknych okolicznościach przyrody. To nie ostatni taki wyjazd, będzie na pewno więcej, bo wszystkim się dobrze jeździło.