Serdecznie zachęcamy miłośników sztuki do udziału w konkursach plastycznych.
Szczegóły w ogłoszeniach Librus
Serdecznie zachęcamy miłośników sztuki do udziału w konkursach plastycznych.
Szczegóły w ogłoszeniach Librus
Z radością informujemy, że Aniela Skraba, uczennica klasy 2C, została uhonorowana stypendium Prezydenta Wrocławia w zakresie twórczości i edukacji artystycznej dla młodych, utalentowanych Wrocławian!
A w weekend Aniela odniosła kolejne sukcesy podczas XXI Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego im. Aliny Jankowskiej "Magia Tańca" w kategorii balet klasyczny. Wywalczyła dwa pierwsze miejsca, trzecie miejsce oraz Grand Prix! .
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, pod kierunkiem doktora nauk medycznych p. Marcina Ziętka,zorganizowało w naszym liceum akcję edukacyjną o tematyce poświęconej nowotworom m.in. skóry i płuc.
Podczas akcji odbył się wykład dla ponad 270 uczniów, nauka badania piersi i jąder (ćwiczenia na fantomach) oraz przeprowadzono dermoskopowe badania znamion skóry u ponad 40 osób.
Aktualnie w DCO organizowane są następujące badania w ramach programów profilaktycznych nowotworów.
BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA PAŃ W WIEKU 50-69 LAT (OD 1.11.2023R. 45-74 LAT).
tel. 71 368-95-66 ( rejestracja w godz. 8.00-14.30).
PROGRAM DLA PALACZY W WIEKU 50-74 LAT
tel. 71 368-95-65
CYTOLOGIA DLA PAŃ W WIEKU 25-59 LAT
TEL. 71 368-96-47
KOLONOSKOPIA DLA OSÓB W WIEKU 50-65 LAT
TEL. 71 368-95-64
WSZYSTKIE BADANIA SĄ BEZPŁATNE, PACJENT MA RÓWNIEŻ ZAPEWNIONE DALSZE KONSULTACJE W RAMACH NFZ.
Obchody jubileuszu 75- lecia naszej szkoły uświetnili znamienici goście pan: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych pani Ewa Szczęch , Radni miasta Wrocławia pan Jarosław Krauze i pan Bohdan Aniszczyk oraz nauczyciele i przyjaciele naszej szkoły.
Z przyjemnością i dumą informujemy, że trzech nauczycieli z naszej szkoły zostało uhonorowanych przez pana Prezydenta medalem „Merito de Vratislavia - zasłużony dla Wrocławia”: pani Izabella Kubicka, pani Joanna Lisowska, pan Juliusz Januszewski. Medal otrzymały również długoletnie pracownice administracji: pani Mariola Rachel i Małgorzata Gaczyńska. Serdecznie gratulujemy
Było podniośle, wzruszająco ale też radośnie, z nadzieją na przyszłość.
Z przyjemnością informujemy, że uczennica Monika Smardz z klasy II h stworzyła projekt graficzny przyjaznego miejsca do czytania w Parku Grabiszyńskim pn. „Zielona czytelnia”, czym zdobyła WYRÓŻNIENIE w konkursie międzyszkolnym w kategorii klasy I-III szkół ponadpodstawowych, zorganizowanym w ramach akcji „Cały Wrocław Czyta”.
Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 11 października br. w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Tam też – w listopadzie - odbędą się warsztaty architektoniczne dla laureatów w ramach nagrody.
Czy projekt Moniki zostanie zrealizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej? Czas pokaże, a tymczasem serdecznie gratulujemy!
Klasa 4F dwujęzyczna skorzystała z zaproszenia i wzięła udział w spotkaniu oraz w warsztatach tematycznych w firmie Kyndryl.
Podczas wykładów w profesjonalnej lecz mimo wszystko swobodnej atmosferze dowiedzieliśmy się czym zajmuje się firma Kyndryl, jaką ma wizję i misję, jak działają platformy streamingowe, co to jest mainframe. Nie zabrakło także informacji dotyczących utrzymania przyjemnej, efektywnej i elastycznej formy pracy jak agile....
Jak ważna w pracy jest pozytywna atmosfera i jak tworzą ja sami pracownicy poczuliśmy na własnej skórze dzięki występówmw języku francuskim i w języku angielskim French Communication Energiser - c'etait magnifique!
A jak już o przyjemnościach mowa to zostaliśmy poczęstowani pysznymi słodkościami, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o nas! Z pewnością na długo zapamiętamy to wyjście, a certyfikat, który dostaną osoby pełnoletnie będzie nam o tym przypominały .
Merci beaucoup Kyndryl de la part de 4F!
14 października świętujemy 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.
Była to pierwsza w Europie instytucja, która miała charakter ministerstwa oświaty. W tym zakresie Polska wyprzedziła więc wiele innych krajów. Komisja ta działała w latach 1773-1794, a w zakres jej działaności wchodziło w m.in. stworzenie nowoczesnej struktury organizacji oświaty, a także zreformowanie programów nauczania. Dołączając do przesympatycznych życzeń naszych Uczniów i mając w sercu dobrą przyszłość naszych pokoleń, przekazujemy najgłębszą wiarę w to, że edukacja w naszym kraju zostanie znowu potraktowana z należytym szacunkiem, z odwagą godną projektu z 1773 roku i wizjonerstwem XXI wieku, gdyż: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie." (cytat z aktu fundacyjnego Akademii Zamojskiej, 1600 r.)
Rozpoczynamy akcję "Kasztanki dla hospicjum".
Bardzo prosimy zarówno wolontariuszy, jak i wszystkich , którzy chcą wesprzeć Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci o przynoszenie kasztanów do gabinetu psychologa ( sala nr 105) w budynku B.
Akcja trwa od 11.10 do 28.10.
Z góry dziękujemy klasa dwujęzyczna 1F1
Klasa 1i pozdrawia z wyjazdu integracyjnego w Lasówce! Strzelamy do celu, pieczemy gofry i spędzamy cały dzień wśród gór i lasów
1 X rozpoczęła się wycieczka szkolna do Paryża dedykowana uczniom uczącym się języka francuskiego.
Uczniowie w drodze do stolicy Francji odwiedzili przepiękne miasto Reims z zabytkowa Katedra Notre Dame będąca miejscem koronacji królów francuskich, z przepiękna architektura i urokliwym placami i uliczkami. W kolejnych dniach nasi ósemkowi paryżanie odwiedzili La Cite ze słynną Katedra Notre Dame, a następnie Dzielnicę Łacińską gdzie znajduje się słynna Sorbona , Uniwersytet Paryski, renomowane licea francuskie oraz Panteon będący mauzoleum wybitnych Francuzów. W drugiej części dnia uczniowie przeszli się po Słynnych Polach Elizejskich i weszli na Łuk Triumfalny. Niewątpliwą atrakcją był przejazd metrem paryskim. Kolejny dzień wyprawy do Paryża upłynął na zwiedzaniu Muzeum Orsay - słynnego Muzeum Impresjonistow. Następnie był spacer do Placu Zgody, jednego z najbardziej spektakularnych i znanych miejsc miasta. Kolejnym punktem był Montmartre, dzielnica artystów, kabaretów i cyganerii, Moulin Rouge oraz słynna Bazylika Sacre Coeur. Kolejny dzień szkolnej wycieczki do Paryża uczniowie zaczęli od wizyty w Wersalu i zwiedzaniu kompleksu zamkowego wraz z ogrodami. Następnym punktem programu był Kościół Inwalidów i grób Napoleona Bonaparte. W międzyczasie spacer i korzystanie z pięknej pogody aż do Centre Pompidou. Uczniowie kupili również słodkości w najstarszej kawiarni w Paryżu. Aby maksymalnie wykorzystać czas, metro paryskie znowu okazało się nieocenione. Miłym podsumowaniem dnia był wieczorny rejs po Sekwanie i spacer ulicami centrum. Intensywnie, ale pięknie. Powoli dobiega końca nasza paryska przygoda. Ostatni dzień uczniowie spędzili na zwiedzaniu Muzeum Louvre - największego na świecie muzeum dzieł malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego. Następnym punktem było wejście na Wieże Eiffla. Nie zabrakło także polskich akcentów. Uczniowie udali się na Wyspę Świętego Ludwika, gdzie znajduje się Biblioteka Polska. Fasada Hotelu Lambert przypomniała nam dzieje Wielkiej Emigracji po Powstaniu Listopadowym. Aż żal odjeżdżać
W piątek 6 października 2023r. odbyła się prelekcja poprowadzona w klasie 4b przez studentkę Koła Naukowego Paleoanatomii Vertex działającego przy Zakładzie Anatomii Prawidłowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Panią Kingę Brawańską.
Jej przeprowadzenie było możliwe także dzięki dofinansowaniu FAST udzielonemu przez Miasto Wrocław na realizację projektu Zmarli mogą ratować i uczyć żywych.
Pani Brawańska przedstawiła uczniom i uczennicom aspekty prawne związane z donacją organów po śmierci oraz problemy w działalności Uniwersytetu Medycznego związane z brakiem organów ludzkich, w szczególności podczas zajęć z anatomii. Omówiła pokrótce możliwości przekazywania organów od osób zdrowych osobom chorym oraz deklaracje przekazania organów po śmierci donatora.
Nie ulega wątpliwości, że przedstawiona problematyka jest ważna i aktualna a także obarczona wieloma dylematami.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Kaja Kubacka uczennica klasy 2 g wraz ze swoim zespołem trójkowym zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniora. Jest to ogromny sukces wrocławskiej akrobatyki po prawie trzydziestu latach mamy znów we Wrocławiu medalistki Mistrzostw Polski Juniora w trójkach kobiet. Serdecznie gratulujemy!
Grupa 44 uczniów z różnych klas wyruszyła 25 września do Włoch. We wtorek zwiedzała: Mediolan, a w nim Castello Sforcesco, Piazza del Duomo, Duomo Di Milano, Galleria Vittorio Emanuele II , Piazza della Scalla.
W kolejnym dniu, środę, niektórzy rozkoszowali się poranną gimnastyką, po której wyruszyliśmy do miejscowości Malcesine nad Jeziorem Garda, by wjechać kolejką na Monte Baldo i tam pospacerować. Potem ruszyliśmy widokową trasą wzdłuż wybrzeża jeziora do malowniczej miejscowości Sirmione, gdzie mieliśmy czas na kąpiel w jeziorze.
Kolejny dzień, czyli czwartek, to wyzwanie. Najpierw odwiedziliśmy Weronę, gdzie spacerując po starym mieście odwiedziliśmy dom Julii, a potem Romea i przeszliśmy do rzymskiego amfiteatru. Następnie pojechaliśmy do Padwy, gdzie po zwiedzaniu bazyliki Świętego Antoniego przeszliśmy przez ogromny Piazza del Erbe i dalej do budynków uniwersytetu, a potem spacerowaliśmy po starym mieście. W kolejnym dniu, w piątek, jadąc do Wenecji, posłuchaliśmy kilku duetów wykonujących wielkie przeboje piosenki włoskiej po włosku oraz wierszyk po włosku w wersji śpiewanej.
W Wenecji zwiedziliśmy Bazylikę św Marka, Pałac Dożów, a potem długo spacerowaliśmy po uliczkach starego miasta. Na koniec ruszyliśmy tramwajem wodnym po Canale Grande w stronę naszego autokaru i późnym wieczorem pożegnaliśmy piękną Wenecję.
Dzięki naszym Pierwszakom i klasie 2h, z Wychowawczynią Panią Pauliną Wolniak i wspaniałemu Prowadzącemu Jankowi Lisowi przenieśliśmy się w lata 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 zeszłego wieku. Uczniowie zaprezentowali układy taneczne charakterystyczne dla odpowiedniego czasu oraz wspaniałą modę która królowała w tamtych czasach. Wszystkie klasy pierwsze zaprezentowały się wspanialeeeee. Tak miło było na Was wszystkich patrzeć .
Widać, że każdy układ taneczny był dokóładnie przemyślany i wytrenowany.
To było wspaniale wydarzenie.
Teraz już jesteście moimi prawie pełnoprawnymi Uczniami - jeszcze czekam tylko na Wasze Ślubowanie.
Wiecej fotek w galerii, a filmiki na fb.
Wasza Ósemeczka
Klasa 1 e (energiczna, empatyczna) 26.09 wraz wychowawczynią Marią Bogdanowicz i panią Anetą Trybuła, panami Mirosławem Jagodzińskim i Adrianem Wodonosem wyruszyła na niespokojne wody Nysy Kłodzkiej. W fantastycznych nastrojach przy porannej mgle, potem palącym słońcu doskonaliliśmy sztukę wiosłowania na pontonach. Były drifty, lądowanie w krzakach, wyciąganie pontona z płycizn i całe mnóstwo frajdy. Potem grillowa uczta, tańce, łamańce gimnastyczno- umysłowe. Szkoda było wracać. Ale najlepsze, że mogliśmy się lepiej poznać . I wciąż mamy ochotę na nowe przygody i wyzwania.
Powered by aSc EduPage