• JARMARK ŚWIĄTECZNY - AKCJA CHARYTATYWNA - ZAKOŃCZONA!

      W dniach 12-15 XII 2022r w budynku A i B LO VIII odbywał się jarmark świąteczny podczas którego sprzedawano ozdoby świąteczne, wypieki oraz obrazy wykonane przez uczniów naszej szkoły.

      Zebrano kwotę 3106 zł ;środki te w 80% przeznaczone zostały na pomoc ciężko choremu 9-letniemu Hubertowi na leczenie onkologiczne za granicą, zaś pozostałe 20% otrzymał Samorząd Uczniowski LO VIII.

      Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

      Szczególne podziękowania składamy klasie 01 za prowadzenie jarmarku oraz wychowawczyni p. A. Jarmużek

     • Wyniki XXIII edycji konkursu fotograficznego foto8LO

      Znamy już tytuły najlepszych, Waszym zdaniem, fotografii, które pokazują, że ŻYCIE JEST PIĘKNE

      W głosowaniu wzięło udział ponad 200 osób!

      miejsce 1 "Niepowtarzalność" autor: Piotr LASEK (64 głosy)

      miejsce 2 "Patrz uważnie"autorka: Zuzanna WIESZCZECZYŃSKA (35 głosów)

      miejsce 3 "Piękno natury", autorka: Hanna SOBOTA (34 głosy)

      Gratulujemy Wam kreatywności i niebanalnego ujęcia tematu!

      Zwycięskie (i nie tylko te) zdjęcia

      można ciągle podziwiać

      w hallu na piętrze (tablice korkowe obok sali 47)

      na naszej stronie w zakładce foto8LO

     • KONCERT ŚWIĄTECZNY

      Piękni, młodzi, utalentowani: to nasi wokaliści, którzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój podczas  koncertu świątecznego 20 grudnia. Piękne dekoracje, nastrojowe utwory. Dziękujemy, że podzieliście się swoimi talentami

      Podziękowania również dla: koordynatorki eventu pani A. Mazurkiewicz-Pasek oraz pani I. Piniasz, ekipy nagłośnienia i oświetlenia, fotografów i obsługi scenicznej. Było klimatycznie, było wspaniale :)

     • Finał Szlachetnej Paczki

      Szanowni Rodzice i Nauczyciele,Drodzy Uczniowie,

      zakończyliśmy przygotowanie i przekazanie SZLACHETNEJ PACZKI wybranej rodzinie.Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej, zarówno w zbiórkę pieniężną jak i rzeczową, udało się zrealizować wszystkie potrzeby, które rodzina wymieniła w opisie.

      Szczególne słowa podziękowania kierujemy do ANONIMOWYCH DARCZYŃCÓW, a byli to RODZICE naszych uczniów, którzy zakupili 3 kluczowe potrzeby; pralko-suszarkę, grzejnik olejowy oraz tablet.

      Po przekazaniu paczki rodzinie, były łzy wzruszenia, niedowierzanie, radość i szczęście OBDAROWANYCH – pana Michała i jego mamy.

      Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim DARCZYŃCOM oraz WOLONTARIUSZOM, zaangażowanym w przygotowanie paczki.Opiekunowie SU i wolontariatu szkolnego

       

     • Karp w wannie i zielone pomarańcze...

      Karp w wannie i zielone pomarańcza...Dnia 15 grudnia klasa 1F wybrała się na warsztaty pod tytułem Karp w wannie i zielone pomarańcza do Muzeum Pana Tadeusza na wrocławskim rynku. Uczniowie rozmawiali o świątecznych tradycjach PRL oraz mieli możliwość zrobienia własnych ozdób choinkowych.Okazało się, że język francuski nie jest jedynym talentem klasy

     • Czytaliśmy!

      Dnia 9 grudnia na 4. godzinie lekcyjnej odbyło się ogólnoszkolne CZYTANIE. Poprzez prezentowanie uprzednio wybranych fragmentów książek upamiętniony został fakt odbioru Literackiej Nagrody Nobla przez jedną z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarek – Olgę Tokarczuk - w dniu 10 grudnia 2019 roku. Piątkowa akcja była też okazją dla uczniów i nauczycieli do przedstawienia innym literatury, która ich fascynuje, rozwija, przy której odpoczywają, która ich inspiruje i poszerza wiedzę.

       

      Co zaproponowali nauczyciele?

      Księga z San Michele Axela Munthe`go

      Galatea Madeline Miller

      Flatlandia czyli Kraina płaszczaków. Powieść o wielu wymiarach Edwina A. Abbotta

      Gwiazd naszych wina Johna Greena

      Projekt Breslau Magdaleny Zarębskiej

       

      A ulubione uczniów?

      Książki z cyklu Cmentarz zapomnianych książek Carlosa Ruiza Zafóna

      Mały Książę Antoine`a de Saint-Exupéry`ego

      Stowarzyszenie umarłych poetów Nancy H. Kleinbaum

      …i oczywiście noblistki – Empuzjon, E.E.

       

                       Wspólnie promowaliśmy książki i „zagrzewaliśmy się” do czytania!          

                                                                                                                           I tak trzymać!    😊

     • Świateczna Paczka dla Ukrainy

      W piątek 9.12.2022 r. zakończyła się zbiórka darów dla osób potrzebujących w Ukrainie w ramach akcji "Świąteczna Paczka". Około godziny dziesiątej wszystkie produkty zostały przekazane funkcjonariuszkom Straży Miejskiej, które zawiozą je do punktu zbiorczego.

      Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

     • VIII LO na Wrocławskim Dniu Paszportu!

       

      Wraz z uczniami LO nr XIII uczennice z klasy 1g: Misia, Natalia, Ania i Milena dzielnie reprezentowały naszą szkołę podczas imprezy finałowej na stadionie Tarczyński Arena.

      Na stoisku konsulatu RFN, z którym współpracujemy, przygotowaliśmy gry, zabawy i koło fortuny z pytaniami na temat Niemiec dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych. Dzieciaki licznie odwiedzały nasze stoisko, które cieszyło się chyba największą popularnością i zdobywały różne nagrody. Były typowe słodycze z Niemiec i różne drobiazgi, które rozdawaliśmy za udział w konkursach i zabawach!

      Kto miał przy sobie wrocławski paszport, ten dostawał także pieczątkę z potwierdzeniem, że "odwiedził Niemcy we Wrocławiu".

      Było czarno, czerwono i żolto!

      Już się cieszymy na przyszły rok i kolejny udział we Wrocławskim Dniu Paszportu!

     • Euroweek- warsztaty językowe 2c

      EUROWEEK

      Podczas pięciodniowego uczestnictwa w programie Euroweek 2c poznała kulturę Wietnamu, Meksyku, Turcji i Azerbejdżanu dzięki wolontariuszom którzy prezentowali swoje kraje. Uczniowie pogłębili swoją samoświadomość i świadomość otaczającego ich świata poprzez dyskusje i prace projektowe dotyczące problemów społecznych.

      Podczas zajęć komunikacja odbywała się wyłącznie w języku angielskim a energia i atmosfera zajęć sprzyjała integracji. Oto co piszą nasi uczniowie:

      „ Dzisiaj nasz wyjazd na Euroweeka dobiegł końca. Dzięki warsztatom z wolontariuszami z różnych zakątków świata rozwijaliśmy umiejętności językowe i mieliśmy możliwość poznania nowych kultur oraz siebie nawzajem. Szczególnie dziękujemy naszym opiekunom: Pani Olimpii Pyszczyńskiej i Pani Annie Gil-Kisieckiej oraz Pani Jolancie Połajdowicz za pomoc w organizacji wycieczki. Do Wrocławia wracamy zmęczeni, ale pełni wrażeń i naładowani pozytywną energią. Z pewnością zapamiętamy ten wyjazd na długo.

      Klasa 2C”

   • Kontakty

    • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
    • 717986736
    • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
    • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
    • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
    • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
  • Galeria zdjęć

    brak danych
    • brak danych
    • Lorem ipsum...