egzamin pisemny - 27 maja 2023 r. (sobota)
egzaminy ustne - od 26 maja do 1 czerwca 2023 r.
Zakończenie roku szkolnego dla klas czwartych odbędzie się w piątek 28 kwietnia o godz. 12.00 w hali sportowej w budynku A.
500 uczniów z całej Polski brało udział w udział w Ogólnopolskim konkursie wiedzy o Francji i Frankofonii organizowanym przez Romanistykę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego KUL.
Do finału zakwalifikowało się 107 uczestników w tym nasza wspaniała piątka: Maria Kabzińska, Sofia Helfer Dukszto , Mateusz Kołodziejczyk, Mikołaj Stysiał i Krzysztof Grzechnik. Wielkie brawa .
Po zmaganiach konkursowych odbyły się warsztaty jęzkowo-integracyjne w formie pikniku frankofońskiego oraz występ Teatru Enigmatic, który zaprezentował etiudy pantomimiczne. Nasi finaliści: Mateusz i Krzysztof otrzymali wyróżnienia Jesteśmy z Was dumni!!!
Paryż to miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić, zwłaszcza jeśli uczy się języka francuskiego. Tym razem na wycieczkę pojechali uczniowie z klasy 1C i 01 wstępnej dwujęzycznej. Była to świetna okazja aby porozmawiać po francusku i zanurzyć się w kulturze i atmosferze Francji. Było bardzo intensywnie: Panteon, Luwr, Montmartre z Sacré Coeur, wieża Eiffla, grób Napoleona w Les Invalides, Łuk Triumfalny podróż metrem, rejs statkiem po Sekwanie, spacery uliczkami. I na koniec bajkowy Disneyland. „souvenirs magnifiques!
Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1a Olga Chmielewska zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym "Zapomniana sztuka kaligrafii" w kategorii szkoły ponadpodstawowe.
Serdeczne gratulacje!
Czy skrzypce są tworzone w jednym rozmiarze?
Ile rodzajów drewna jest wykorzystywanych do ich budowy?
Czym różnią się instrumenty lutnicze od manufakturowych?
Czym są: dusza skrzypiec, podstawek, gryf, efy, ślimak, heban, kalafonia?
Jak długo trzeba się uczyć gry, aby efekt był zadowalający?
O odpowiedzi na te i inne pytania mogli wzbogacić się uczestnicy warsztatów skrzypcowych, które odbyły się w 15 i 16 marca br. w czytelni biblioteki w budynku A w ramach Sztafety Dobrych Relacji.
Pani Joanna Podolczak – nauczyciel bibliotekarz - wraz z uczennicami Zosią Pakułą i Weroniką Malec z klasy I B oraz Marcelą Burczyk z klasy 02 zaprezentowały swoje skrzypce, natomiast Marta Jakubczyńska z klasy III C dopełniła zestaw, przedstawiając swoją altówkę (tzw. „większe skrzypce” 😉). A prezentacje nie tylko teoretyczne: nie zabrakło pokazu pięknego brzmienia instrumentów, na przykładzie wybranych krótkich utworów, wykonanych solo i z podkładem z nagrania.
Miło porozmawiać, spędzić razem czas, nawiązując dobre relacje – szczególnie przy tym, co lubimy i czym chcielibyśmy podzielić się z innymi! 😊
Joanna Podolczak
Klasa 2g (mat-fiz) oswaja maturę i rozwiązuje zadania maturalne z matematyki w... Pafos na Cyprze. Przy okazji uczniowie poznają przyrodę, historię i kulturę tego kraju. Dni matematycznych zmagań przeplatane są zwiedzaniem Cypru.
"Za nami zwiedzanie zamku i parku archeologicznego w Pafos, wykład z geometrii w starożytnym amfiteatrze i wycieczka do parku narodowego Akamas. A wszystko to okraszone sporą dawką matmy. Zobaczyliśmy miejsce narodzin Afrodyty (Aphrodite's Rock). Miejsce, gdzie według legend grecka bogini piękna wyłoniła się z morskiej piany. Odwiedziliśmy Limassol - drugie co do wielkości miasto Cypru i spacerowaliśmy po ruinach starożytnego miasta Kurion. Nawet tu nie zapomnieliśmy o naszej szkole (patrzcie zdjęcia). Pozdrawiamy z Pafos:) Klasa 2g"
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Liczba prac, które do nas dotarły, przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy 140 prac z wielu miast i miejscowości (Bielany Wrocławskie, Czarków, Gliwice, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Kościan, Łódź, Niemce, Nowy Sącz, Nowy Wiśnicz, Nysa, Ostrów Wielkopolski, Piastów, Pszczyna, Pyskowice, Rzeszów, Skierniewice, Sosnowiec, Świdnica, Tarnów, Warszawa, Włodawa oraz Wrocław). Tym samym nasz Wrocławski Konkurs Plastyczny bardzo szybko stał się konkursem o zasięgu ogólnopolskim. Wasze prace dostarczyły nam mnóstwo wzruszeń. Dziękujemy za to, że chcieliście poznać lub odświeżyć sobie historię Małego Księcia, który w tym roku świętuje okrągłą rocznicę urodzin i za to, że pokazaliście nam swoje talenty. Wierzcie nam, przy odpakowywaniu prac ochom i achom nie było końca! Serdecznie dziękujemy opiekunom uczestników i nauczycielom, którzy wspierali Was i służyli radą. Dziękujemy również jury, które w sześcioosobowym składzie dokonało trudnego wyboru zwycięskich prac.
140 konkursowych prac podzieliliśmy na 3 kategorie :
1. uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych: 50 prac
2. uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych: 34 prace
3. uczniowie szkół ponadpodstawowych: 56 prac
Nagrodzonych uczestników wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 12:00 w siedzibie Stowarzyszenia Alliance Française we Wrocławiu (Rynek 58).
Prace konkursowe można obejrzeć w Liceum Ogólnokształcącym nr VIII we Wrocławiu podczas Drzwi Otwartych 15 kwietnia. Nagrodzone w konkursie prace będzie można również zobaczyć w siedzibie Stowarzyszenia Alliance Française we Wrocławiu w dniach 24-29 kwietnia.
Powered by aSc EduPage