• Gatunki zagrożone wyginięciem.

• 24.04.2022 19:33
        • Według czerwonej księgi prowadzonej przez IUCN zagrożonych jest ponad 40 000 gatunków z 142 500 poddanych ocenie (dane z 2022 roku)! Choć ciągle opisywane są kolejne, nowe, to większość z nich od razu trafia na listę zagrożonych wymarciem.
          Masowa utrata bioróżnorodności biologicznej drastycznie wpłynie na nasze życie, zarówno w sferze ekonomicznej, biologicznej, jak i społecznej. Ma ścisły związek z katastrofą klimatyczną. Dlatego tak ważna jest walka o jej zachowanie. Te małe bitwy toczą się  m.in. w zoo, któremu przyświeca misja ochrony zagrożonych gatunków. Klasa 2e zmierzyła się z tym problemem odwiedzając Ogród Zoologiczny we Wrocławiu.
        • Szkolna Konferencja Klimatyczna

• 18.03.2022 18:27
        • W dniach 17-18 marca  uczniowie naszej szkoły brali  udział w Szkolnej Konferencji Klimatycznej.

Miała ona  na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat przyczyn, mechanizmów i skutków kryzysu klimatycznego. Wydarzenie to było także unikatowym forum do dyskusji z ekspertkami i ekspertami na temat antropogenicznych zmian klimatu.

• Ogród Botaniczny - geograficzna wycieczka dydaktyczna

• 17.06.2021 11:18

• Czy każdy  z uczniow Ósemki  choć  raz  był  w  Ogrodzie  Botanicznym ?
          Można  to  zmienić  dzięki  rozszerzeniu z  geografii.  Kilka  godzin  spędzonych pośród  zieleni to wspaniały  relaks, ale  także okazja   do  utrwalenia wiadomości   geograficznych.
          O  formacjach  roślinnych, o gatunkach  zagrożonych,  chronionych, o  osobliwościach  typu  alpinarium  czy murawy  kserotermiczne.    Wiedza  poznawana  w  praktyce ,  skojarzona
          z  przyjemnymi odczuciami dłużej  się  trzyma...