• Procedury bezpieczeństwa na lekcjach geografii.

• 01.09.2020 17:39
        • Wszyscy uczniowie są zobowiązani do przestrzegenia procedur bezpieczeństwa podczas lekcji
          w związku z zapobieganiem i przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koroniwrusa.

1. Podczas lekcji geografii ograniczamy pracę w grupach lub inne metody  aktywizujące pokaz/doświadczenie, by zachować należny, bezpieczny dystans.
          2. Uczniowie nie zajmują pierwszej  ławki przy stoliku nauczyciela. (Jeżeli liczba miejsc w sali na to nie pozwala uczniowie zajmujący pierwszą ławkę zakrywają  maską usta i nos).
          3. Zwrot  prac  uczniowskich może ulec wydłużeniu ze względu na konieczność    kwarantanny dokumentów.
          4. Uczniowie nie korzystają ze szkolnych atlasów, globusów, tablic czy modeli lub innych przyborów, których dezynfekcja jest utrudniona lub niemożliwa.
          5. Uczniowie nie pożyczają sobie wzajemnie książek, kart pracy czy atlasów.
          6. Dopuszcza się po uzgodnieniu z nauczycielem korzystania z materiałów  dydaktycznych
            w telefonie.
          7. Uczniowie podczas odpowiedzi przy mapie lub tablicy używają własnego wskaźnika.
        • Olimpijczyk poszukiwany !

• 07.08.2020 09:46
        • Podaję  tematy   prac . Przejrzyj je. Może  zmierzysz  się i wystartujesz w najblizszej  edycji  olimpiady geograficznej

Temat A
          Geograficzne uwarunkowania stanu zdrowia ludności i rozprzestrzeniania się chorób w wybranym województwie lub powiecie.

Temat BUwarunkowania, skutki oraz koszty chaosu przestrzennego w gminie X

Temat C. Fizycznogeograficzna charakterystyka zbiornika wodnego (formy naturalnej lub sztucznej o powierzchni od 1 do 10 ha)

Temat DProjekt jednodniowej wycieczki krajoznawczej (pieszej lub rowerowej)

Maria  Bogdanowicz

• XLVI Olimpiada Geograficzna

• 10.02.2020 11:34
        • XLVI  OLIMPIADA GEOGRAFICZNA    8-9.02 2020  w Opolu  to start naszych  dwóch uczonych  mężów

Piotra Woźniaka  3a  i  Kacpra  Koniecznego  1b.

Zawody  tej  rangi  niezmiernie  trudne  z nieprzewidywalną  kreatywnością  układających  test  i  quiz.

Wymagają  rozleglej, ponadprzeciętnej  wiedzy  geograficzno-historyczno- matematycznej.

Swoboda  wystąpień  publicznych, krasomówstwo  i  umiejętność  działania  pod  presją  czasu  to

wielce  pożądane  atuty  zawodników.

W  pierwszym dniu odbyły  się   testy  (  45 min, 60 min, 45  min), rozdzielane krótkimi  przerwami,

a po obiedzie  uczestnicy olimpiady zwiedzali  Opole.

W  oczekiwaniu  na  wyniki  wysłuchali  wykładu  podróżnika  Krzysztofa  Lisowskiego  pt. W  krainie

Szerpów.

W późnych  wieczornych  godzinach  stało się  jasne, kto  z  72  zawodników  przystąpi  do II  tury

następnego  poranka.

Świetnie  nasze liceum  reprezentował  Kacper  Konieczny . Zdobył maksymalną  ilość  punktów za

odpowiedz  przy  mapie, niezły  wynik  za  quiz, ostatecznie  plasując  się  na  11  pozycji  spośród

21  startujących.

Chylimy  czoła  przed obu  naszymi zawodnikami. Doceniamy  ich  wielkie  zaangażowanie w

napisanie  pracy  wymagającej  wielu  wyjazdów  w  teren , pracę z  mapą,  przygotowanie

merytoryczne, rozwiązywanie  zadań i  pokonywanie  własnych  słabości.

nauczyciele geografii

• Ósemkowe narty i snowboard

• 01.02.2020 10:58

•

Od  wielu  lat  w  naszej  szkole  odbywają  się   wyjazdy  narciarsko- snowboardowe.
          29.01 br  tradycji  stało się  zadość. W super  towarzystwie  od pierwszaka  do  maturzysty  śmigaliśmy w Czarnej Górze. Doskonaliśmy  swoje  umiejętności,  regenerowaliśmy  się  po próbnych  maturach  czy  nawiązywaliśmy nowe  znajomości. Choć  krótko  , to sympatycznie było. Fotki oddają  tylko  część  naszych  wrażeń.

• Karkonoskie wodospady

• 30.10.2019 10:46

• To  tematyka wycieczki  dydaktycznej, która odbyła  się  25.10.2019 r.
          Wzięli  w niej udział zainteresowani  z  rozszerzeń  geograficznych.
          Pieszo  uczniowie przewędrowali ok. 18  km  docierając  do Wodospadu  Kamieńczyka, Szklarki, Podgórnej i  Myi.  Mieli  okazję  przypomnieć  sobie  i  obserwować w  terenie  działalność rzek  w  górnym  biegu (  erozja  wgłębna,  wsteczna,  cofanie  się  progu,  kotły  ewrorsyjne).
          Ponadto w  ramach przygotowań  do  matury  rozwiązywali  zadania związane  ze skalą, obliczaniem  spadku  terenu,  górowaniem  słońca  czy czasem  miejscowym.
          Jeden  dzień  a  tyle  wrazeń.