• Wycieczka dydaktyczna do Muzeum Geologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego

• 05.03.2018 21:20

• 5  marca  2018 odwiedziliśmy  muzeum  geologiczne. Przypominaliśmy  sobie  wiadomości  teoretyczne  o skałach  i  minerałach poznane w  I  semestrze.

Na  własne  oczy mogliśmy  zobaczyć    klasyczne,  pospolite oraz   rzadkie i  ciekawe  okazy.

Poczuliśmy  ,że   szkolna  lekcja  daje  podstawy, ale by  dobrze  poznać  geologię,  trzeba  poświęcić  nieco  czasu i  chęci.

• XLIV OLIMPIADA GEOGRAFICZNA ZAWODY II STOPNIA -OKRĘGOWE LEGNICA 10-11.-02.2018

• 11.02.2019 18:31
        • PIOTR WOZNIAK  kl.1a  zajął  XV  miejsce  podczas  zawodów  okręgowych  XLIV Olimpiady Geograficznej.
          To duzy  sukces. Poparty   napisaniem  bardzo  dobrej  pracy  ocenionej  przez  jury   93/100 pkt.   Pozwolilo  mu  to  znależć  się  w  gronie  80  osób, ktore  przez  dwa  dni  rywalizowaly ze  sobą. Sobota  10.02    trzy  próby    każda  po  45  min obejmująca  szeroko  rozumianą  wiedzę  geograficzną (  meteorologia,  historia  odkryć geograficznych, geografia  społeczno-ekonomiczna,  znajomość mapy).
          Oczekiwanie  na  wyniki, ktore  pojawiły  się  ok.  21 i  wtedy  wszystko  bylo  jasne.
          Piotr  znalazł  się  w  gronie  22 osób,  które   będą  walczyć    nastepnego  dnia.
          Konkurs  juz w  innej  formule. Najpierw  quiz  -  20 pytań  ilustrowanych  slajdami  na    każde  30  sekund  odpowiedzi. Potem  odpowiedz  ustna przy  mapie  na  wylosowany  temat. W  obecnosci jurorów  i  publiczności.
          Chyba  teraz  można  sobie  wyobrazić emocje  olimpijczyka.

Jestem  dumna  z mojego  ucznia i  życzę  mu  wielu  kolejnych  sukcesów.

• XLIV Olimpiada Geograficzna

• 13.12.2017 20:19

• Z  satysfakcją  informuję,  że  nasz  uczeń  (  klasa I ) zakwalifikował się do zawodów  pisemnych XLIV Olimpiady  Geograficznej.

Życzymy  przyjemnych  przygotowań i  trzymamy  kciuki  za  ciąg  dalszy.

nauczyciel  geografii
        • Wycieczka krajoznawczo- integracyjna do Goerlitz

• 13.12.2017 20:06

• 8.12.2017  klasa  1a  i     chętni  uczniowie  z   kl.1d i  1o  ruszyli  na  wycieczkę  krajoznawczą  do  Goerlitz.  Do   naszego  cyklu    geograficzno-  niemieckojęzycznych  wyjazdów dodaliśmy  kolejne  miasto.
        • Wycieczka dydaktyczna do Planetarium Instytutu Astronomii Uniwersytetu Wroclawskiego

• 13.11.2017 18:06

• Miejsce  Ziemi  we  Wszcheświecie już  poznaliśmy  na  rozszerzeniu z  październiku. Niemniej  jednak  chodzilo  o  powtórzenie  i  poszerzenie  wiadomości z  geografii astronomicznej. Wiedza  wykladowcy  byla  ogromna, ale  i  my  swojej  nie musieliśmy  się  wstydzić.
          Wartki wykład, ciekawe  slajdy  i  animacje poruszajace wyobraźnię  przestrzenną  i  dużo,  dużo  ciekawostek to wielka  zaleta  tej  wycieczki.