• Szkolna Konferencja Klimatyczna

• 18.03.2022 18:27
        • W dniach 17-18 marca  uczniowie naszej szkoły brali  udział w Szkolnej Konferencji Klimatycznej.

Miała ona  na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat przyczyn, mechanizmów i skutków kryzysu klimatycznego. Wydarzenie to było także unikatowym forum do dyskusji z ekspertkami i ekspertami na temat antropogenicznych zmian klimatu.

• Ogród Botaniczny - geograficzna wycieczka dydaktyczna

• 17.06.2021 11:18

• Czy każdy  z uczniow Ósemki  choć  raz  był  w  Ogrodzie  Botanicznym ?
          Można  to  zmienić  dzięki  rozszerzeniu z  geografii.  Kilka  godzin  spędzonych pośród  zieleni to wspaniały  relaks, ale  także okazja   do  utrwalenia wiadomości   geograficznych.
          O  formacjach  roślinnych, o gatunkach  zagrożonych,  chronionych, o  osobliwościach  typu  alpinarium  czy murawy  kserotermiczne.    Wiedza  poznawana  w  praktyce ,  skojarzona
          z  przyjemnymi odczuciami dłużej  się  trzyma...

• Rewitalizacja w praktyce. Przedmieście Oławskie

• 17.06.2021 11:18
        • Termin  rewitalizacja  poznawaliśmy  na lekcjach  geografii. W podręczniku   podawano  przykłady z Łodzi, Krakowa  czy  Warszawy.   Tymczasem  doskonałe przykłady  tego procesu  odnajdujemy  we  Wroclawiu.  W tym  celu  14.06 .2021 r.  odbyła się  wycieczka  klasy  2o do Trójkąta  Bermudzkiego czy   jak  kto woli na  Przedmieście  Oławskie.   Zobaczyliśmy  zabudowę  miejską z  przełomu  XIX i  XX wieku. Podziwialismy piękno odremontowanych  kamienic  np. ul. Miernicza,  ale    zobaczyliśmy  jak  wiele  jest  jeszcze do zrobienia. Poznaliśmy  lokalne centra  kultury , edukacji czy   rekreacji.  Park na  Niskich  Łąkach, zabytkową wieżę  ciśnień  , Hydropolis,  Geocentrum Politechniki  Wroclawskiej, Promenadę Oławską , wnętrza  sklepów  czy  apteki  jak  z  minionych  czasów.  Nowe  lofty  w Starej  Papierni , Muzeum Etnograficzne.
          Polecamy  do  odkrywania tego  zakątka  miasta
          .