• Historia - obóz naukowy - Warszawa 20-22.10. 2021 r.

      POWRÓT DO WARSZAWSKIEJ PRZESZŁOŚCI

      20 października klasa 2D i grupa z rozszerzoną historią pojechały na trzydniowy obóz naukowy do Warszawy. Były to bardzo intensywne dni. Plan był ułożony tak, aby zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej o stolicy i historii naszej ojczyzny. Jest to miasto, z którym wiąże się wiele wspomnień i ważnych dla naszego kraju wydarzeń. Zrozumieliśmy, że nie jest to tylko zatłoczona, duża i nowoczesna aglomeracja.

      DZIEŃ PIERWSZY  Od razu po przyjeździe do Warszawy udaliśmy się do muzeum Polin ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, zobaczyliśmy Zamek Królewski i Pomnik Małego Powstańca.

      DZIEŃ DRUGI  Po śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie do  Muzeum Pawiak i odwiedziliśmy cmentarz Stare Powązki. Wieczorem pojechaliśmy zobaczyć pałac i ogród w Wilanowie. Przez silny wiatr nie mogliśmy wejść na teren ogrodów, ale to nie powstrzymało nas od dobrej zabawy. Muzyka przed pałacem wprawiła nas w cudowne nastroje.

      DZIEŃ TRZECI  Zwiedzenie Łazienek Królewskich było naszym pierwszym celem w piątek. Po długim spacerze pojechaliśmy do domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, gdzie pogłębialiśmy wiedzę dotyczącą życia i twórczości tego wybitnego artysty. W drodze powrotnej do Wrocławia zatrzymaliśmy się na pierogi, które w idealny sposób zakończyły wyprawę do stolicy. Zadowoleni wróciliśmy wieczorem, mimo napiętego planu zwiedzania znaleźliśmy czas na integrację.

     • LIGA KLAS

      Złoty Stok 2021

           Drodzy Koledzy, Drogie Koleżanki! Chcielibyśmy opowiedzieć Wam trochę (i pokazać), na co możecie przeznaczyć wygraną pulę pieniędzy z Ligi Klas i tym samym zmotywować do udziału w niej. My, uczniowie z klasy 3"0"g, postanowiliśmy pojechać na jednodniową wycieczkę do Złotego Stoku, gdzie udało nam się zwiedzić Kopalnię Złota, przepłynąć łódką po podziemnej rzece, zobaczyć średniowieczną osadę, dzięki której poznaliśmy maszynerie, ułatwiające i tak żmudną pracę górników, oraz pobliską Sztolnię Ochrową. Była to naprawdę niesamowita okazja do dowiedzenia się czegoś nowego, porozmawiania, spędzenia wspólnego czasu, szczególnie po tak długim okresie izolacji i braku możliwości bycia razem. Był to dzień nawiązania kontaktu oraz chwila przerwy od siedzenia w szkolnych ławkach.

       

      Serdecznie polecamy Wam aktywne uczestnictwo w Lidze Klas, ponieważ w przypadku zwycięstwa, nasze drugie z rzędu…, będziecie mogli wybrać miejsce, które chcielibyście odwiedzić. A z własnego doświadczenia możemy śmiało powiedzieć, że - jak najbardziej warto!

      Dziękujemy za uwagę

      Klasa 3"0"g  dwukrotny zwycięzca Ligii Klas

     • Dzień Edukacji Narodowej

      Z okazji Dnia Edukacji składamy wszystkim Nauczycielom najlepsze życzenia.

      Z przyjemnością informujemy, że dwóch naszych nauczycieli otrzymało za swoją pracę nagrodę Prezydenta Wrocławia.

      W tym dniu pani Dyrektor zaprosiła grono pedagogiczne na spacer po Wrocławiu, który poprowadziła nasza nauczycielka języka niemieckiego i przewodnik po Wrocławiu pani Katarzyna Sroka, a na spotkaniu przy kawie zostały wręczone naszym pedagogom Nagrody Dyrektora.

      Dziękujemy Naszym Nauczycielom za trud pracy w tych trudnych czasach.

      Edukacja jest najważniejsza! 

    • Euroweek - Szkola Liderów- klasa 1e
     • Euroweek - Szkola Liderów- klasa 1e

      Euroweek jest programem edukacyjnym  młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.
     • Warsztaty geologiczne

      Przed Nami matura - więc powtarzamy .

      Dzisiaj litosfera - budowa wnętrza Ziemi, skały i minerały, wulkanizm, kronika dziejów Ziemi, płyty tektoniczne. Wszystko na warsztatach geologicznych w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

     • PRZYGODA Z CHÓREM

      Drodzy Uczniowie Wrocławskich Liceów!

      Serdecznie zapraszamy do śpiewania w międzyszkolnym Kameralnym Chórze Angelus.

      Jestesmy grupą śpiewającą różne gatunki muzyki. Realizujemy projekty - musicale, koncerty, happeningi, a kiedyś nawet przygotowaliśmy spektakl operowy. Chórzyści nie tylko śpiewają, ale biorą udział w akcji scenicznej (spokojnie - wszystkiego Cię nauczymy....:) 

      W tym roku planujemy spektakl z piosenkami z filmów Walta Disneya oraz warsztaty z songwritingu (czyli będziemy rozmawiać o tym, co wpływa na to,że utwór staje się hitem). Mamy odrębne lekcje z emisji głosu, gdzie każdy może szlifować swoje umiejętności wokalne.Czeka nas występ w Narodowym Forum Muzyki oraz wiele przygód w życzliwej grupie rówieśników. 

      Chór pozyskuje środki na realizację projektów w różnych konkursach - zajęcia są dla uczestników bezpłatne. W zamian oczekujemy zaangażowania i pragnienia odpowiedzialnego współtworzenia naszej społeczności.

      Serdecznie zapraszamy na spotkania dla wszystkich chętnych 20 i 23 września o g. 17 w IX LO w sali nr 7 (ul. P.Skargi 31 - wejście od placu Dominikańskiego).

      Więcej informacji w załączniku.

      Pozdrawiam serdecznie

      Barbara Szarejko-Nestor

      dyrygent

      Kameralnego Chóru Angelus

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...