• Euroweek klasy wstępnej

• Euroweek klasy wstępnej dobiegł końca. Było dużo śmiechu, ale też i poważnych tematów. A to wszystko oczywiście "in English" i "en français".
            Jolanta Połajdowicz i Agnieszka Jarmużek
          • Projekt Oblicza Solidarności

• W związku z przypadającą w tym roku 40 rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego rozszerzenia z historii realizują projekt Oblicza Solidarności. W ramach tych działań w poniedziałek mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pana Pawła Skrzywanka, który opowiadał nam jak wyglądały czasy jego młodości w PRL-u. Opowiadał nam między innymi o różnych akcjach Solidarności w jakich brał udział, a także jakie były ich konsekwencje. Jedna z opowiedzianych przez niego historii dotyczyła aresztowań świętych Mikołajów...  Ten krótki wykład był cudownie przeprowadzony, dzięki czemu można było się dużo dowiedzieć o życiu w tamtych czasach.

• Euroweek inny niż wszystkie

• Klasa wstępna od poniedziałku 22.11.2021 jest w Lądku Zdroju na wyjeździe językowym Euroweek. Nie pierwszy raz uczniowie 8 LO biorą udział w takim wyjeździe jednak po raz pierwszy zajęcia na Euroweeku prowadzone są nie tylko  po angielsku, ale również po francusku. Nico, wolontariusz z Polinezji Francuskiej z właściwą sobie energią i humorem  wymyśla różne zadania, których realizacja wymaga komunikowania się w obu językach.
        • Konkurs filmowy Postaw na słońce

• Konkurs polega na zrealizowaniu 6 zadań związanych z wyborem tematu filmu, przygotowaniem materiału, zrealizowaniem zdjęć oraz wypromowaniem filmu w mediach społecznościach.
        • Gdynia – Miastem Filmu UNESCO

• 8 listopada 2021 r. Dyrektor Generalna UNESCO Audrey Azoulay ogłosiła listę 49 miast przyjętych do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Wśród nich jest Gdynia, która uzyskała tytuł Miasta Filmu UNESCO. Tym samym jest drugim polskim miastem, po Łodzi (2017), uhonorowanej tym tytułem.
        • WARSZTATY - PRAWA CZŁOWIEKA BLISKO NAS

• Dnia 8.11.2021r. rozszerzenie z geografii klasy 2D wzięło udział w warsztatach Prawa człowieka blisko nas organizowanych przez Przedstawicielstwo Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Fundację Szkoła z Klasą.
          • Praca biblioteki szkolnej

• W dniach od 22.11 do 26.11 biblioteka szkolna jest otwarta wg następującego harmonogramu:

biblioteka A: poniedziałek i czwartek godz. 9.00-15.00

biblioteka B: wtorek, środa, piątek   godz. 9.00-15.00