• Euroweek klasy wstępnej

• 29.11.2021 21:31
        • Euroweek klasy wstępnej dobiegł końca. Było dużo śmiechu, ale też i poważnych tematów. A to wszystko oczywiście "in English" i "en français".
          Jolanta Połajdowicz i Agnieszka Jarmużek
        • Euroweek inny niż wszystkie

• 23.11.2021 21:50
        • Klasa wstępna od poniedziałku 22.11.2021 jest w Lądku Zdroju na wyjeździe językowym Euroweek. Nie pierwszy raz uczniowie 8 LO biorą udział w takim wyjeździe jednak po raz pierwszy zajęcia na Euroweeku prowadzone są nie tylko  po angielsku, ale również po francusku. Nico, wolontariusz z Polinezji Francuskiej z właściwą sobie energią i humorem  wymyśla różne zadania, których realizacja wymaga komunikowania się w obu językach.
        • Gdynia – Miastem Filmu UNESCO

• 19.11.2021 10:58
        • 8 listopada 2021 r. Dyrektor Generalna UNESCO Audrey Azoulay ogłosiła listę 49 miast przyjętych do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Wśród nich jest Gdynia, która uzyskała tytuł Miasta Filmu UNESCO. Tym samym jest drugim polskim miastem, po Łodzi (2017), uhonorowanej tym tytułem.
        • Internetowy Kampus Przedsiębiorczości

• 17.10.2021 15:21
        • UNESCO zaprasza młodych ludzi do udziału w bezpłatnych internetowych szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości dostępnych przez cały rok na platformie www.entrepreneurship-campus.org.
        • Euroweek "Szkoła Liderów" klasa 1e

• 14.10.2021 15:15
        • Euroweek jest programem edukacyjnym  młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.