• 2019 Youth Citizen Entrepreneurship Competition

• 09.04.2019 11:36
        • Zaproszenie dla młodych ludzi do udziału w konkursie:

2019 Youth Citizen Entrepreneurship Competition

(Młodzieżowy konkurs na rzecz przedsiębiorczości)

Jest to globalny program i platforma internetowa mobilizująca kreatywna młodzież do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie implementacji celów zrównoważonego rozwoju Agendy 2030. Konkurs w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju kultury przedsiębiorczości wśród młodzieży i stanowi innowacyjną odpowiedź na globalne bezrobocie wśród młodzieży.

W konkursie mogą uczestniczyć młodzi przedsiębiorczy ludzie (w wieku 15-35 lat) z całego świata, zgłaszając swoje innowacyjne pomysły i projekty o znaczeniu społecznym przy realizacji jednego lub więcej z 17 celów zrównoważonego rozwoju.

Konkurs współorganizowany jest przez The Goi Peace Foundation (GAP Key Partner), Stiftung Entrepreneurship i Digital Experts United. Po więcej informacji zapraszam na: http://www.entrepreneurship-campus.org

• PAIX - POKÓJ: międzynarodowy konkurs młodzieży w służbie pokoju

• 09.04.2019 11:29
        • Zapraszam uczniów do udziału w konkursie:

Pokój - międzynarodowy konkurs młodzieży
          w służbie pokoju

(PAIX – le concours international de la Jeunesse

au service de la Paix)

organizowanym wspólnie przez France TV i UNESCO.

Jest to konkurs prac zbiorowych, powstałych we współpracy grup uczniów.

W konkursie są TRZY KATEGORIE WIEKOWE.

• RYSUNEK DLA POKOJU (od 6 do 10 lat)
          • FOTOGRAFIA DLA POKOJU (od 10 do 15 lat)
          • FILM DLA POKOJU (od 15do 20 lat)

Zapraszam na oficjalną stronę konkursu dla poznania jego szczegółów (są dwie wersje językowe, francuska i angielska) https://concours-paix.francetveducation.fr/en/.

Termin przesłania prac: 31 maja 2019 roku.

Prace konkursowe wraz z podpisanymi zgodami (związanymi z RODO), należy przesłać do mnie.

Formularze zgód (w języku angielskim lub francuskim) otrzymaja osoby, które będą zainteresowane konkursem droga mailową:

A. Zgodna rodziców na wykorzystanie wizerunku dziecka, jeśli pojawi się  na zdjęciu\filmie (dla uczestników nieletnich).

B. Zgodna na wykorzystanie wizerunku, jeśli pojawi się na zdjęciu\filmie (dla uczestników 18+),

C. Prawa wykorzystania prac przez France TV i UNESCO, do podpisania przez dyrektora szkoły.

Miło mi też zawiadomić, że jest to edycja pilotażowa tego konkursu, z udziałem 8 krajów z kilku regionów. Są to: Belgia, Francja, Polska, Republika Beninu, Argentyna, Indie, Kanada, Liban.

Zapraszam chętnych!

• Godzina Dla Ziemi

• 20.03.2019 14:03
        • Coroczne ogólnoświatowe wezwanie do wyłączenia świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę.
        • Godzina Dla Ziemi

• 20.03.2019 14:03

Godzina dla Ziemi to akcja stworzona przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF) odbywająca się w ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku.

Tego dnia, każdy, zarówno osoby prywatne jak i firmy, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

Więcej informacji:

Find out more: http://www.earthhour.org

• 22 marca: Światowy Dzień Wody

• 20.03.2019 13:30
        • 22 marca br. po raz 26. obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody, którego hasłem przewodnim w tym roku jest „Nie pominąć nikogo” (Leaving No One Behind) .

Głównym celem Dnia jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ gwałtownego wzrostu populacji ludzkiej, industrializacji, zmian klimatycznych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych na systemy wodne świata. Obchody Dnia mają zainspirować rządy, organizacje, społeczności i poszczególnych ludzi do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami wody na świecie. Proklamując Światowy Dzień Wody, Narody Zjednoczone zachęcały kraje członkowskie, by dopasowywały jego obchody do lokalnego kontekstu, podejmując konkretne działania (publikacje, konferencje, seminaria), służące kształtowaniu świadomości społecznej na temat odpowiedniego gospodarowania zasobami świeżej wody na świecie.

Rokrocznie ustanawiane jest hasło pod którym obchodzi się Światowy Dzień Wody. Tegoroczne brzmi „Leaving no one behind” (w tłumaczeniu: „Nie zostawiając nikogo z tyłu”) i ma za zadanie zwrócić uwagę społeczności międzynarodowej na problem nierównomiernej dystrybucji zasobów wodnych i wynikające stąd wykluczenie i ograniczenie dla rozwoju znacznej części ludzkości.

W poprzednich latach tematami przewodnimi Międzynarodowego Dnia Wody były: Woda i kultura (2006), Niedobór wody (2007), Woda a stan sanitarny świata (2008). Wody transgraniczne (2009), Jakość wody (2010), Woda dla miast (2011), Znaczenie wody dla produkcji żywności na świecie (2012), Współpraca w dziedzinie wody (2013), Woda i energia (2014), Woda a zrównoważony rozwój (2015), Woda a praca (2016), Ścieki jako nieograniczone źródło wody (2017), Natura dla wody (2018).