• 10 lat Your Europe, Your Say

• 15.05.2019 00:26
        • Program odbywających się w Brukseli szkolnych symulacji obrad Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego obchodzi w tym roku 10 urodziny! Z tej okazji twórcy inicjatywy przygotowali specjalną multimedialną platformę, która przybliża największe osiągnięcia uczestników poszczególnych edycji wydarzenia.

Pierwsze symulacyjne obrady Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego zorganizowane zostały w dniach 15-17 kwietnia 2010 roku. Rocznicowy portal Your Europe, Your Say zawiera przegląd wszystkich zorganizowanych od tego czasu edycji wydarzenia.

Znajdziemy tam m.in. tematy poszczególnych debat, postulaty zgłoszone przez uczniów, rozwiązania, które udało im się wypracować, filmy przedstawiające fragmenty sesji, wypowiedzi uczestników oraz komentarze ich opiekunów.

Nowa strona Your Europe, Your Say może być również świetnym źródłem informacji dla szkół zainteresowanych udziałem w kolejnych edycjach programu oraz platformą kontaktową dla uczestników.

• konkurs: Ja też głosuję!

• 15.05.2019 00:24
        • Komisja Europejska przygotowała specjalny konkurs dla tych, którzy 26 maja po raz pierwszy wezmą udział w eurogłosowaniu. Do wygrania vouchery na podróże!

Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy podzielić się z organizatorami zdjęciem związanym z udziałem w wyborach. Może to być np. selfie z jednym z symboli UE albo fotografia przedstawiająca coś, co kojarzy nam się ze zjednoczoną Europą.

Autorzy trzech najciekawszych zdjęć otrzymają vouchery na podróże o wartości 200, 100 oraz 75 euro.

UWAGA: każdy uczestnik konkursu może zgłosić max. trzy fotografie.

Zdjęcia przesyłać można za pośrednictwem platformy woobox.com do 23 maja.

• projekt ekologiczny w Turcji!

• 15.05.2019 00:39
        • Projekt ekologiczny w Turcji

14-05-2019

Przez 2 miesiące będziesz pomagać w ochronie żółwi morskich, a także propagować działania ekologiczne. O zakwaterowanie, wyżywienie czy transport nie musisz się martwić!

Do zadań wolontariuszy EVS będzie należało m.in. sprzątanie plaży i ochrona miejsc, w których żółwie składają jaja. Oprócz tego wolontariusze zaangażują się w prowadzenie warsztatów podnoszących świadomość na temat ochrony środowiska, recyklingu czy ograniczenia produkcji śmieci, wykorzystując do tego sztuki teatralne czy gry.

Wiek: 18-30 lat
          Termin: 24 czerwca-21 sierpnia 2019

CV, wypełnioną aplikację oraz list motywacyjny w języku angielskim należy przesłać na adres: karolina@fundacja-cat.pl, w tytule wpisując: EVS Ekologiczny w Turcji.

Deadline:
          19.05.2019
        • Seminarium dla nauczycieli i bibliotekarzy : Reuse w edukacji

• 08.05.2019 12:21
        • Seminarium dla nauczycieli i bibliotekarzy : Reuse w edukacji

na prośbę FINA, przekazuję Państwu zaproszenie na bardzo ważne i ciekawe wydarzenie, Seminarium dla nauczycieli i bibliotekarzy: Reuse w edukacji |

Tematem spotkania i dyskusji będą możliwości wykorzystania nowych technologii w edukacji : od cyfrowych podręczników po wycieczki do odległych muzeów. Rozmowa będzie dotyczyła tego, jak aplikacje mobilne oraz technologie VR i AR rozszerzają granice tego, co możliwe jest w klasie.

Odbędzie się 30 maja br w Warszawie, w siedzibie FINA, przy ul. Wałbrzyskiej 3\5. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Wszystkie informacji o seminarium na : http://nina.gov.pl/wydarzenia/reuse-w-edukacji-05-19/

Kontakt w sprawie seminarium: ewa.korzeniowska@nina.gov.pl, tel. 22 380 49 82

• Tym razem głosuję! i Film na eurowybory

• 08.05.2019 12:03
        • Hasło „Tym razem głosuję!” przyświeca kampanii informacyjnej przygotowanej przez Parlament Europejski w związku ze zbliżającymi się eurowyborami. „Jeśli wszyscy zagłosujemy, wszyscy wygramy” – piszą twórcy inicjatywy i zachęcają młodych do udziału w wyborach.

Pomysłodawcy kampanii zapraszają młodych ludzi do odwiedzania strony www.tymrazemglosuje.eu i dzielenia się ze swoimi rówieśnikami informacją o tym, że mają zamiar pójść do urn.

W myśl zasady „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, im więcej osób zadeklaruje na Facebooku czy Twitterze swój udział w wyborach, tym większa szansa, że młodzi oddadzą w zbliżających się eurowyborach naprawdę dużo głosów.

Chcecie pobić rekord? Udostępniajcie stronę kampanii! Przyszłość Europy leży w waszych rękach!

Parlament Europejski opublikował film „Wybierz swoją przyszłość”, który ma zachęcać Europejczyków do udziału w nadchodzących wyborach.

Dokument, wyreżyserowany przez francuskiego reżysera Frédérica Planchona, przedstawia narodziny młodych Europejczyków. Narratorem jest dziewczynka, która apeluje do poczucia odpowiedzialności wyborców: „Każdy z nas może zostawić swój ślad, ale wspólnie możemy spowodować rzeczywiste zmiany” - mówi. Wybory europejskie, które odbędą się w państwach członkowskich UE między 23 a 26 maja (w Polsce 26 maja) określą to, jak w przyszłości będzie wyglądała Unia.

Film można obejrzeć tutaj.