• Thanksgiving - prezentacja w American Corner


     • W dniu 20 listopada 2019r. dwie grupy ucnziów udały się do American Corner w Rynku, by obejrzeć prezentację nt. 'The history of the first Thanksgiving and the origins of Thanksgiving and traditions' zaprezentowaną przez panią Konsul  USA ds. Prasy i Kultury Amy Steinmann z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. 
      Po prezentacji pani konsul opowiadała wiele o swojej pracy dyplomtycznej w olsce i innych krajach i był czas zadawani pytań, których było dość sporo. Oproćz rzeczy nam znanych dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, np. tofu turkey jedzą w Święto Dziękczynienia wegetarianie. Prca dyplomaty okazuje się naprawdę  fascynująca.
     • Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO nr VIII

     • Turniej szachowy o Puchar Dyrektora LO nr VIII

                     

      KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY 

      ORGANIZATORZY:

      • LO nr VIII
      • Rada Rodziców VIII LO.

       

       CEL TURNIEJU:

                     popularyzacja szachów i podnoszenie umiejętności szachowych młodzieży.

       

      TERMIN I MIEJSCE:

                     6 grudnia  (piątek) 2019 r., lekcje: 6, 7, i 8. (Sala EDB przy siłowni w budynku A).

        

      ZGŁOSZENIA:

                     Uczestnikami turnieju mogą być uczniowie LO nr VIII.

                     Zgłoszeń do turnieju można dokonać przez dziennik Librus lub bezpośrednio do p.M.Janik (nauczyciela w-f)

       

      UWAGA! Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału. W przypadku dużej ilości chętnych zrobimy wszystko, co będzie w naszej mocy, by każdy mógł wziąć udział, ale nie możemy zagwarantować, że wystarczy sprzętu. Dziękujemy!

       

      SYSTEM ROZGRYWEK:

       

      1. 5 rund systemem szwajcarskim ub kołowym („każdy z każdym”) w przypadku mniejszej liczby uczestników.
      2. W turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach.

       

      TEMPO GRY:

      ·    15 minut na partię dla każdego zawodnika. Nie obowiązuje zapis partii. 

       

      NAGRODY:

       

      1 miejsce – Dyplom i puchar Dyrektora VIII LO.

      Pozostałe miejsca – Dyplomy i nagrody rzeczowe.

       

      Postanowienia końcowe:

      Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

       

     • Konkurs z j. niemieckiego na temat Szwajcarii

     • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie klas pierwszych i drugich.

      10 grudnia odbędzie się w naszej szkole konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Turbolandeskunde.Konkurs składa się z trzech części:etap szkolny, regionalny i ogólnopolski.Do etapu szkolnego zapraszamy drużyny trzyosobowe, które 10 grudnia ( wtorek ), na 2 godzinie lekcyjnej będą rozwiązywać test na teamt SZWAJCARII.Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w etapie szkolnym, przechodzi do etapu regionalnego, który odbędzie się w marcu w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu.Proszę zgłaszać się do konkursu u swoich nauczycieli języka niemieckiego do 29 listopada.

      Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć pod następującym linkiem:

     • 29.10.2019 spektakl dla klas drugich - Tom Sawyer w Centrum Kultury Wrocław-Zachód


     • W dniu 29 października 2019r. klasy drugie udały się na spektakl "Tom Sawyer" TNT Theatre Britain w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Spektakl rozpoczął się o godzinie 9.

      Tomek Sawyer to jedna z najpopularniejszych powieści napisanych w Stanach Zjednoczonych. Opowiada o losach niesfornego chłopca – Tomka, jego przygodach, nadziejach, fantazjach, romansach i ciężkich zderzeniach ze światem dorosłych.


      TNT podchodzi do inscenizacji z ogromną werwą i dynamiką, które sprawiają, że ich spektakle znane i lubiane są na całym świecie. Przedstawienie w szybkim tempie przeskakuje z komedii przez thriller do romansu, a w centrum wszystkich przygód możemy obserwować Tomka.
      opracowanie tekstu: Agnieszka Kałczyńska-Durlej

     • 30 lat od uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - konferencja UNICEF

     • Z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka UNICEF Polska zaprasza na konferencję pt. „Prawo dziecka do dzieciństwa. 30. lat uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - praktyczna implementacja praw dziecka.”

      Konferencja poświęcona będzie praktycznym aspektom realizacji praw dziecka. Odbędzie się 20 listopada (środa) 2019 roku o godz. 10.30 w Przestrzeni from Facebook, ulica Koszykowa 61 w Warszawie.

      W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wyniki ogólnopolskiego badania na temat postrzegania praw dziecka przez dzieci i rodziców. Poruszone będą kwestie związane z realizacją praw dziecka przez samorządy, a także zagadnienia dotyczące wizerunku dziecka w mediach oraz roli biznesu w kreowaniu przestrzeni przyjaznej dzieciom. Wśród prelegentów będziemy gościć Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF, ekspertów, przedstawicieli samorządów, świata biznesu i mediów.

      Potwierdzenie udziału do 8 listopada 2019 r.: Agnieszka Telusiewicz-Pacak, apacak@unicef.pl, tel. 22 568 03 34. Program konferencji dostepny u szkolnego koordynatora ds UNESCO.
     • Wolontariusze BNY Mellon na lekcjach przedsiębiorczości

     • Projekt "Moje Finanse" we współpracy z FMP

      PROJEKT "MOJE FINANSE"

      W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła bierze udział w projekcie "Moje Finanse" organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

      Dzięki współpracy z fundacją, w dniach 29-30 października 2019 roku uczniowie klas 1og i 1dg mieli okazję w praktyce poznać tajniki bankowości oraz inwestowania w rózne instrumenty finansowe.

      Na lekcjach podstaw przedsiębiorczości goścliśmy wolontariuszy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, którzy są jednocześnie pracownikami Banku New York Mellon, największego na świecie banku depozytariusza. Poza merytoryczną częścią zajęć obejmującą tematy "Polubić Banki" oraz "Rynki kapitałowe & instrumenty finansowe" opowiedzieli oni o swojej pracy, dali praktyczne wskazówki jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej, przeprowadzili grę inwestycyjną oraz przedstawili możliwości zrobienia kariery w ich banku (w tym dla osób znających biegle język francuski).

      Więcej zdjęć znajdujdziemy na profilu społecznościowym fundacji:
      https://www.facebook.com/FundacjaMlodziezowejPrzedsiebiorczosci

     • Karkonoskie wodospady


     • To  tematyka wycieczki  dydaktycznej, która odbyła  się  25.10.2019 r.
      Wzięli  w niej udział zainteresowani  z  rozszerzeń  geograficznych.
      Pieszo  uczniowie przewędrowali ok. 18  km  docierając  do Wodospadu  Kamieńczyka, Szklarki, Podgórnej i  Myi.  Mieli  okazję  przypomnieć  sobie  i  obserwować w  terenie  działalność rzek  w  górnym  biegu (  erozja  wgłębna,  wsteczna,  cofanie  się  progu,  kotły  ewrorsyjne).
      Ponadto w  ramach przygotowań  do  matury  rozwiązywali  zadania związane  ze skalą, obliczaniem  spadku  terenu,  górowaniem  słońca  czy czasem  miejscowym.
      Jeden  dzień  a  tyle  wrazeń.

          

                                                   
     • XVII edycja

     • Już można głosować na wybrane zdjęcia za pomocą ankiety Librus!
      XVII edycja konkursu fotograficznego "foto8LO" (I semestr 2019/2020) - 
      TEMATY:
      1. Poznajmy się - autoportret/selfie/fotografia czegoś, co lubisz (z krótkim opisem). 
      
      2. Nad morze, w góry czy na Mazury, czyli gdzie warto spędzić wakacje...
      

      3. Trzy kolory: niebieski-biały-czerwony (nie tylko dla klas dwujęzycznych).
      4. Ostatni dzień lata.
      5. Niech żyje przyjaźń!

     • OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII

     • W tym roku nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w praktycznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. W czwartek, 17.10.2019 odbyło się pierwsze, wewnątrzszkolne spotkanie, na którym obecne były osoby zainteresowane udziałem w tej Olimpiadzie. W czasie spotkania Pani Katarzyna Dobrucka (Nauczyciel Zwolnionych z Teorii w naszej szkole) przedstawiła w ogólnym zarysie zasady brania udziału w Olimpiadzie, omówiła proces tworzenia projektu społecznego oraz odpowiadała na wszystkie pytania dotyczące Zwolnionych z Teorii razem z Julią Franczuk z klasy 2o, która podzieliła się swoim doświadczeniem jako osoba, która ukończyła w zeszłym roku projekt, w tym roku zaczęła następny i  jest także mentorem. Całe spotkanie odbywało się w miłej, przyjaznej atmosferze.

     • WYMIANA POLSKO-FRANCUSKA (klasa II 0 oraz uczniowie z II c i II f)

     •  

      Za nami Brugia, Lille, Roubaix, Dunkierka i  Normandia.

      Zwiedzaliśmy, odkrywaliśmy, często się przemieszczaliśmy, czasami opieraliśmy się czekoladowej pokusie, szkicowaliśmy, analizowaliśmy, pozowaliśmy (nawet w czasie deszczu), a co najważniejsze mówiliśmy po francusku, zadawaliśmy pytania i cały czas czegoś nowego się uczyliśmy.

     • Konkurs Fotograficzny Bleu Blanc Rouge 2019

     • Sekcja dwujęzyczna II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz klas 1- 5 szkół ponadgimnazjalnych do udziału w V Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2019.
     • Dzień Kultury Kresowej

     • W ramach współpracy z Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundacją im. św. Jadwigi gościmy w naszej szkole panią Lilianę, nauczycielkę języka polskiego we Lwowie, która odbywa u nas staż zawodowy. Podczas pobytu w Polsce stażyści z Ukrainy zdobywają doświadczenie w swoich zawodach, zwiedzają Wrocław i Dolny Śląsk . W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu ze wszystkimi stażystami, którzy zaprezentowali swoje zwyczaje, potrawy, stroje. Życzymy pani Lilianie miłego pobytu we Wrocławiu. 

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...