• „Human, you have rights!“ - międzynarodowa wymiana młodzieżowa 9-19 sierpnia 2021

• Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 15-22 lata na wakacyjną polsko-niemiecko-francuską wymianę młodzieżową „Human, you have rights!“ z akcentem artystycznym i tematem praw człowieka w Krzyżowej.

Więcej szczegółów: https://www.krzyzowa.org.pl/pl/projekty/rekrutacje/2853-rekrutacja-human-you-have-rights-miedzynarodowa-wymiana-mlodziezowa-9-19-sierpnia-2021#szczegoly-programu

• WYCIECZEK CIĄG DALSZY

• W poniedziałek 14 czerwca klasa 1F była na wycieczce klasowej w Zagórzu Śląskim.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy z przewodnikiem zamek Grodno, odbyliśmy spacer wokół jeziora, dotarliśmy do tamy wodnej w Lubachowie. Wycieczkę zakończyliśmy plażowaniem nad zalewem. Humory, pogoda, towarzystwo- wszystko dopisało na 6+. C’était chouette.

• Rewitalizacja w praktyce. Przedmieście Oławskie

• Termin  rewitalizacja  poznawaliśmy  na lekcjach  geografii. W podręczniku   podawano  przykłady z Łodzi, Krakowa  czy  Warszawy.   Tymczasem  doskonałe przykłady  tego procesu  odnajdujemy  we  Wroclawiu.  W tym  celu  14.06 .2021 r.  odbyła się  wycieczka  klasy  2o do Trójkąta  Bermudzkiego czy   jak  kto woli na  Przedmieście  Oławskie.   Zobaczyliśmy  zabudowę  miejską z  przełomu  XIX i  XX wieku. Podziwialismy piękno odremontowanych  kamienic  np. ul. Miernicza,  ale    zobaczyliśmy  jak  wiele  jest  jeszcze do zrobienia. Poznaliśmy  lokalne centra  kultury , edukacji czy   rekreacji.  Park na  Niskich  Łąkach, zabytkową wieżę  ciśnień  , Hydropolis,  Geocentrum Politechniki  Wroclawskiej, Promenadę Oławską , wnętrza  sklepów  czy  apteki  jak  z  minionych  czasów.  Nowe  lofty  w Starej  Papierni , Muzeum Etnograficzne.
            Polecamy  do  odkrywania tego  zakątka  miasta
            .
          • Ogród Botaniczny - geograficzna wycieczka dydaktyczna

• Czy każdy  z uczniow Ósemki  choć  raz  był  w  Ogrodzie  Botanicznym ?
            Można  to  zmienić  dzięki  rozszerzeniu z  geografii.  Kilka  godzin  spędzonych pośród  zieleni to wspaniały  relaks, ale  także okazja   do  utrwalenia wiadomości   geograficznych.
            O  formacjach  roślinnych, o gatunkach  zagrożonych,  chronionych, o  osobliwościach  typu  alpinarium  czy murawy  kserotermiczne.    Wiedza  poznawana  w  praktyce ,  skojarzona
            z  przyjemnymi odczuciami dłużej  się  trzyma...

• SPRAWDZIAN KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH (środa 9 czerwca)

• Sprawdzian kompetencji językowych odbędzie się w środę 9 czerwca o godzinie 9.00 w budynku B przy ul. Jantarowej (sala 116). Sprawdzian składa się z części pisemnej (90 minut) oraz części ustnej (20 minut na kandydata).

Prosimy o wcześniejsze przybycie (najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem egzaminu), zabranie ze sobą legitymacji szkolnej oraz niewnoszenie na salę telefonów komórkowych oraz innych urządzeń rejestrujących dżwięk czy obraz.

• SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH (wtorek 8 czerwca)

• Sprawdzian predyspozycji językowych (do klasy wstępnej) odbędzie się we wtorek 8 czerwca o godzinie 9.00 w budynku A przy ul. Zaporoskiej.  Sprawdzian trwa 90 minut.

• Webinarium ONZ dla młodzieży: Etyka w technologii i Internecie

• Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium przeznaczonym dla młodego pokolenia, pt. "Etyka w technologii i internecie", organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31 MAJA 2021 R. W G. 15-17. Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana rejestracja.
        • DELF MAJ-CZERWIEC 2021

• Uczniowie przystępujący do egzaminu DELF w sesji maj-czerwiec, proszeni są o uiszczenie opłaty za egzamin do 4 maja (szczegóły w Librusie).
          • Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - III miejsce w kategorii POEZJA, etap finałowy

• Zakończył się etap finałowy VII edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück".
            Komisja jurorska przesłuchała nagrania 28 recytatorów z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do finału.
            Miejsce III w kategorii POEZJA zajęła Wiktoria Grabowiec.
            W składzie jurorskim znalazły się m.inM.Lorens, córka byłej więźniarki KL Ravensbrück, i E.Małachowska, organizator konkursu z ramienia IPN.
            Pod uwagę brano dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

2020/21 EJ
          • Dzień Ziemi. Edukujemy i działałamy

• 22 kwietnia  obchodzimy Dzień  Ziemi.
            Zespół  Geografów zaproponował  społecznosci  szkolnej włączenie  się do ploggingu (akcji polegającej na bieganiu   i  zbieraniu  śmieci).
            Chcemy zadbać  o  planetę, ale  i o nas  samych. Oderwać się  od ekranu czy  książek ,  pobyć na  świeżym  powietrzu  i zrobić   coś  pożytecznego.
            Udało się  ?
            Nie  zdażyłeś  wczoraj ?
            Uprawiaj plogging w  dowolnym  momencie !

!