• Wielka grecka wycieczka

      Autokarem przez Czechy, Austrię, Włochy  do Ancony, a następnie promem  przez noc do Igumenicy - Grecja.

      A oto krótki reportaż:

      "Jadąc na spotkanie z wyrocznią delficką zatrzymaliśmy się w miejscu słynnej bitwy pod Termopilami. Urzekające położenie Delf sprzyjało wieczornym spacerom.

      Zgodnie z przepowiednią Pytii Ateny powitały nas słońcem. Obejrzeliśmy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Wsłuchaliśmy się w opowieści przewodniczki na Akropolu. Historia tego miejsca jest urzekająca. Ze smakiem greckiego gyrosa ruszyliśmy w klimatyczne uliczki z pamiątkami…W drodze na Peloponez zatrzymaliśmy się przy Kanale Korynckim.

      Tolo, urokliwja nadmorska miejscowość, była to naszą bazą wypadową w drodze do Epidavros, Myken.Mieliśmy także okazję spacerować wąskimi, klimatycznymi uliczkami pierwszej stolicy Grecji NafplioWielką frajdę sprawiła nam kąpiel w morzu i wieczór grecki połączony z nauką tańca sirtaki.

      W drodze do Patry zatrzymaliśmy się w Olimpii, miejscu narodzin idei olimpizmu.

      W naszej pamięci na długo zostaną piękne widoki, zabytki,smaki i zapachy Grecji :)

     • Edukacja młodzieży w NFM

      MIŁOŚĆ I MUZYKA

      „Miłość i muzyka” to tytuł koncertu edukacyjnego dla młodzieży w Narodowym Forum Muzyki, w którym 25 kwietnia uczestniczyli uczniowie z różnych klas. Tym razem odbyliśmy niezwykłą podróż po świecie MUZYKI SYMFONICZNEJ. Siłą napędową koncertu było uczucie, które od wieków pobudzało wielu artystów do tworzenia. MIŁOŚĆ znajduje wyraz w poezji, filmie, malarstwie i muzyce, a jej symbole są wszechobecne w otaczającej nas popkulturze.

       

      Podczas koncertu usłyszeliśmy:

      "Poranek" z I suity do dramatu "Peer Gynt" norweskiego kompozytora Edvarda Griega,

      koronkowy „Taniec sylfów” z legendy dramatycznej „Potępienie Fausta” Hectora Berlioza,

      uwerturę do opery „Rusałka” czeskiego kompozytora Antonína Dvořáka,

      żywiołowy Mazur z opery „Halka” Stanisława Moniuszki,

      Taniec hiszpański z opery "La Vida Breve" Manuela de Falli,

      "Bachanalie" z opery „Samson i Dalila” francuskiego kompozytora Camille`a Saint-Saënsa

      i na finał…

      muzyka amerykańska – "Mambo" - ze słynnego musicalu "West Side Story" Leonarda Bernsteina, będącego współczesną wersją Szekspirowskiego dramatu "Romeo i Julia".

       

      Pełne orkiestrowe brzmienie – wrażenia niezapomniane!

      Do zobaczenia przy okazji kolejnego wydarzenia!

     • Dzień Ziemi

      Jak co roku w Ósemeczce obchodziliśmy przepiękny Dzień Ziemi.

      I tak Uczniowie klasy 3b oraz 1d brali udział w organizacji wymiany odzieży i książek. Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem w szkole i wielu uczniów miało okazję dać ubraniom drugie życie:). Za środki zebrane podczas kiermaszu ciast oraz innych wcześcniejszych akcji posadzimy drzewa i krzewy.

       Dziękujemy, że chcecie wspierać naszą piękną , błękitną planetę razem z nami!

     • WARSZTATY HISTORYCZNE Gniezno- Kruszwica- Poznań

      Uczniowie klas z rozszerzoną historią (1i, 1d, 2d) brali udział w wyjeździe edukacyjnym "Szlakiem początku państwa polskiego".

      Bladym świtem 10.04. wyruszyliśmy spod Ósemki prosto do legendarnej pierwszej stolicy Polski - Gniezna. Miasto przywitało nas pochmurnym niebem i wietrzną pogodą, które jednak dobrze komponowały się z surowością gotyckiej archikatedry, która przed wiekami była świadkiem koronacji polskich królów. Uczestniczyliśmy w zajmującej lekcji historii w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Dowiedzieliśmy się, jak żyli nasi przodkowie w okresie wczesnego średniowiecza, jakie były ich wierzenia oraz jak spędzali wolny czas. Następnie wróciliśmy do katedry, przyjrzeliśmy się relikwiarzowi św. Wojciecha oraz zatrzymaliśmy się przed Drzwiami Gnieźnieńskimi, które przedstawiają historię życia świętego. Pod wieczór byliśmy już w Biskupinie, w którym zatrzymaliśmy się na nocleg.

      Drugi dzień wycieczki był słoneczny i ciepły, humory dopisywały, gdy zwiedzaliśmy Mysią Wieżę w Kruszwicy nad jeziorem Gopło - tę z legendy o Popielu. Dookoła nas rozciągał się wspaniały widok na okolicę. Kolejnym naszym przystankiem było Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, w którym na własne oczy zobaczyliśmy zrekonstruowaną prehistoryczną osadę łużycką.

      Ostatni dzień (piątek) poświęciliśmy na zwiedzanie stolicy Wielkopolski. Mieliśmy okazję porównać ze sobą różne style architektoniczne w katedrach św. Piotra i Pawła (miejsce pochówku pierwszych władców Polski) oraz św. Stanisława. Nie przegapiliśmy też "występu" poznańskich koziołków i wysłuchaliśmy hejnału. Odwiedziliśmy Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956, które w całości poświęcone jest strajkowi robotników, pierwszemu takiemu zrywowi w komunistycznej Polsce. Naszym ostatnim przystankiem było Puszczykowo i Muzeum-dom Arkadego Fiedlera, ktore zaskoczyło nas eksponatami: ogrodowymi posągami, pamiątkami podróżniczymi, zbiorami kolekcjonerskimi z odległych miejsc z różnych kontynentów.

     • NAGRAJ SIĘ KULTURALNIE!

       

      To tytuł warsztatu podcastowego, w którym 3 kwietnia br. uczestniczyli członkowie szkolnego Klubu Książki w ramach zajęć bibliotecznych. Spotkanie odbyło się w https://www.facebook.com/Mediateka58 – Filii nr 58 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Teatralnym 5.

      Motywem przewodnim była Europa w kontekście trzech imprez: Równoleżnik Zero, który w tym roku skupił się właśnie na Europie, Konkurs Piosenki Eurowizji i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

      Każda z czterech grup, na które zostali podzieleni uczestnicy, wylosowała jeden kraj (jedna z grup - wolny wybór), o którym musiała w ciągu 15 minut opowiedzieć przez pryzmat literatury, muzyki oraz kinematografii. Oprócz wyszukiwania informacji, do realizacji zadania potrzebne były też konkretne książki i płyty – w tym celu grupy korzystały z zasobów MEDIATEKI.

      Swoje wstępne nagrania klubowicze korygowali za pomocą jednego ze znanych programów do montowania dźwięku. Po dokonaniu ostatecznego profesjonalnego montażu przez prowadzącego, nagrania zostały udostępnione w formie PODCASTU na Facebooku oraz stronie internetowej MEDIATEKI.

      Zachęcamy do wysłuchania naszych początkujących podcasterów:

      Link do YouTube:

      https://youtu.be/MtlpZHREf9w?feature=shared

      Link do Spotify:

      https://podcasters.spotify.com/.../podcast-z-mediateki/embed

    • MAGICZNY ŚWIAT IMPRESJONIZMU - wyniki konkursu plastycznego
     • MAGICZNY ŚWIAT IMPRESJONIZMU - wyniki konkursu plastycznego

      ​Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Otrzymaliśmy 132 prace w trzech kategoriach:

      1. uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych: 44 prace

      2. uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych: 26 prac

      3. uczniowie szkół ponadpodstawowych: 62 prace

      Serdecznie dziękujemy opiekunom uczestników i nauczycielom, którzy wspierali Was i służyli radą. Dziękujemy również jury, które w pięcioosobowym składzie dokonało trudnego wyboru zwycięskich prac.

      Nagrodzonych uczestników wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia Alliance Française we Wrocławiu (Rynek 58).

      15 kwietnia to wyjątkowa data! Na ten dzień przypada 150. rocznica pierwszej wystawy impresjonistów.

      A oto wyniki konkursu wraz ze zdjęciami nagrodzonych prac. 

      GRATULUJEMY!!!

    • Sukces uczniów Ósemki
     • Sukces uczniów Ósemki

      Wśród laureatek Konkursu literacko-fotograficznego Radość czytania i radość tworzenia, inspirowanego poezją W. Szymborskiej, znalazły się aż dwie nasze uczennice:

      OLGA ANDRUSZKIEWICZ z klasy 01 - I miejsce

      AGATA GOŁĘBIOWSKA-SZCZUREK z klasy 3a - III miejsce
      Prace - poniżej

     • International Public Speaking

      7 marca w Liceum Ogólnokształcącym nr 3 odbył się konkurs krasomówczy w języku angielskim International Public Speaking. Wzięli w nim udział uczniowie wrocławskich liceów, w tym nasze uczennice: Amelia z kl. 1f1 oraz Kalina z kl. 3d, która otrzymała wyróżnienie i będzie miała okazję uczestniczyć w finale ogólnopolskim konkursu w Gdańsku. Poziom wypowiedzi uczestników był niezwykle wysoki, zaprezentowali się oni doskonałą znajomością języka angielskiego oraz świetnymi umiejętnościami przemawiania do publiczności. Amelii i Kalinie serdecznie gratulujemy, oba występy były niezwykle profesjonalne!

     • Ekologicznie w LO nr VIII

      A więc stało się! Młodzież dla której biologia jest czymś więcej niż przedmiotem szkolnym, postanowiła zadbać o ptaki żyjące przy Zaporoskiej. Od dzisiaj będziemy wypatrywać nowych lokatorów budek lęgowych, które zawiesiliśmy na terenie Ósemeczki. Mamy nadzieję, że kolejne pokolenie sikorki bogatki lub inny gniazdownik, wkrótce wystawi główkę i spojrzy na nas z radością. Będziemy czekać! Biolodzy z 2B i 2F

     • Złota tarcza - Perspektywy 2024

      Po raz kolejny VIII LO znalazło się wśród 10 najlepszych liceów ogólnokształcących na Dolnym Śląsku w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024, zajmując 10. miejsce i tym samym otrzymując Złotą Tarczę.

      Uroczysta Gala Dolnośląskiego Rankingu miała miejsce 22 lutego w Auli Politechniki Wrocławskiej.

      Jesteśmy z siebie dumni, bo to efekt pracy całej społeczności szkolnej – w rankingu brane są pod uwagę wyniki matur podstawowych i rozszerzonych oraz udział w olimpiadach przedmiotowych.

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław
    ul.Zaporoska 71
    Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
    Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...