• Pomoc zwierzętom

• Kochani!

Jak zwykle nie zawiedliście. Zebraliśmy mnóstwo karmy, ręczników, kocy i innych rzeczy potrzebnych do przetrwania zwierzętom z Ukrainy. Wszystkie dary zostały dostarczone. Bardzo dziękujemy w imieniu zwierzaczków :)

Dorota Kowalińska

• Pokaz doświadczeń z fizyki

• 20 czerwca wybraliśmy się tłumnie, grupą ponad 70 osób, aby razem świętować ostatnie dni szkoły na pokazie doświadczeń z fizyki, na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W wydarzeniu wzięli udział zarówno ci z nas, którzy fizyki uczą się na poziomie rozszerzonym, jak i pasjonaci z podstawy. Wśród eksperymentów z mechaniki, fal i elektrostatyki każdy znalazł coś dla siebie.

Niektórym od fizyki aż zakręciło się w głowie. Innych eksperymenty dosłownie elektryzowały.

Można powiedzieć, że rok szkolny z fizyki  zakończyliśmy z hukiem… który towarzyszył pękającej butelce wypełnionej ciekłym azotem.

• Obóz naukowy w Krzyżowej

•  Końcówka roku szkolnego to wzmożona praca uczniów klas z rozszerzonym profilem geograficznym na obozie naukowym w Krzyżowej. Cudowne miejsce. Prosty dojazd kolejami dolnośląskimi i ………. . Ktoś powiedziałby, że znowu lekcje! I to ile?!  Jednak był to bardzo udany wyjazd. Poza tym , że musieliśmy wciąż wykazywać zależności pomiędzy…., formułować wnioski, budować ciągi przyczynowo-skutkowe, wykazywać wpływ procesów ….. i w końcu zrozumieć dlaczego latem w Gdańsku dzień jest dłuższy niż w Krakowie, to cała reszta była przyjemnością. Ognisko, rozmowy, spacery, ale też kontakt z historią tego miejsca. Mamy nadzieję, że będziemy tu wracać.

• Zaproszenie na debatę: Z Widokiem na Europejski Rok Młodzieży

• We wtorek, 21 czerwca 2022 r., Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu wraz z partnerami: Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zapraszają na debatę
            „Z Widokiem na Europejski Rok Młodzieży”.

Miejsce: Dom Europy, ul. Widok 10, 50-052 Wrocław

• Rekrutacja do klasy wstępnej

• W rekrutacji do klasy wstępnej mogą wziąć udział kandydaci, którzy zaliczyli sprawdzian predyspozycji językowych. Wyniki sprawdzianu wywieszone są na tablicach przy wejściu do szkoły. Zaświadczenia potwierdzające zaliczenie są do odbioru w sekretariacie.

W rekrutacji do klasy wstępnej mogą wziąć udział również ci kandydaci, którzy napisali sprawdzian predyspozycji w Liceum Ogólnokształcącym nr IX.

lista kandydatów

• SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH (środa 8 czerwca)

• Sprawdzian predyspozycji językowych (do klasy wstępnej) odbędzie się we środę 8 czerwca o godzinie 9.00 w budynku A przy ul. Zaporoskiej. Sprawdzian trwa 90 minut.

Prosimy o wcześniejsze przybycie (najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem egzaminu), zabranie ze sobą legitymacji szkolnej oraz niewnoszenie na salę telefonów komórkowych oraz innych urządzeń rejestrujących dźwięk czy obraz.

• Leadership Academy- warsztaty klas 1e i 2f

• W dniach 26-27 maja 2022 klasy 1e i 2f uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez organizację  studencką AISEC.
            Warsztaty o nazwie "Leadership Academy" pozwoliły uczniom poznać innowacyjne metody pracy z zakresu marketingu, sprzedaży, zarządzania oraz rekrutacji.