• GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

     • Drodzy Rodzice,
      Ponieważ ciągle jeszcze uczymy (się) i pracujemy w trybie zdalnym, żyjemy w trybie sanitarnym, więc nie dziwi, że często funkcjonujemy w trybie ograniczonej wytrzymałości. My rodzice, my nauczyciele, ale też i nasze dzieci.
      Dlatego zespół psychologiczno-pedagogiczny LO nr 8 przypomina, że poza naszą pomocą, istnieje wiele zewnętrznych form wsparcia. Poniżej podajemy telefony i placówki, gdzie można uzyskać porady psychologiczne:
     • Wiosenny Przegląd Talentów

     • W dniu 29 marca 2021 roku w naszym liceum na 5 i 6 lekcji odbył się Wiosenny Przegląd Talentów.

      Występy zapowiadali uczniowie klasy 1F Hania Mazurek oraz Michał Stępień. Podczas transmisji online uczestnicy zaprezentowali takie talenty jak: śpiew, taniec, akrobatyka powietrzna, gra na instrumentach i sztuczki z psem. W wydarzeniu wystąpiło 11 uczestników. Zwycięzcą plebiscytu na najlepszy występ przeglądu została Weronika Łuszcz ze swoim pupilem w pokazie sztuczek z psem. Miejsce drugie oraz trzecie zajęły kolejno Małgorzata Budzińska w pokazie tanecznym oraz Maria Lewandowska w występie akrobatycznym.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

     • Zbiórka darów

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie!
      W piątek zakończyłyśmy zbiórkę darów dla ubogich, potrzebujących rodzin w naszej Parafii. Paczki zostały już przekazane do dalszego rozdysponowania.
      Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie, serce i szczodrość.
      Dorota Kowalińska i Iwona Piniasz
     • WIOSENNY PRZEGLĄD TALENTÓW

     • Zespół ósemkowego radiowęzła serdecznie zaprasza do wysłuchania wiosennego przeglądu talentów swoich kolegów i koleżanek! W tym roku emocje będą jeszcze wyższe, ponieważ ze wszystkich uczestników wybierzemy najciekawszy występ za pomocą ankiety na librusie, a zwycięzca zostanie hojnie obdarowany! Link do wydarzenia znajduje się poniżej, a także na Waszych teamsach. Czas na oglądanie i głosowanie jest do 20:00, więc spieszcie się! Startujemy już o 11:50!

     • Zbiórka darów dla rodzin będących pod opieką Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

     •  

      29.03.2021 r. Zakończyliśmy zbiórkę darów dla rodzin będących pod opieką Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Pan Janusz, pracownik hospicjum, gdy zobaczył ilość darów powiedział: „Dobrze, że zdecydowałem się wziąć większy samochód”. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za Wasze piękne, dobre serca

     • global education videoconference

     •  
      23 marca miała miejsce wideokonferencja/wykład dotyczące tematyki edukacji globalnej. Wydarzenie to było 4 z serii spotkań organizowanych przez panią Meimei Shih z Taiwanu i tym razem tematyka jest związana z tym jak można aktywnie zmieniać świat wokół nas, nawet jeśli ma się naście lat. Dokładnie temat to: "Global Education Lecture-Speak Up-Take Action- Be a CHANGE AGENT". W tej odsłonie wystąpi Joe Sheik stojący za organizacją projektu "To jest nasz czas, ' w którym nasza szkoła od lat bierze udział. W wydarzeniu w szkole zorganizowanym przez panią Agnieszkę Kałczyńską-Durlej brała udział klasa 1c.
       
     • Jak zostać tłumaczem pisemnym? Zapraszamy na spotkanie online z tłumaczkami PE.

     • Jesteś uczniem klasy językowej? Fascynują Cię języki obce? Nie przegap okazji.

       Unia Europejska używa 24 języków urzędowych. Dzięki temu każdy z nas, obywateli UE, może m.in. zwracać się do instytucji unijnych lub zapoznawać się z aktami prawnymi uchwalanymi przez Parlament Europejski w języku polskim.

      Ale jak ta wielojęzyczność wygląda w praktyce? Na czym polega praca tłumaczy pisemnych? I co należy zrobić, aby zostać jednym z nich?

       

       

     • spektakl The Bear Educational Theatre

     • W dniu 17 marca 25 osób z klasy 1c oraz w dniu 18 marca 14 osób z klasy 2a pod opieką pani  Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej wzięło udział w występie teatralnym w języku angielskim online pt. " Sherlock Holmes - two cases to solve"  w wykonaniu The Bear Educational Theatre. Teatr ten kiedyś odwiedził naszą szkołę i wystawiał swoją sztukę. Obecnie  występują w formie online i skorzystaliśmy z darmowych online show organizowanych w tygodniu 15-19 marca. Wraz z uczniami z innych krajów obejrzeliśmy ich show, współpracowaliśmy w breakout roomach rozwiązując zagadki i odpowiadając na pytania o Sherlocku.
       
     • NOWA AKCJA ZWOLNIONYCH Z TEORII !!!

     •  

       

      Uczennica naszej szkoły - Julia Franczuk razem z uczennicami z Liceum Ogólnokształcącego nr VI w Radomiu, uczennicami z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, i studentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, w ramach VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii realizują projekt społeczny Dwubiegunowi II, skupiający się na popularyzacji zdrowia psychicznego oraz poprawy stanu polskiej psychiatrii. Warto wspomnieć, że to już kolejny rok działań, bo projekt Dwubiegunowi już swoją drugą edycję. W tym roku dziewczęta zdecydowały się poruszyć bardzo ważny temat, jakim jest słaby stan psychiatrii w Polsce - dziedziny ochrony zdrowia, która w czasie pandemii pełni bardzo ważną rolę, a nadal jest ona jedną z najmniej finansowanych dziedzin, której brakuje środków na większość potrzebnych działań. Dodatkowo dziewczęta walczą o tytuł najlepszego projektu w Polsce, czyli nagrodę Złotego Wilka Zwolnionych z Teorii. Dlatego też zależy im, aby ich działania przyniosły oczekiwany cel. Przez zbiórkę internetową na portalu zrzutka.pl chciałyby zrobić prezent oraz umilić dalszy pobyt w tych placówkach chorym z oddziałów psychiatrycznych, szczególnie dzieciom, poprzez dofinansowanie leczenia farmakologicznego i zakup najpotrzebniejszych rzeczy w szpitalach (maseczki, płyny dezynfekujące, ale też pomoce do nauki zdalnej). Każda, nawet najmniejsza wpłata ma ogromną moc, jak i sprawia dużo uśmiechu dziewczynom. Dlatego bardzo zachęcamy uczniów naszej szkoły, rodziców, nauczycieli i absolwentów do włączenia się w akcję poprzez wpłaty, nawet najmniejsze - https://liblink.pl/WEEBJXlmbA Zachęcamy również do obserwowania działań dziewczyn na Instagramie oraz Facebooku: @dwubiegunowi.

     • Olimpiada Wiedzy Chemicznej

     • 13.03.2021 r. Julia Sobczyńska z klasy 3f oraz Łukasz Grzywacz z klasy 3e wzięli udział w finałach Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wraz z opiekunem, Panem Piotrem Rzepkowskim, pojechali do Krakowa zmierzyć się z testem III etapu. Gratulujemy już i tak wspaniałych wyników dotychczasowych zmagań, a czekamy z niecierpliwością na wyniki ostatniego etapu.

     • Akcja "Różowa Skrzyneczka"

     • W tym roku uczennice naszej szkoły dostały na Dzień Kobiet Różową Skrzyneczkę, a wraz z nią - dostęp do darmowych środków higienicznych potrzebnych podczas menstruacji.

      Skrzyneczka została już zaopatrzona, jednak później to  uczennice naszej szkoły będą uzupełniać ją same, według potrzeb i możliwości. W ramach idei siostrzeństwa, zgodnie z hasłem: weź, jeśli potrzebujesz - zostaw, jeśli masz więcej!

      Bardzo dziękujemy radnej Miasta Wrocławia - pani Jolancie Niezgodzkiej oraz inicjatorce akcji Różowa skrzyneczka Adriannie Klimaszewskiej  za włączenie naszej szkoły do tego projektu.

     • Olimpiada Wiedzy o Świecie Antycznym

     • Z przyjemnością informujemy, że uczeń kl. 2Bg Kacper Konieczny awansował do ogólnopolskiego finału Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym z trzecim wynikiem na 19 osób zakwalifikowanych. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

     • XLVII Olimpiada Geograficzna - pasja, pracowitość, determinacja.

     • Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej  po przeprowadzeniu  weryfikacji prac z  zawodów  okregowych  KACPER KONIECZNY  kl. 2Bg  zakwalifikował   się do zawodów  finałowych.
      Zawody  są  planowane 8-11.04. 2021 r. w Gdyni.

      Serdecznie  gratulujemy  naszemu Olimpijczykowi
                                                                                                   nauczyciele  geografii

       

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

     • Szanowni Państwo,

      Serdecznie zapraszam na wydarzenie organizowane przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej i Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem skierowane do młodego pokolenia.

      Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży  to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.

      Jest to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmiemy dyskusje poświęcone sprawom najważniejszym dla młodego pokolenia Polaków. Celem Konsultacji wojewódzkich jest wypracowanie rozwiązań, zebranie opinii i pomysłów, które zostaną uwzględnione w dokumencie strategicznym.

      Aby wziąć udział w wydarzeniu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiadlamlodych2.webankieta.pl/ .

      Konsultacje dla województwa dolnośląskiego odbędą się 11 marca br. od godz.17:00  do godz. 20:00 poprzez platformę Zoom. Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym.

      Ostateczny termin na wypełnienie formularza to wtorek (09.03.2021),  do godz. 23:59.

      Zachęcam do obserwowania profili Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem na portalach społecznościowych, na których będziemy informować o pracach nad Strategią na rzecz młodego pokolenia.

      Zachęcamy także do nałożenia nakładki na zdjęcie profilowe na fb, dzielenia się Państwa opiniami oraz oznaczanie swojego udziału w konsultacjach za pośrednictwem hashtag`u  #KonsultacjeDlaMlodych. Link do nakładki znajduje się poniżej:

      www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=231756222012160

      Z poważaniem,

      Roman Kowalczyk

      Dolnośląski Kurator Oświaty

       

     • KONKURSY PLASTYCZNE

     • Jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Anna Niewińska wyłoniło zwycięzców konkursów plastycznych.

      1. Wrocław moje miasto

      I miejsce - HANNA kl.2Dg

      Wyróżnienie - PAWEŁ kl.2Og

      2. Bolesław Krzywousty - wizerunek władcy

      I miejsce - IWO  kl.2Fg

      Wyróżnienie - WERONIKA  kl.2Og oraz JAKUB  kl.2Eg

      3.Mój wakacyjny pejzaż

      I miejsce - BIANKA  kl.1F

      Wyróżnienie - ALEKSANDRA  kl.2Og oraz NATALIA  kl.1F

      Osoby, które zajęły pierwsze miejsca otrzymują w nagrodę bony Empik (do odebrania w sekretariacie szkoły - budynek A - od dnia 8 marca)

      Serdecznie gratulujemy!

   • Kontakty

    • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
    • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
    • 717986736
    • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
    • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych
    • brak danych
    • Lorem ipsum...