• Digital Youth Forum w lo8

      Digital Youth Forum 2020 online, 11 grudni, 9:00 – 14:30

      Digital Youth Forum (DYF) to jedyny taki event w Polsce – forum dla młodzieży na temat pozytywnego wykorzystywania nowych technologii i bezpieczeństwa online.

      Dotychczas, cztery kolejne lata, spotykaliśmy się w maju, w warszawskim Centrum Nauki Kopernik z udziałem publiczności, jednocześnie  zachęcaliśmy z rosnącym powodzeniem szkoły do organizowania transmisji z forum.

      W tym roku z uwagi na epidemię COVID – 19 wydarzenie odbywa się w grudniu i będzie miało charakter wyłącznie online. Koncepcyjnie i technicznie dostosowane zostanie do realiów szkolnych tak, żeby stanowiło atrakcyjną ofertę całodziennego wydarzenia dla całej klasy.

      Organizatorem Digital Youth Forum jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym Partnerem jest Fundacja Orange. Partnerem strategicznym DYF jest Facebook. Partnerem Digital Youth Forum jest Enxoo.

      Formuła wydarzenia

      DYF 2020 nadawane będzie z profesjonalnego studia filmowego. W ramach  wydarzenia zaplanowano 8 wystąpień. Prelegentami będą zarówno osoby młode, których aktywność w obszarze nowych technologii i bezpieczeństwa online może być inspiracją i przykładem dla rówieśników, jak i dorośli – eksperci, których doświadczenia i przebieg kariery zawodowej mogą być dla uczestników motywacją do działania.

      Wystąpienia przeplatane będą połączeniami ze studiem DYF, w którym prowadząca wraz z zaproszonymi zdalnie gośćmi będzie komentowała wystąpienia.

      DYF 2020 w szkole

      Formuła tegorocznej edycji DYF jest pomyślana wyłącznie jako propozycja edukacyjna dla szkół podstawowych (7-8 klasy) i ponadpodstawowych. Szkoły uczestniczące w DYF 2020 będą mogły zorganizować w wybranych klasach całodzienną transmisję z wydarzenia. Wydarzenie zostanie dostosowane również do nauki zdalnej z wykorzystaniem dowolnej platformy edukacyjnej.

      Wydarzenie dostosowane do udziału uczniów niesłyszących. Całość  będzie tłumaczona na język migowy.

      Rejstracja

      Wszystkie zarejestrowane szkoły otrzymają:

      – scenariusz zajęć w wariantach stacjonarnym i zdalnym (PDF online)

      – certyfikat udziału w DYF (PDF online)

      – możliwość udziału w konkursach organizowanych w ramach DYF 2020

      Pierwszych 300 zgłoszonych szkół (do 30 listopada) otrzyma pocztą magazyny Digital Youth.

      Rejestracji na wydarzenie dokonuje nauczyciel lub opiekun. W sytuacji, gdy w wydarzeniu bierze udział kilka klas z danej szkoły prosimy o rejestrację każdej klasy osobno. Rejestracja jest w pełni darmowa. Na wydarzenie można zapisywać się do 10.12.2020.

     • Projekt "To jest nasz czas" 2020 w lo8


      Projekt powstał w 1995 roku dla podstawowych i ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych szkół storzyszonych UNESCO w celu umozliwienia młodym ludziom z różnych krajów "porozmawiania" ze sobą o różnych sprawach, np: Covid-19 (SDG 3), krzyzys świata plastiku (SDG 12), problemy społeczne oraz inne zagadnienia o globalnym charakterze.

      Tegoroczna edycja jest rocznicowa - obchodzimy 25-lecie projektu!  I to jest głównym tematem tej edycji - TIME 2020 - 25 years!
      Wydarzenia będą odbywały się w dniach 27.11-4.12.2020 a głównym dniem projektu jest właśnie 4 grudnia - TIME DAY.
       W programie tegorocznej edycji są: konkurs "Unite the Nations" w innej wersji niż dotychczas, pisanie blogów, wideokonferencje, wykłady  oraz inne wydarzenia. 

      Zapraszam osoby chętne do wzięcia udziału w projekcie. Chętnych proszę o zgłaszanie się do mnie librusem. W poniedziałek 9.11 odbędzie się spotkanie informacyjne na zoomie dla osób zainteresowanych udziałem. Link do spotkania wyślę osobom zainteresowanym dzień przed spotkaniem.
      Zapraszam!
       

   • Kontakty

    • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
    • 717986736
    • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
    • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
    • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
    • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
  • Galeria zdjęć

    brak danych
    • brak danych
    • Lorem ipsum...