• Thanksgiving - prezentacja w American Corner

W dniu 20 listopada 2019r. dwie grupy ucnziów udały się do American Corner w Rynku, by obejrzeć prezentację nt. 'The history of the first Thanksgiving and the origins of Thanksgiving and traditions' zaprezentowaną przez panią Konsul  USA ds. Prasy i Kultury Amy Steinmann z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.
            Po prezentacji pani konsul opowiadała wiele o swojej pracy dyplomtycznej w olsce i innych krajach i był czas zadawani pytań, których było dość sporo. Oproćz rzeczy nam znanych dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, np. tofu turkey jedzą w Święto Dziękczynienia wegetarianie. Prca dyplomaty okazuje się naprawdę  fascynująca.
          • Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO nr VIII

Turniej szachowy o Puchar Dyrektora LO nr VIII

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

ORGANIZATORZY:

• LO nr VIII
            • Rada Rodziców VIII LO.

CEL TURNIEJU:

popularyzacja szachów i podnoszenie umiejętności szachowych młodzieży.

TERMIN I MIEJSCE:

6 grudnia  (piątek) 2019 r., lekcje: 6, 7, i 8. (Sala EDB przy siłowni w budynku A).

ZGŁOSZENIA:

Uczestnikami turnieju mogą być uczniowie LO nr VIII.

Zgłoszeń do turnieju można dokonać przez dziennik Librus lub bezpośrednio do p.M.Janik (nauczyciela w-f)

UWAGA! Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału. W przypadku dużej ilości chętnych zrobimy wszystko, co będzie w naszej mocy, by każdy mógł wziąć udział, ale nie możemy zagwarantować, że wystarczy sprzętu. Dziękujemy!

SYSTEM ROZGRYWEK:

1. 5 rund systemem szwajcarskim ub kołowym („każdy z każdym”) w przypadku mniejszej liczby uczestników.
            2. W turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach.

TEMPO GRY:

·    15 minut na partię dla każdego zawodnika. Nie obowiązuje zapis partii.

NAGRODY:

1 miejsce – Dyplom i puchar Dyrektora VIII LO.

Pozostałe miejsca – Dyplomy i nagrody rzeczowe.

Postanowienia końcowe:

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

• Konkurs z j. niemieckiego na temat Szwajcarii

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie klas pierwszych i drugich.

10 grudnia odbędzie się w naszej szkole konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Turbolandeskunde.Konkurs składa się z trzech części:etap szkolny, regionalny i ogólnopolski.Do etapu szkolnego zapraszamy drużyny trzyosobowe, które 10 grudnia ( wtorek ), na 2 godzinie lekcyjnej będą rozwiązywać test na teamt SZWAJCARII.Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w etapie szkolnym, przechodzi do etapu regionalnego, który odbędzie się w marcu w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu.Proszę zgłaszać się do konkursu u swoich nauczycieli języka niemieckiego do 29 listopada.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć pod następującym linkiem:

• 29.10.2019 spektakl dla klas drugich - Tom Sawyer w Centrum Kultury Wrocław-Zachód

W dniu 29 października 2019r. klasy drugie udały się na spektakl "Tom Sawyer" TNT Theatre Britain w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Spektakl rozpoczął się o godzinie 9.

Tomek Sawyer to jedna z najpopularniejszych powieści napisanych w Stanach Zjednoczonych. Opowiada o losach niesfornego chłopca – Tomka, jego przygodach, nadziejach, fantazjach, romansach i ciężkich zderzeniach ze światem dorosłych.

TNT podchodzi do inscenizacji z ogromną werwą i dynamiką, które sprawiają, że ich spektakle znane i lubiane są na całym świecie. Przedstawienie w szybkim tempie przeskakuje z komedii przez thriller do romansu, a w centrum wszystkich przygód możemy obserwować Tomka.
            opracowanie tekstu: Agnieszka Kałczyńska-Durlej

• 30 lat od uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - konferencja UNICEF

Z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka UNICEF Polska zaprasza na konferencję pt. „Prawo dziecka do dzieciństwa. 30. lat uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - praktyczna implementacja praw dziecka.”

Konferencja poświęcona będzie praktycznym aspektom realizacji praw dziecka. Odbędzie się 20 listopada (środa) 2019 roku o godz. 10.30 w Przestrzeni from Facebook, ulica Koszykowa 61 w Warszawie.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wyniki ogólnopolskiego badania na temat postrzegania praw dziecka przez dzieci i rodziców. Poruszone będą kwestie związane z realizacją praw dziecka przez samorządy, a także zagadnienia dotyczące wizerunku dziecka w mediach oraz roli biznesu w kreowaniu przestrzeni przyjaznej dzieciom. Wśród prelegentów będziemy gościć Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF, ekspertów, przedstawicieli samorządów, świata biznesu i mediów.

Potwierdzenie udziału do 8 listopada 2019 r.: Agnieszka Telusiewicz-Pacak, apacak@unicef.pl, tel. 22 568 03 34. Program konferencji dostepny u szkolnego koordynatora ds UNESCO.