• 29.10.2019 spektakl dla klas drugich - "Tom Sayer" w Centrum Kultury Wrocław-Zachód

• 01.11.2019 12:14

• W dniu 29 października 2019r. klasy drugie udały się na spektakl "Tom Sawyer" TNT Theatre Britain w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Spektakl rozpoczął się o godzinie 9.

Tomek Sawyer to jedna z najpopularniejszych powieści napisanych w Stanach Zjednoczonych. Opowiada o losach niesfornego chłopca – Tomka, jego przygodach, nadziejach, fantazjach, romansach i ciężkich zderzeniach ze światem dorosłych.

TNT podchodzi do inscenizacji z ogromną werwą i dynamiką, które sprawiają, że ich spektakle znane i lubiane są na całym świecie. Przedstawienie w szybkim tempie przeskakuje z komedii przez thriller do romansu, a w centrum wszystkich przygód możemy obserwować Tomka.
          opracowanie tekstu: Agnieszka Kałczyńska-Durlej
        • Tydzień Języków Obcych - wyniki

• 30.09.2019 09:58
        • Zakończył się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych - 23-27.09. Podaję wyniki:
          miejsce I: klasa 1Eg przedstawiająca Słowację z 86 na 90 pkt;
          miejsce II: klasa 10g przedstawiająca Rosję z 85,5 na 90 pkt;
          miejsce III: klasa 1Cg przedstawiająca Zjednoczone Królestwo z 83 na 90 pkt.

Pozostała punktacja klas będzie podana na początku Otrzęsin.
          Ogromnie gratulujemy zwycięskim klasom.
          Nagrodą główną dla klasy, która zdobyła I miejsce jest wybrane wyjście klasowe sponsorowane przez Panią Dyrektor. Tutaj proszę o kontakt wychowawcę klasy 1Eg.
          Proszę wszystkie klasy o jak najszybsze przekazanie opiekunom SU dochodu ze sprzedaży potraw (w woreczku z opisem: klasa... i kwota...).
          Jednocześnie przypominam, by stworzone przez Was plakaty trafiały do pokoju nauczycielskiego, by mogły ozdobić naszą szkołę.
          A na koniec ogromna prośba, byście dostarczyli zdjęcia swoich stoisk do pani Górny-Osiak lub do pani Kałczyńskiej-Durlej; niestety nie mamy wszystkich lub nie mają najlepszej jakości, a chcielibyśmy się podzielić z innymi na stronie szkoły tym, co widzieliśmy.
          Ogromnie dziękujemy za wspólną zabawę i do następnego roku!

• Tydzień Języków Obcych - 23-27.09.2019

• 30.09.2019 09:57
        • W dniach 23 - 27 września 2019 roku będzie w naszej szkole organizowany Tydzień Języków Obcych. Impreza odbywa się w obu budynkach. Biorą w niej udział tylko klasy pierwsze i punkty uzyskane z tego wydarzenia są częścią Otrzęsin.

Klasy z wylosowanymi krajami i dniami:
          budynek B - klasy 00 i 1 po podstawówce:
          poniedziałek 1F - Chorwacja
          wtorek 1B - Norwegia
          środa 1E - Austria i 10 - Niemcy (lub land)
          czwartek 1D - Irlandia i 1A - Francja
          piątek 1C - Finlandia i 00 - Portugalia

budynek A - klasy 1 po gimnazjum:
          poniedziałek 10g - Rosja
          wtorek 1Bg - Rumunia i 1Eg - Słowacja
          środa 1Fg - Włochy
          czwartek 1Cg - Zjednoczone Królestwo (lub region) i 1Dg - Szwajcaria (lun kanton)
          piątek 1A g - Hiszpania

Zadania dla klas oceniane przez 3-osobową komisję w skali 1-6 (możliwe + i -):
          1) 1 potrawa słodka i 1 słona (może być dodatkowo napój);
          2) plakat/y (informacje geograficzne i atrakcje turystyczne);
          3) znana postać świata kultury lub nauki (przebranie) i powiedzieć coś o niej komisji oceniającej;
          4) strój tradycyjny - przebranie lub plakat;
          5) piosenka w języku danego kraju wykonana przez co najmniej połowę klasy.

Komisja 3-osobowa to: reprezentant dyrekcji, reprezentant SU oraz 1 nauczyciel.

Klasy w danym dniu tworzą własne stoiska na korytarzu na 1. pietrze każdego z budynków podczas długiej przerwy. Jest ona wydłużona o 15 minut: od 11:20 do 11:50 (tym samym lekcje 4 i 5 są każdego dnia lekko skrócone). Stoisko należny przygotować przed przerwą (i tu prośba do wychowawców o wyznaczenie tych osób i wpisanie im zo). Po prezentacji przed komisją, można sprzedawać swoje potrawy (dochód dla SU). Proszę poszukać pomocy wśród nauczycieli przy przygotowaniu stoisk.
          W poniedziałek, w dniu Otrzęsin podane zostaną wyniki.

Radiowęzeł proszony jest o puszczanie muzyki z danego kraju w tych dniach.

• Gra miejska „Amerykanie i Polacy – 100 lat razem”!

• 06.06.2019 22:37

• 8 czerwca 2019 American Corner we Wrocławiu wraz z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie zapraszają w godzinach 10:00 – 14:45  do wspólnej zabawy.
          Dołącz do gry miejskiej „Amerykanie i Polacy – 100 lat razem”! Przemierzaj z nami ulice pięknego Wrocławia, poznaj kulturę USA, pogłówkuj trochę i baw się dobrze! :)
          Gra odbędzie się 08.06.2019 r., zapraszamy na godz. 10:00 do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej, Rynek 58.
          Zgłoś swoją drużynę poprzez formularz rejestracyjny: https://gramiejskawroclaw.zgloszenia24.pl.
          Udział w grze jest bezpłatny, czekają atrakcyjne nagrody! Do zobaczenia!