• podręczniki uzywane w roku szkolnym 2021-2022 w grupach pani Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej

• 05.11.2021 09:14
        • W roku szkolnym 2021/2022 na zajęciach z grupami pani Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej będą używane poniższe materiały:

klasa 1a:

- High Note 2: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson

klasa 2c:

- High Note 3: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (od unitu 9)

klasa 2d:
          - High Note 3: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (od unitu 7)

klasa 3a:
          - High Note 3: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (od unitu 5)

klasa 3f:

- High Note 3: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (od unitu 9)

klasa 3Bg:
          - High Note 4: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson; oraz elementy Repetytorium Macmillan (dla uczniów liceów i techników), poziom rozszerzony (w formie ksero)

• konkurs 'I know America'

• 04.10.2021 12:27
        • Czas na I KNOW AMERICA 2022! 🥳 Ruszyły zapisy do najnowszej edycji konkursu dla uczniów i uczennic szkół średnich 👉 http://knowamerica.pl/

Zapraszamy! W tym roku poszatkujemy tradycyjny obraz Stanów Zjednoczonych i wspólnie przyjrzymy się, co z tej rozsypanki się układa i czy jest ciekawsze, niż mity o kowbojach przemierzających prerie o zachodzie słońca 🙄

3 ETAPY KONKURSU

1️⃣ Test jednokrotnego wyboru - 30 pytań po polsku, 30 po angielsku

2️⃣ Praca pisemna w jęz. polskim na jeden z 15 tematów

3️⃣ Krótki film po angielsku oraz spotkanie z komisją konkursową w Warszawie

NAGRODY

⭐️ Staż w American American Chamber of Commerce in Poland

⭐️ Indeksy na studia I stopnia w American Studies Center - OSA UW

⭐️ Spotkania z dyplomatami z U.S. Embassy Warsaw, wydarzenia kulturalne i zwiedzanie miejsc związanych ze Stanami Zjednoczonymi w trakcie 3-dniowej wycieczki do Warszawy*
          * o ile epidemia nie pokrzyżuje planów
          Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst

• global education videoconference

• 25.03.2021 22:23
        •
          23 marca miała miejsce wideokonferencja/wykład w języku angielskim dotyczące tematyki edukacji globalnej. Wydarzenie to było 4 z serii spotkań organizowanych przez panią Meimei Shih z Taiwanu i tym razem tematyka jest związana z tym jak można aktywnie zmieniać świat wokół nas, nawet jeśli ma się naście lat. Dokładnie temat to: "Global Education Lecture-Speak Up-Take Action- Be a CHANGE AGENT". W tej odsłonie wystąpi Joe Sheik stojący za organizacją projektu "To jest nasz czas, ' w którym nasza szkoła od lat bierze udział. W wydarzeniu w szkole zorganizowanym przez panią Agnieszkę Kałczyńską-Durlej brała udział klasa 1c.

• spektakl The Bear Educational Theatre

• 18.03.2021 20:33
        • W dniu 17 marca 25 osób z klasy 1c oraz w dniu 18 marca 14 osób z klasy 2a pod opieką pani  Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej wzięło udział w występie teatralnym w języku angielskim online pt. " Sherlock Holmes - two cases to solve"  w wykonaniu The Bear Educational Theatre. Teatr ten kiedyś odwiedził naszą szkołę i wystawiał swoją sztukę. Obecnie  występują w formie online i skorzystaliśmy z darmowych online show organizowanych w tygodniu 15-19 marca. Wraz z uczniami z innych krajów obejrzeliśmy ich show, współpracowaliśmy w breakout roomach rozwiązując zagadki i odpowiadając na pytania o Sherlocku.

• międzynarodowe spotkanie przedświąteczne w lo8

• 24.01.2021 19:44
        • W dniu 22 grudnia podczas lekcji 6 odbyło się spotkanie uczniów z lo8 z uczniami ze szkołą w mieście Jarosław w Rosji - Christmas tea party. Podczas spotkania uczniowie porozmawiali o tym jak spędzają czas świąt w swoich krajach. Oby częściej takie międzynarodowe spotkania!
          Spotkanie zorganizowała pani Agnieszka Kałczyńska-Durlej a brali w niej udział pani Karolina Tomczyk i uczniowie: Chams Abou Saleh (1d), Iwo Szenk, Franciszek Kalinowski, Nina Hanisz (2Fg), Matylda Kopacz (1F), Wiktoria Misterska, Julia Kocińska, Michał Pierzchała (2Eg).