• Insta.Ling - skuteczna nauka słówek

• 28.09.2018 10:17

• Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

Nasza szkoła uczestniczyła w IX i X edycji programu w roku szkolnym 2017/2018. W nowym roku 2018/2019 podjęlimy pracę w edycji XI i XII.

Adres strony tego programu: www.instaling.pl
        • Darmowa nauka języka z Duolingo

• 27.09.2018 23:20
        • Fundator: Duolingo
          Deadline: Stały nabór

Duolingo jest bezpłatnym programem do nauki języków obcych. Jest dostępny zarówno jako strona internetowa (portal duolingo.com), jak i w postaci aplikacji na Androida czy iOS.

Polacy mają możliwość nauki języka angielskiego po polsku. Innych języków: hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, niemieckiego i portugalskiego można uczyć się po angielsku. W przygotowaniu są: niderlandzki, duński, szwedzki, rosyjski, węgierski, turecki oraz rumuński.Portal umożliwia naukę osobom o różnym stopniu zaawansowania, daje również możliwość rywalizacji z innymi użytkownikami (co wg statystyk Duolingo podnosi efektywność nauki).

Nauka odbywa się poprzez czytanie, słuchanie oraz tłumaczenie wyrazów i zwrotów i umożliwia jednoczesne ćwiczenie pisowni i wymowy. Skala trudności dopasowuje się do osiągnięć użytkownika, a postępy można śledzić z pomocą przyznawanych punktów i wirtualnych odznaczeń.

Portal jest na bieżąco rozwijany, dodawane są nowe funkcjonalności i możliwości nauki.

Fundator

• Uwaga Pierwszoklasiści!

• 31.08.2018 21:11
        • Gratulujemy przyjęcia do naszego liceum!
          W pierwszym tygodniu września, na pierwszych lekcjach jezyka angielskiego, napiszecie obowiązkowy test poziomujący. Na jego podstawie zostaną utworzone grupy językowe. Informacje dotyczące poziomu Waszej grupy oraz podręcznika  otrzymacie już po podziale  od nauczyciela uczącego.
          Nauczyciele języka angielskiego

• LO Nr VIII na Euroscola Day

• 08.05.2018 12:35
        •
          Nasz wyjazd do Strasburga rozpoczął się 10 kwietnia 2018 wieczorem. 11 kwietnia zwiedzaliśmy Strasburg a 12 kwietnia byliśmy już w Parlamencie Europejskim na Euroscola Day.
          Tego dnia, po prezentacji szkół, 540 uczniów szkoły średniej miało okazję zadać swoje pytania do Heidi Hautala, fińskiej posłanki do PE i wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego. Pytania te dotyczyły tego, w jaki sposób UE patrzy na swoich obywateli wychodząc poza statystyki, co UE robi, aby przygotować swoją młodzież na rynek pracy, z uwzględnieniem inwestycji w edukację, oraz jak UE patrzy na globalizację, postrzeganą jako przekleństwo lub błogosławieństwo.
          Pani Hautala zakończyła swoje wystąpienie zapraszając młodzież do zaangażowania się w sprawę, która ich inspiruje, aby czuć się w pełni częścią społeczeństwa europejskiego. Naszą szkołę i kraj prezentowali Ola Krupacka i Paweł Podwórny a Zuzannie Szymańskiej i Ani Wilczyńskiej udało się zadać swoje pytania do wiceszefowej PE.

Po południu uczniowie pracowali w grupach na kluczowych kwestiach UE w odniesieniu do takich kwestii jak: środowisko i energia odnawialna; bezpieczeństwo i wolność; migracja i integracja; zatrudnienie młodzieży oraz przyszłość Europy. Po powrocie do sali obrad wszyscy uczniowie głosowali nad propozycjami przedstawianymi przez swoich partnerów. Szefem jednej z komisji był nasz uczeń Krzysztof Ziółkowski.

Potem odbył się konkurs Eurogame, w którym wzięła udział nasza uczennica Ada Matniszewska, a na zakończenie uczniowie wysłuchali hymnu UE.

Brawo dla naszych uczniów!

Poniżej link do 22-minutowej relacji z wydarzenia:

www.facebook.com/euroscola/videos/1656721421064174/
          Więcej zdjęć można znależć na Facebooku:

Dodatkowo podczas samego wydarzenia nasza koleżanka Ania Wilczyńska udzieliła wywiadu dla grupy z Finlandii realizującej młodzieżowy projekt. Został on wykorzystany w telewizji fińskiej, radiu i online. Link do materiałów z tego wywiadu poniżej:

• 9 maja - Dzień Europy

• 06.05.2018 10:13

• W środę 9 maja, w dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana, zapraszamy do Parku Staromiejskiego we Wrocławiu na piknik z okazji Dnia Europy. W miasteczku europejskim na gości czekać będą konkursy, warsztaty, gry, a także stoiska informacyjne instytucji i krajów europejskich. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają też na debatę „Z Widokiem na Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego”.

Jak co roku Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu wraz z partnerami przygotowały wiele atrakcji z okazji obchodów Dnia Europy 9 maja.

Debata „Z Widokiem na Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego” odbędzie się w Domu Europy przy ul. Widok 10 we Wrocławiu o godzinie 10.45. Prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu na adres:  epwroclaw@europarl.europa.eu (link sends e-mail).

W miasteczku europejskim w Parku Staromiejskim we Wrocławiu w godzinach 10.00-14.00 na gości czekać będą konkursy, warsztaty, gry, a także stoiska informacyjne instytucji i krajów europejskich. Prosimy o potwierdzenie chęci wzięcia udziału w poniższych wydarzeniach na adres dzień.europy@promarte.pl (link sends e-mail)