• konkurs Euroscola 2018

    • 28.11.2018 23:08

    • Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce z siedzibą w Warszawie organizuje kolejną edycję konkursu Euroscola.

     Celem konkursu jest wyłonienie klas/grup, które otrzymają zaproszenie na dofinansowane spotkanie Euroscola Day odbywające się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

     Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół średnich w wieku 16-18 lat (podczas wyjazdów uczniowie mogą już mieć ukończone 18 lat).

     Nagrodą w konkursie jest dofinansowywana wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców konkursu Euroscola z całej Unii Europejskiej.

     Konkurs składa się z dwóch etapów:
     a. etap I: quiz internetowy z wiedzy o Unii Europejskiej na stronie www.euroscola.pl (dostępny przez 15 dni od 4.12 do 18.12.2018; wyniki tego etapu: 14.01.2019),
     b. etap II: zadanie kreatywne w formie filmu, fotoreportażu, eseju lub memu (termin dostarczenia prac - do 5.03.2019; wyniki tego etapu: 21.03.2019).
     Wyjazdy na Euroscola Day odbywają się w ciągu roku szkolnego 2019/2020.

     Maksymalna liczba punktów z quizu wynosi 60. Do drugiego etapu przechodzą grupy, które uzyskały minimum 50%, czyli 30 punktów.

     Informacje o konkursie są dostępne na stronie www.euroscola.pl, www.europarl.pl,
     www.facebook.com/epwarszawa,

     Chciałam przypomnieć, iż nasza szkoła brała już udział w Euroscola Day w dniu 12 kwietnia 2018, biorąc tym samym udział w konkursie Euroscola 2016. Relacja z tego wydarzenia w zakładce przedmioty/język angielski na stronie szkoły.

     Wszystkie osoby zainteresowane konkursem (z klas 1 i 2) zapraszam na spotkanie informacyjne w dniu 20 listopada 2018, wtorek, na lekcji 2 w sali 49.

     Na chętnych do wzięcia udziału w konkursie czekam do 7.12.2018; zgłoszenia osobiste lub librusem.
     Agnieszka Kałczyńska-Durlej
    • więcej
    • Wymina listów - program Cambrdige Penfriends

    • 05.11.2018 11:19
    • Lubisz poznawać nowych ludzi, nowe kultury?
     Komunikujesz się dość swobodnie w języku angielskim lub chciałbyś/chciałabyś go udoskonalić?
     Lubisz pisać listy lub maile?

     Teraz możesz to robić będąc częścią projektu wymiany listów Cambridge Penfriends z partnerami z innych krajów.

     Nasz szkoła współpracuje ze szkołami
     - we Weronie we Włoszech: Liceo Scientifico Statale Angelo Messedaglia (Liceo Scientifico Statale Angelo Messedaglia),
     - w Cluj-Napoca w Rumunii: 'Mihai Eminescu' High School ('Mihai Eminescu' High School),
     - w Izmirze w Turcji: Menderes Fatma Ramazan Büküşoğlu Anadolu Lisesi (Menderes Fatma Ramazan Büküşoğlu Anadolu Lisesi),
     - w Seulu w Korei: Shinhwa Middle School (http://shinhwa.ms.kr).

     Jeśli chcesz dołączyć, prześlij do mnie LIBRUSEM dane do korespondencji (email, Fb, i wiek) oraz określ, z kim chciałbyś/chciałabyś  korespondować (chłopakiem czy dziewczyna). W najbliższych dniach będę wysyłać listę zbiorczą do koordynatorów programu w danych krajach.

     Osoby, które już uczestniczą w programie a które od początku roku nie potwierdziły swojego dalszego udziału w programie i nie odpowiedziały na moja wiadomość,  zostaną skreślone.

     Zapraszam gorąco nowych chętnych!

      
    • więcej
    • Program Flex - nauka w szkołach amerykańskich

    • 18.10.2018 08:49
    •  
     Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

     W imieniu Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz American Councils for International Education zwracamy się z prośbą o przekazanie uczniom informacji o możliwości udziału w Programie FLEX w roku szkolnym 2019/2020. Program skierowany jest do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych i drugich liceum/technikum zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej.

      

     Program FLEX (Future Leaders Exchange Program) został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Jest on całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Od 26 lat w programie FLEX uczestniczyło ponad 27 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych krajów.

      

     W poprzedniej edycji Programu FLEX otrzymaliśmy ponad 2600 zgłoszeń. Po rekrutacji 43 polskich uczniów otrzymało szansę wyjazdu do USA. Nasi stypendyści mieszkają w różnych stanach: od Kalifornii po Georgię, od Teksasu po Minnesotę. Chodzą do różnych szkół średnich, biorą udział w zawodach sportowych, udzielają się w wolontariacie. Ten rok będzie dla nich niezapomniany. Na naszym profilu FLEX Poland można śledzić ich losy.

      

     Program FLEX pokrywa następujące koszty:

     • Podróż z miejsca zamieszkania do USA (do rodziny goszczącej) oraz powrót z USA
     • Miesięczne stypendium na własne wydatki
     • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w USA na okres 1 roku
     • Program szkolny w amerykańskiej szkole średniej
     • Szkolenie przedwyjazdowe w Polsce
     • Ubezpieczenie medyczne (z wyłączeniem stwierdzonych chorób przewlekłych oraz opieki stomatologicznej)

      

      

     W Programie FLEX może wziąć udział uczeń trzeciej klasy gimnazjum lub pierwszej i drugiej klasy liceum/technikum, który:

     • ma polskie obywatelstwo;

     • urodził się między 15.07.2001 a 15.07.2004 (osoby niepełnosprawne: 15.02.2001-15.07.2005);

     • zna język angielski w stopniu komunikatywnym;

     • spełnia wymogi dot. uzyskania  wizy USA oraz nie spędził więcej niż 90 dni w ciągu ostatnich 5 lat w USA

      

     Zachęcamy również osoby niepełnosprawne do udziału w Programie

    • więcej
    • konkurs 'I KNOW AMERICA 2019' i oraz warsztaty 'CIVIC UP! ACADEMY' dla uczestników

    • 17.10.2018 22:37
    • Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych i Amerykańską Izbą Handlową zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „I Know America 2019”. To już 16. edycja naszego konkursu.

     Do wygrania atrakcyjne nagrody:

     · Wyjazd edukacyjny do Stanów Zjednoczonych w ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship dla jednej osoby. Laureat / laureatka spędzi miesiąc na kampusie Purdue University w West Lafayette w stanie Indiana.

     · Pięć indeksów na studia pierwszego stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego (jedynym dodatkowym warunkiem jest zdana matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym z wynikiem minimum 50%, aby można było przyjąć, że dana osoba poradzi sobie ze studiami w języku angielskim).

     · Miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta dostanie też nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie.

     · Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy oraz książki.

     · Co roku grupa 30 finalistów przyjeżdża do Warszawy (najczęściej w marcu/kwietniu) i uczestniczy w przyjęciu w rezydencji amerykańskiego Ambasadora (jeśli pozwala na to kalendarz).

     Uczestnicy konkursu „I Know America” sprawdzą swoją wiedzę w trzech etapach. Pierwszy to test wielokrotnego wyboru, drugi to esej na jeden z kilkunastu tematów. Autorzy najlepszych tekstów spotkają się w trzecim etapie, który odbędzie się w Warszawie. Finaliści będą uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych z komisją złożoną z przedstawicieli Ośrodka Studiów Amerykańskich UW, Ambasady Stanów Zjednoczonych i Fundacji Wspomagania Wsi.

     Rejestracja uczestników odbywa się na stronie konkursu - www.knowamerica.pl

      
     - do 5 listopada 2018 r.

      

     Wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli jednocześnie wziąć udział w rekrutacji do drugiej edycji programu edukacyjnego Civic Up! Academy. Jest to przedsięwzięcie, które Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce przygotowuje we współpracy z Fundacją Wspomagania Wsi i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestnicy „I Know America”, którzy zakwalifikują się do programu, wezmą udział w intensywnych 9-dniowych warsztatach przeznaczonych dla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych. Civic Up! Academy odbędzie się w pierwszym tygodniu wakacji 2019 r. w Warszawie.

     Cel, jaki stawiają sobie organizatorzy, to pogłębienie wiedzy młodzieży o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie internetu jako środka komunikacji i narzędzia do poszukiwania informacji. Wszelkie niezbędne informacje, regulamin oraz harmonogram konkursu dostępne są na stronie: www.knowamerica.pl

      

      

     Obraz może zawierać: tekst
    • więcej
  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...