• Uwaga Pierwszoklasiści

• 28.08.2017 13:18
        • Gratulujemy przyjęcia do naszego liceum!
          W pierwszym tygodniu września, na pierwszych lekcjach jezyka angielskiego, wszyscy napiszecie obowiazkowy test poziomujacy. Na jego podstawie zostaną utworzone grupy międzyoddziałowe. Informacje dotyczące poziomu Wajszej grupy oraz podręcznika  otrzymacie już po podziale  od nauczyciela uczącego.
          Nauczyciele języka angielskiego

• Akcja protestacyjna - 31 marca 2017

• 31.03.2017 08:01

• Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego Numer VIII we Wrocławiu wyrażają poparcie dla akcji protestacyjnej organizowanej przez ZNP w dniu 31 marca 2017 roku. Jednocześnie informujemy, że zajęcia edukacyjne w tym dniu odbywają się bez zmian.
        • Kolejny etap konkursu Euroscola 2017 - nasza wygrana!

• 29.03.2017 12:12
        • Euroscola
          Do 3 marca był termin nadsyłania prac na drugi etap konkursu.  Zebrana grupa uczniów z różnych klas zdecydowała się nagrać film, który tworzyliśmy w scenerii naszego miasta w dniach  27 i 28 lutego. Wybraliśmy temat:  Więcej niż drogi i dotacje - co Twoje otoczenie zawdzięcza UE i zatytułowaliśmy: 'Unia wśród nas.' Wyniki konkursu zostały ogłoszone 17 marca. Do etapu II nadesłano 39 prac, w tym 7 fotoreportaży i 32 filmy. Maksymalna liczba punktów, którą można było uzyskać w II etapie to 40. My uzyskaliśmy 27.40 punktów i zajęliśmy 19 miejsce. Jesteśmy w grupie 16 szkół, które zakwalifikowały się do wyjazdu do Strasburga  na spotkania Euroscola. Termin wyjazdu zostanie ogłoszony w sierpniu, ale na pewno dotyczy to okresu od stycznia do maja 2018.
          Gratulacje!

Link do filmiku, który stworzyliśmy:
        • Spektakl The Bear Educational Theatre

• 29.03.2017 11:30

• W czwartek 9 marca odwiedził naszą szkołę międzynarodowy teatr wędrowny The Bear Educational Theatre, który swoją siedzibę ma w Pradze w Czechach. Wystąpił w sali gimnastycznej o godzinie 12 z interaktywnym spektaklem pt.  "The History of England Part 1", który obejrzało 80 osób.

Oto co teatr sam mówi o swoim przedstawieniu:
          Przedstawienia The History of England Part 1 oraz The History of England Part 2 powstały, aby zaprezentować młodzieży najważniejsze wydarzenia z historii Anglii w lekkiej i zabawnej formie. Sztuka jest interaktywna i wprowadza zabawny konkurs pomiędzy dwoma drużynami utworzonymi z widowni. Najważniejsze wydarzenia, na których skupia się spektakl, obejmują m. in.: inwazję Anglosasów, bitwę pod Hastings, Wojnę Dwóch Róż oraz panowanie Henryka VIII. Ponadto w ramach przedstawienia widzowie wezmą udział w zupełnie niepoważnym (a jednak kształcącym) quizie z historii języka angielskiego. The History of England powstało głównie z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, ponieważ treść przedstawienia na pewno poszerzy ich wiedzę kulturową przydatną np. na maturze, ale spodoba się również młodszym widzom ze szkół gimnazjalnych. The History of England Part 1 oraz The History of England Part 2 były naszymi najpopularniejszymi spektaklami w roku szkolnym 2011/12. Oba przedstawienia pozwalają uczniom obejrzeć zabawny, zrozumiały anglojęzyczny spektakl i jednocześnie zapoznać się z interdyscyplinarnym materiałem edukacyjnym, który często ciężko zmieścić w standardowym programie nauczania.

Zainteresowanych odsyłam do strony internetowej teatru: http://www.thebeartheatre.com/pl