• spektakl The Bear Educational Theatre

• 18.03.2021 20:33
        • W dniu 17 marca 25 osób z klasy 1c oraz w dniu 18 marca 14 osób z klasy 2a pod opieką pani  Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej wzięło udział w występie teatralnym w języku angielskim online pt. " Sherlock Holmes - two cases to solve"  w wykonaniu The Bear Educational Theatre. Teatr ten kiedyś odwiedził naszą szkołę i wystawiał swoją sztukę. Obecnie  występują w formie online i skorzystaliśmy z darmowych online show organizowanych w tygodniu 15-19 marca. Wraz z uczniami z innych krajów obejrzeliśmy ich show, współpracowaliśmy w breakout roomach rozwiązując zagadki i odpowiadając na pytania o Sherlocku.

• międzynarodowe spotkanie przedświąteczne w lo8

• 24.01.2021 19:44
        • W dniu 22 grudnia podczas lekcji 6 odbyło się spotkanie uczniów z lo8 z uczniami ze szkołą w mieście Jarosław w Rosji - Christmas tea party. Podczas spotkania uczniowie porozmawiali o tym jak spędzają czas świąt w swoich krajach. Oby częściej takie międzynarodowe spotkania!
          Spotkanie zorganizowała pani Agnieszka Kałczyńska-Durlej a brali w niej udział pani Karolina Tomczyk i uczniowie: Chams Abou Saleh (1d), Iwo Szenk, Franciszek Kalinowski, Nina Hanisz (2Fg), Matylda Kopacz (1F), Wiktoria Misterska, Julia Kocińska, Michał Pierzchała (2Eg).

• konkurs stypendialny Cambridge cLASs

• 05.11.2020 21:53
        • Konkurs stypendialny Cambridge cLASs

Cambridge University Polish Society (CU PolSoc)- stowarzyszenie polskich studentów na uniwersytecie w Cambridge w Wielkiej Brytanii, tym roku już po raz piąty razem z Leysin American School w Szwajcarii (LAS), organizuje konkurs stypendialny „Cambridge cLASs” skierowany do najzdolniejszych uczniów klas 2. polskich liceów w systemie czteroletnim.

Dwie nagrody główne obejmują pełne stypendium do LAS na lata szkolne 2021-23 (program IB), program mentoringowy obejmujący pomoc przy aplikacji na prestiżowe studia na najlepszych uczelniach świata przeprowadzony przez członków CU PolSoc oraz dwudniową wycieczkę do Cambridge, w trakcie której laureaci zostaną zaproszeni do udziału w formalnej kolacji zorganizowanej przez CU PolSoc (kwiecień/maj 2021). Laureat trzeciego miejsca weźmie udział w trzytygodniowym programie LAS summer edge (wakacje 2021).

Szczegółowe informacje o konkursie i szkole LAS oraz formularz aplikacyjny znajdą Państwo na naszej stronie www.cambridgeclass.pl oraz w broszurze informacyjnej, która znajduje się w załączniku.
          UWAGA: zgłoszenia online do 15.11.2020!
          broszura:

• warsztaty o wielokulturowości w lo8

• 05.11.2020 21:38
        • W dniu 20 września 2020 r. Fundacja Mode przybyła do naszej szkoły do klasy 1c na warsztaty o wielokulturowości: czym jest odmienność kulturowa? Jakie są jej konsekwencje: te dobre i złe? 8-godzinne warsztaty prowadzone częsciowo w języku angielskim przez trenerkę Martę z Fundacji Mode oraz wolontariusza z Niemiec to podróż, która na pewno przybliżyła nam ten temat.

• podręczniki do języka angielskiego w grupach pani Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej

• 03.11.2020 21:15
        • W roku szkolnym 2020/2021 na zajęciach z grupami pani Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej będą używane poniższe materiały:

klasa 1c:

High Note 2: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (1. semestr grupa 1)
          oraz
          High Note 3: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (2. semestr grupa 2)

klasa 1d:

klasa 2a:
          -High Note 2: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (dokańczamy podręcznik: 2 ostatnie unity);
          - High Note 3: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson

klasa 2Bg:
          High Note 3: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (dokańczamy podręcznik: untiy: 7, 9 i 10);
          - High Note 4: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson

klasa 3c:
          Longman Repetytorium Maturalne, poziom rozszerzony z kodem do e-podręcznika

klasa 3d:

Focus 5 książka papierowa + WB online jako kod do ćwiczeń (MEL)
          oraz elementy Repetytorium Macmillan (dla uczniów liceów i techników), poziom rozszerzony (w formie ksero)