• debata oksfordzka w lo8

• 31.05.2020 22:00
        • Debata oksfordzka - KOMBO PG - Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji ...
          W piątek 29 maja 2020 odbyła się druga część warsztatów debaty oksfordzkiej w formie online, w której brali udział uczniowie z naszej szkoły. Pierwsza część warsztatów odbyła się jeszcze w szkole 6 marca.

Warsztaty prowadzone były przez Pana Pawła Linke z Fundacji Nowy Głos. Oferta Fundacji Nowy Głos to dwa trzygodzinne warsztaty dla grupy od 12 do 16 osób, finansowane w całości z grantu rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Pracujemy na pierwszym w Polsce podręczniku do debat oksfordzkich (napisanym specjalnie na potrzeby projektu).

Debata oksfordzka to ustrukturyzowana debata dwóch czteroosobowych drużyn, które losują stronę w debacie 15 minut przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu strony muszą podejść do tematu wieloaspektowo i spojrzeć na problem z różnych punktów widzenia. Jest to świetne
          narzędzie dydaktyczne, które uczy kultury słowa, sztuki wystąpień publicznych i poszerza
          horyzonty.

Istnieje możliwość stworzenia drugiej grupy warsztatowej: środa 3.06 godz 12-15 oraz 5.06 godz 9-12. Już jest kilkoro chętnych, czekamy na Ciebie! Chętnych proszę o kontakt do wtorku 2.06 godz 18 librusem do Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej.

Debatuj! Naucz się rozmawiać! Zabierz głoś! Przekonuj! Włącz się do debaty!
        • zaproszenie do konkursu Pokój – PAIX

• 20.02.2020 12:56
        • Z inicjatywy Pani Mariny Picasso, już po raz drugi UNESCO i France Télévisions zapraszają uczniów polskiej sieci szkół Stowarzyszonych UNESCO do udziału artystycznym konkursie: „Pokój - międzynarodowy konkurs młodzieży w służbie pokoju” (PAIX).

Jest to działanie zainspirowane najważniejszą ideą misji UNESCO, jaką jest budowanie pokoju w umysłach ludzi.

W I edycji konkursu PAIX, pilotażowej, przedmiotem działań były rysunki, fotografie i filmy poświęcone tematyce pokojowej. W konkursie wzięło udział kilka naszych szkół, a XIII LO
          z Łodzi odniosło sukces, zdobywając wyróżnienie specjalne za film „O jeden  krok za daleko”. Informowaliśmy o tym poprzez naszą stronę:

W II edycji przedmiotem zmagań konkursowych będzie tworzenie gier na temat pokoju, pisanie o nim piosenek oraz ponownie realizacja filmów. W związku z wprowadzeniem nowych, ciekawych form prac, organizatorzy postanowili, że i w tej edycji weźmie udział tylko siedem zaproszonych krajów:  Belgia, Francja, Polska, Republika Beninu, Argentyna, Indie i Liban.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się we wrześniu 2020 z okazji Światowego Dnia Pokoju w siedzibie France Télévisions w Paryżu.