• Thanksgiving - prezentacja w American Corner

• 29.11.2019 21:40

• W dniu 20 listopada 2019r. dwie grupy uczniów udały się do American Corner w Rynku, by obejrzeć prezentację nt. 'The history of the first Thanksgiving and the origins of Thanksgiving and traditions' zaprezentowaną przez panią Konsul  USA ds. Prasy i Kultury Amy Steinmann z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.
          Po prezentacji pani konsul opowiadała wiele o swojej pracy dyplomatycznej w Polsce i innych krajach i był czas zadawani pytań, których było dość sporo. Oproćz rzeczy nam znanych dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, np. tofu turkey jedzą w Święto Dziękczynienia wegetarianie. Praca dyplomaty okazuje się naprawdę  fascynująca.
        • wykład w American Conrner pt. "Why do we love misinformation?"

• 06.11.2019 13:59
        • W dniu 5 listopada 2019r. 2 grupki uczniów pod opieką pani Katarzyny Babiarz i pani Agnieszki Kałczyńskiej Durlej udały się do biblioteki American Corner, by wysłuchać wykładu pana Miłosza Wiatrowskiego w języku angielskim i poświęconego dezinformacji i fake newsow we współczesnym świecie. Bardzo ciekawy wykład. Poniżej trochę więcej informacji w języku angielskim i informacji o wykładowcy.

Why do we love misinformation? – Miłosz Wiatrowski lecture.

► What makes it so difficult to distinguish between facts and lies and manipulation? Conclusions from psychological experiments.

► What changed? Is interest in fake news a matter of fashion or the growing importance of the problem?

► Miłosz Wiatrowski is a PhD candidate in History at Yale University, where he researches transnational intellectual history of neoliberalism. He is an expert at “Future is Now”, a think tank founded by Gazeta Wyborcza, and at Polityka Insight. Prior to starting his PhD, he worked as a consultant for the Development Cooperation Directorate at the OECD, where he advised on infrastructure investments. Miłosz also completed a traineeship at the European Commission, covering state aid policy at DG Competition, and was as an intern at the World Bank office in Paris. Miłosz graduated from Sciences Po Paris, Universität St. Gallen and the College of Europe. He is an alumnus of the Aspen Young Leaders Program and European Commission’s EPSC Leadership Academy. Miłosz has worked on disinformation related projects for Schuman Foundation and Goethe Institut. He has written for Gazeta Wyborcza, Krytyka Polityczna, OKO.press and New Eastern Europe.

• 29.10.2019 spektakl dla klas drugich - "Tom Sayer" w Centrum Kultury Wrocław-Zachód

• 01.11.2019 12:14

• W dniu 29 października 2019r. klasy drugie udały się na spektakl "Tom Sawyer" TNT Theatre Britain w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Spektakl rozpoczął się o godzinie 9.

Tomek Sawyer to jedna z najpopularniejszych powieści napisanych w Stanach Zjednoczonych. Opowiada o losach niesfornego chłopca – Tomka, jego przygodach, nadziejach, fantazjach, romansach i ciężkich zderzeniach ze światem dorosłych.

TNT podchodzi do inscenizacji z ogromną werwą i dynamiką, które sprawiają, że ich spektakle znane i lubiane są na całym świecie. Przedstawienie w szybkim tempie przeskakuje z komedii przez thriller do romansu, a w centrum wszystkich przygód możemy obserwować Tomka.
          opracowanie tekstu: Agnieszka Kałczyńska-Durlej
        • Tydzień Języków Obcych - wyniki

• 30.09.2019 09:58
        • Zakończył się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych - 23-27.09. Podaję wyniki:
          miejsce I: klasa 1Eg przedstawiająca Słowację z 86 na 90 pkt;
          miejsce II: klasa 10g przedstawiająca Rosję z 85,5 na 90 pkt;
          miejsce III: klasa 1Cg przedstawiająca Zjednoczone Królestwo z 83 na 90 pkt.

Pozostała punktacja klas będzie podana na początku Otrzęsin.
          Ogromnie gratulujemy zwycięskim klasom.
          Nagrodą główną dla klasy, która zdobyła I miejsce jest wybrane wyjście klasowe sponsorowane przez Panią Dyrektor. Tutaj proszę o kontakt wychowawcę klasy 1Eg.
          Proszę wszystkie klasy o jak najszybsze przekazanie opiekunom SU dochodu ze sprzedaży potraw (w woreczku z opisem: klasa... i kwota...).
          Jednocześnie przypominam, by stworzone przez Was plakaty trafiały do pokoju nauczycielskiego, by mogły ozdobić naszą szkołę.
          A na koniec ogromna prośba, byście dostarczyli zdjęcia swoich stoisk do pani Górny-Osiak lub do pani Kałczyńskiej-Durlej; niestety nie mamy wszystkich lub nie mają najlepszej jakości, a chcielibyśmy się podzielić z innymi na stronie szkoły tym, co widzieliśmy.
          Ogromnie dziękujemy za wspólną zabawę i do następnego roku!