• konkurs 'I KNOW AMERICA 2019' i oraz warsztaty 'CIVIC UP! ACADEMY' dla uczestników

    • 17.10.2018 22:37
    • Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych i Amerykańską Izbą Handlową zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „I Know America 2019”. To już 16. edycja naszego konkursu.

     Do wygrania atrakcyjne nagrody:

     · Wyjazd edukacyjny do Stanów Zjednoczonych w ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship dla jednej osoby. Laureat / laureatka spędzi miesiąc na kampusie Purdue University w West Lafayette w stanie Indiana.

     · Pięć indeksów na studia pierwszego stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego (jedynym dodatkowym warunkiem jest zdana matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym z wynikiem minimum 50%, aby można było przyjąć, że dana osoba poradzi sobie ze studiami w języku angielskim).

     · Miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta dostanie też nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie.

     · Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy oraz książki.

     · Co roku grupa 30 finalistów przyjeżdża do Warszawy (najczęściej w marcu/kwietniu) i uczestniczy w przyjęciu w rezydencji amerykańskiego Ambasadora (jeśli pozwala na to kalendarz).

     Uczestnicy konkursu „I Know America” sprawdzą swoją wiedzę w trzech etapach. Pierwszy to test wielokrotnego wyboru, drugi to esej na jeden z kilkunastu tematów. Autorzy najlepszych tekstów spotkają się w trzecim etapie, który odbędzie się w Warszawie. Finaliści będą uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych z komisją złożoną z przedstawicieli Ośrodka Studiów Amerykańskich UW, Ambasady Stanów Zjednoczonych i Fundacji Wspomagania Wsi.

     Rejestracja uczestników odbywa się na stronie konkursu - www.knowamerica.pl

      
     - do 5 listopada 2018 r.

      

     Wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli jednocześnie wziąć udział w rekrutacji do drugiej edycji programu edukacyjnego Civic Up! Academy. Jest to przedsięwzięcie, które Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce przygotowuje we współpracy z Fundacją Wspomagania Wsi i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestnicy „I Know America”, którzy zakwalifikują się do programu, wezmą udział w intensywnych 9-dniowych warsztatach przeznaczonych dla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych. Civic Up! Academy odbędzie się w pierwszym tygodniu wakacji 2019 r. w Warszawie.

     Cel, jaki stawiają sobie organizatorzy, to pogłębienie wiedzy młodzieży o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie internetu jako środka komunikacji i narzędzia do poszukiwania informacji. Wszelkie niezbędne informacje, regulamin oraz harmonogram konkursu dostępne są na stronie: www.knowamerica.pl

      

      

     Obraz może zawierać: tekst
    • więcej
    • TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - ankieta

    • 17.10.2018 22:27
    • Drodzy Uczniowie!
     Mamy nadzieję, że odwiedziliście wszystkie stoiska przygotowane przez klasy 1 i 2 z okazji Tygodnia Języków Obcych. Oficjalnie moge już powiedzieć,iżklasa zwycięska czyli 2auzyskała nagrodę pani Dyrektor w postaci zasposorowanego wyjścia na kręgle. Brawo!

     Teraz czas wyłonić zwycięzcę w kategorii dodatkowej - to nagroda publiczności. Każdy z Was ma jeden głos, który może oddać na klasę Waszym zdaniem zwycięską.
     Głosowanie trwa do piątku 19 października!!! Ankieta dostępna w Librusie.Zapraszamy serdecznie do oddania swojego głosu również nauczycieli.
    • więcej
    • konkurs Discover Canada 2019

    • 10.10.2018 00:07
    • WITAMY W KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU WIEDZY O KANADZIE – DISCOVER CANADA 2019

     Organizatorem VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o  Kanadzie – Discover Canada 2019 jest I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w ZSO w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego.

     Konkurs składa się z trzech etapów i kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 zamkniętych i otwartych pytań testowych z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie.
     Do drugiego etapu konkursu przechodzi 70 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Drugi etap odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych w Sosnowcu. Uczestnicy piszą test składający się z pytań otwartych oraz pracę pisemną.
     Do trzeciego etapu przechodzi maksymalnie 12 uczestników, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów w II etapie. Finał konkursu odbywający się w Żorach będzie się składał z dwóch części: 10 minutowej prezentacji multimedialnej na podany wcześniej temat oraz odpowiedzi na zadane przez Komisje pytania. W skład Komisji Konkursowej będą wchodzili pracownicy naukowi Zakładu Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się
     w obecności Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego, Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich oraz sponsorów, patronów konkursu i publiczności.

     Wśród nagród znajduje się pięć indeksów na Filologię Angielską w Instytucie Kultur I Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego, wysokie nagrody pieniężne, ufundowane przez Prezydenta Miasta Żory, oraz nagrody książkowe i rzeczowe.

     Szkolny etap konkursu w naszej szkole odbędzie się 14 listopada 2018 roku; sala i godzina zostaną podane w terminie późniejszym. Czas pracy z arkuszem to 90 minut.

     Zapraszam chętnych do zgłaszania się do mnie najpóźniej do 10 listopada librusem.

     Wszelkie informacje o konkursie oraz materiały, z których należy się do niego przygotować dostępne są na stronie organizatora konkursu: www.mt-oka.pl.
     Agnieszka Kałczyńska-Durlej
    • więcej
    • Dni Języków Obcych- fotorelacja

    • 08.10.2018 22:49
    • W dniach 26.09-2.10 obchodziliśmy Dni Języków Obcych. Każda I i II klasa miała za zadanie przygotować stoisko oraz prezentację poświęconą wcześniej wylosowanemu krajowi. Zapraszamy do głosowania na zwycięzcę nagrody publiczności na Librusie.

     Klasa 2o, Włochy

     Klasa 1c, Hiszpania

     Klasa 1f, Kanada

     Klasa 2a, Japonia

     Klasa 1d, Irlandia

     Klasa 2b, Brazylia

     Klasa 1o, Indie

     Klasa 2e, Chorwacja

     Klasa 2c, Luksemburg                                            

     Klasa 1e, Australia

     Klasa 1a, Gruzja

     Klasa 1b, Ukraina
      
    • więcej
    • Dni Jezyków Obcych - wyniki

    • 09.10.2018 23:45

    • Ogromnie dziękuję wszystkim klasom, które zaangażowały się w organizację tych dni językowych i świetnie przygotowały swoje stoiska.

     Po podsumowaniu ocen 6-osobowej komisji mamy takie wyniki:
     I miejsce - klasa 2a (Japonia) 179/180 pkt
     II miejsce - klasa 1c (Hiszpania) 174/180 pkt
     III miejsce - klasy 1o (Indie) oraz 1a (Gruzja) 172/180pkt
     IV miejsce - klasa 1b (Ukraina) 164/180pkt
     V miejsce - klasa 2c (Luksemburg) 162/180pkt
     VI miejsce - klasa 1e (Australia) 160/180pkt
     VII miejsce - klasa 2b (Brazylia) 158/180pkt
     VIII miejsce - klasa 2o (Włochy) 155/180pkt
     IX miejsce - klasa 1d (Irlandia) 149/180pkt
     X miejsce - klasa 1f (Kanada) 138/180pkt
     XI miejsce - klasa 2e (Chorwacja) 119/180 pkt
     Klasa 2d nie wzięła udziału w imprezie i nie zobaczyliśmy Chin.

     Dodatkowo chciałam bardzo podziękować klasom, które dostarczyły swój dochód ze sprzedaży produktów do pani opiekun SU. I tak udało się zebrać 419,10 złotych, a dokładniej:
     1o 40,10 zł; 1a 46 zł; 1b 5,70zł; 1c 56zł; 2o 101,3zł; 2a 138zł; 2b 32 zł.
     Ten dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny wybrany przez Zarząd SU oraz opiekunów SU.

     Jutro pojawią się zdjęcia z imprezy na stronie szkoły oraz niespodzianka...GŁOSOWANIE NA NAJLEPSZĄ WG WAS KLASĘ - czyli walczymy o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI! Zachęcam do głosowania na librusie w zakładce 'ankiety'.


     Wszystkie plakaty tworzone przez Was na cele tej imprezy, proszę o przyniesienie do sali 7.
    • więcej
  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław
    ul.Zaporoska 71
    Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
    Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...