• konkurs stypendialny Cambridge cLASs

• 05.11.2020 21:53
        • Konkurs stypendialny Cambridge cLASs

Cambridge University Polish Society (CU PolSoc)- stowarzyszenie polskich studentów na uniwersytecie w Cambridge w Wielkiej Brytanii, tym roku już po raz piąty razem z Leysin American School w Szwajcarii (LAS), organizuje konkurs stypendialny „Cambridge cLASs” skierowany do najzdolniejszych uczniów klas 2. polskich liceów w systemie czteroletnim.

Dwie nagrody główne obejmują pełne stypendium do LAS na lata szkolne 2021-23 (program IB), program mentoringowy obejmujący pomoc przy aplikacji na prestiżowe studia na najlepszych uczelniach świata przeprowadzony przez członków CU PolSoc oraz dwudniową wycieczkę do Cambridge, w trakcie której laureaci zostaną zaproszeni do udziału w formalnej kolacji zorganizowanej przez CU PolSoc (kwiecień/maj 2021). Laureat trzeciego miejsca weźmie udział w trzytygodniowym programie LAS summer edge (wakacje 2021).

Szczegółowe informacje o konkursie i szkole LAS oraz formularz aplikacyjny znajdą Państwo na naszej stronie www.cambridgeclass.pl oraz w broszurze informacyjnej, która znajduje się w załączniku.
          UWAGA: zgłoszenia online do 15.11.2020!
          broszura:

• warsztaty o wielokulturowości w lo8

• 05.11.2020 21:38
        • W dniu 20 września 2020 r. Fundacja Mode przybyła do naszej szkoły do klasy 1c na warsztaty o wielokulturowości: czym jest odmienność kulturowa? Jakie są jej konsekwencje: te dobre i złe? 8-godzinne warsztaty prowadzone częsciowo w języku angielskim przez trenerkę Martę z Fundacji Mode oraz wolontariusza z Niemiec to podróż, która na pewno przybliżyła nam ten temat.

• podręczniki do języka angielskiego w grupach pani Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej

• 03.11.2020 21:15
        • W roku szkolnym 2020/2021 na zajęciach z grupami pani Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej będą używane poniższe materiały:

klasa 1c:

High Note 2: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (1. semestr grupa 1)
          oraz
          High Note 3: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (2. semestr grupa 2)

klasa 1d:

klasa 2a:
          -High Note 2: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (dokańczamy podręcznik: 2 ostatnie unity);
          - High Note 3: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson

klasa 2Bg:
          High Note 3: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson (dokańczamy podręcznik: untiy: 7, 9 i 10);
          - High Note 4: książka z kodem (ćwiczenia interaktywne + ebook) + ćwiczenia papierowe z kodem (ćwiczenia online i MEL), wydawnictwo Pearson

klasa 3c:
          Longman Repetytorium Maturalne, poziom rozszerzony z kodem do e-podręcznika

klasa 3d:

Focus 5 książka papierowa + WB online jako kod do ćwiczeń (MEL)
          oraz elementy Repetytorium Macmillan (dla uczniów liceów i techników), poziom rozszerzony (w formie ksero)

• Dolnośląski Festiwal Nauki po angielsku

• 28.09.2020 22:06
        • W tym roku DFN odbył się w formie zdalnej. W naszej szkole odbyły się warsztaty/wykłady/quizy w dniach 21.09-23.09  o tematyce:
          - 'Jak skuteczniej uczyć się języka angielskiego. How to boost your English language skills?' w klasie 3o;
          - 'Sztuka wygłaszania prezentacji w języku angielskim. The art of delivering presentations in English' w klasie 3a;
          - 'Znani i nieznani Szkoci, którzy zmienili świat.' w klasie 2Cg;
          - 'What can we actually do for our environment?' w klasie 2og;
          - 'Climate change 2.0' w klasie 2og;
          - 'Tradycje i obyczaje kultywowane w Wielkiej Brytanii do dziś'  w klasie 3b.
          Dziękuję klasom za udział i ma nadzieję, że w kolejnym roku wrócimy do formy stacjonarnej festiwalu.
          Agnieszka Kałczyńska-Durlej

• Być Ambasadorką! - konkurs dla dziewczyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczyn

• 28.09.2020 21:50
        • Jesteś dziewczyną? Masz 14-17 lat? Znasz komunikatywnie angielski? Interesujesz się dyplomacją? Chciałabyś spróbować i ...na 1 dzień stać się Ambasadorką w jednej z ambasad? To jest coś dla Ciebie!

W ramach obchodów światowego Dnia Dziewczyny (The International Day of the Girl) 12 Ambasad łączy siły, aby wesprzeć nastoletnie i dorastające dziewczęta w dążeniu do realizacji marzeń i zdobycia pierwszych doświadczeń w dyplomacji. 15 września ruszyła pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu dla uczennic „Zostań Panią Ambasador".
          Finalistki konkursu będą miały szansę, aby poznać świat dyplomacji i na jeden dzień wcielić się w rolę Pani Ambasador w jednej z Ambasad, które przystąpiły do projektu. Organizatorami konkursu są: Ambasada Izraela w Warszawie i Fundacja Leopoldy Wild. Patronat nad konkursem objęła Fundacja Vital Voices Poland.
          Celem projektu jest zainspirowanie młodych dziewcząt do podejmowania postaw przywódczych, pokazanie świata bez barier oraz zachęcenie do podejmowania działań na rzecz międzynarodowego dialogu oraz wyzwań stojących przed współczesnym światem.
          Wszystkie szczegóły znajdują się w załączeniu oraz na stronie https://www.ambassadorforaday.org/

Wierzysz, że jeden głos może zmienić świat? Weź udział w konkursie i pozwól, by to właśnie Twój głos zmienił świat na lepsze.