• Etap Okręgowy Olimpiady Języka Francuskiego

• 12.12.2017 20:03
        • Z przyjemnością informujemy, że decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Francuskiego do etapu okręgowego zostali zakwalifikowani natępujący uczniowie:
          1. Maja Żabińska
          2.Natalia Budzik
          3.Paweł Podwórny
          4. Michał Dachaud
          5. Natalia Klimek
          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .
        • IV edycja konkursu "Traducteur en herbe"

• 04.12.2017 22:24
        • 2 grudnia odbyła się IV edycja konkursu "Traducteur en herbe" zorganizowanego we współpracy z Instytutem Filologii Romańskiej , podczas którego uczniowie klas dwujęzycznych mieli za zadanie przetłumaczyć fragment prozy Jerôme Garcin "Le voyant". W ocenie jury, w skład którego weszli pracownicy IFR oraz studenci sekcji tłumaczeniowej, przekłady były na bardzo wysokim poziomie, a atmosfera podczas pracy gorąca. Do ostatniej chwili uczniowie pracowali bardzo twórczo , szukając najlepszych określeń , które oddawały atmosferę wybranego fragmentu. Brawo!
          I miejsce  : Natalia Klimek, Patrycja Majka, Julia Kawalec
          II miejsce: Nadia Listopadska, Marcelina Książyk, Maja Żabińska
          III miejsce: Aleksandra Majewska i Weronika Szlachcic.
          Gratulujemy!!!

• Campus France w Alliance Française

• 22.11.2017 19:14
        • Campus France w Alliance Française

10 listopada klasy dwujęzyczne wzięły udział w spotkaniu , które zostało zorganizowane przez Alliance Française w ramach dni Campus France.
          Przedstawicielka Instytutu Francuskiego z Warszawy zapoznała uczniów z możliwościami studiowania we Francji oraz zachęciła do starania się o podwójne dyplomy polsko-francuskie, wydawane przez uczelnie polskie na mocy  wzajemnego porozumienia.  Podczas spotkania uczniowie zadawali liczne pytania oraz wzięli udział w konkursie , w którym I nagrodę - semestralny kurs j. francuskiego w AF -zdobyła drogą losowania Aleksandra Bubeła z klasy I "O". Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki. A wszystko to przy smacznym poczęstunku  w postaci ciasteczek, kanapeczek  oraz ciepłych i zimnych napojów.

• III OGÓLNOPOLSKI FRANKOFOŃSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY BLEU BLANC ROUGE

• 02.10.2017 17:31
        • Sekcja dwujęzyczna ZSO Nr2 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas II-III gimnazjum , klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli języka francuskiego do udziału

w III Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym  Bleu Blanc Rouge 2017

Temat tegorocznego konkursu brzmi Bleu Blanc Rouge Ça bouge. Czekamy więc na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i ruch. Zdjęcia mają przywodzić na myśl bardzo szeroko pojętą francuską cywilizację i kulturę oraz coś zwariowanego, szalonego, w ruchu. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres bleu_blanc_rouge_2017@onet.pl do niedzieli 22 października 2017.

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej  konkursu Bleu, Blanc, Rouge 2017 odbędzie się w piątek, 17 listopada 2017 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni

Wszelkie informacje i zapytania należy kierować na adres: slawek_tyborski@hotmail.com lub asia.zakowska@wp.pl