• Finał Turnieju Gry w Scrabble po francusku.

• 06.04.2017 22:33
        •
          W dniu 29 marca uczniowie klas pierwszej i drugiej dwujęzycznej wzięli udział w Turnieju Gry w Scrabble po francusku ,  zorganizowanym w Alliance Française.
          Po oficjalnym powitaniu przez Panią Dyrektor AF , Grażynę Sojkę rozpoczęły się zawody. Przez prawie dwie godziny uczniowie pracowali bardzo intensywnie , wymyślając kolejne francuskie słowa.
          Ostatecznie w wyniku końcowej klasyfikacji na podium stanęli:
          Maja Mieszczak
          Emilie Mervaillie
          Natalia Budzik

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, w tym bilety do kina. Po skończonej grze, na wszystkich uczestników  czekał  mały poczęstunek.

• Frankofonia -Koncert Szkół

• 05.04.2017 21:54
        •

24 marca 2017r. w MDK-Krzyki odbył się szkolny Koncert Piosenki Francuskiej.
          W tym roku występy zostały podzielone na dwie części, najpierw wystąpiły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, a od godz. 12:00 na scenie mogliśmy oglądać gimnazja : 30,34 oraz liceum nr VIII.
          Naszą szkołę prezentował duet śpiewano-taneczny w składzie: Dominika Ogórek i Asia Wilkaniec z klasy III 0 oraz Agata Piech z klasy I 0.
          Jak co roku wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

• Konkurs " Éducation durable" w Ambasadzie Francji.

• 29.03.2017 22:48
        • Konkurs " Éducation durable" w Ambasadzie Francji.
          Dwie uczennice z klasy II dwujęzycznej- Julia Kawalec i Aleksandra Majewska - przedstawiły pracę konkursową będącą zwieńczeniem projektu " Éducation durable" .
          Za film poruszający problem ochrony środowiska  klasa II "O" zdobyła III miejsce w kategorii "Licea". https://youtu.be/___I82jGH7w
          Gratulujemy!