AKTUALNOŚCI
Konkurs na projekt graficzny
pn. „Przyjazne miejsce do czytania w parku wrocławskim”
Z przyjemnością informujemy,
że uczennica Monika Smardz z klasy II h stworzyła projekt graficzny przyjaznego miejsca do czytania w Parku Grabiszyńskim pn. „Zielona czytelnia”, czym zdobyła
WYRÓŻNIENIE
w konkursie międzyszkolnym w kategorii klasy I-III szkół ponadpodstawowych,
zorganizowanym w ramach akcji „Cały Wrocław Czyta”.
Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 11 października br. w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Tam też – w listopadzie - odbędą się warsztaty architektoniczne dla laureatów w ramach nagrody.
Czy projekt Moniki zostanie zrealizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej?
Czas pokaże, a tymczasem serdecznie gratulujemy!
Joanna Podolczak
PRACA KONKURSOWA pn. ZIELONA CZYTELNIA
WYSTAWA "KSIĄŻKA NA WAKACJE"*********************************************************************************************WARSZTATY SKRZYPCOWE
Czy skrzypce są tworzone w jednym rozmiarze?
Ile rodzajów drewna jest wykorzystywanych do ich budowy?
Czym różnią się instrumenty lutnicze od manufakturowych?
Czym są: dusza skrzypiec, podstawek, gryf, efy, ślimak, heban, kalafonia?
Jak długo trzeba się uczyć gry, aby efekt był zadowalający?
O odpowiedzi na te i inne pytania mogli wzbogacić się uczestnicy warsztatów skrzypcowych, które odbyły się w 15 i 16 marca br. w czytelni biblioteki w budynku A w ramach Sztafety Dobrych Relacji.
Pani Joanna Podolczak – nauczyciel bibliotekarz - wraz z uczennicami Zosią Pakułą i Weroniką Malec z klasy I B oraz Marcelą Burczyk z klasy 02 zaprezentowały swoje skrzypce, natomiast Marta Jakubczyńska z klasy III C dopełniła zestaw, przedstawiając swoją altówkę (tzw. „większe skrzypce” 😉). A prezentacje nie tylko teoretyczne: nie zabrakło pokazu pięknego brzmienia instrumentów, na przykładzie wybranych krótkich utworów, wykonanych solo i z podkładem z nagrania.
Miło porozmawiać, spędzić razem czas, nawiązując dobre relacje – szczególnie przy tym, co lubimy i czym chcielibyśmy podzielić się z innymi! 😊
Joanna Podolczak
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
RYTM – TO FASCYNUJĄCE!
Ragtime, salsa, swing, shuffle, synkopa…
O te i inne słowa oraz ich znaczenie mogliśmy wzbogacić się uczestnicząc w koncercie edukacyjnym pn. „Fascinating Rhythm!” w Narodowym Forum Muzyki we wtorek 7 lutego.
Członkowie zespołu REPERCUSSION wprowadzili nas w fascynujący świat różnorodnej, charakterystycznej i niepowtarzalnej muzyki jazzowej. Ponadto – jeśli byli wśród nas entuzjaści brzmienia instrumentów perkusyjnych – to była to gratka: czterej muzycy grupy to wyłącznie perkusiści – absolwenci naszej wrocławskiej Akademii Muzycznej. Uraczyli nas szerokim spektrum brzmienia, jednak „królował” urokliwy, delikatny ksylofon.
Każde spotkanie z cyklu „Koncerty edukacyjne dla młodzieży” to inny świat – tak, jakimi są różne style, instrumentaria, epoki.
Co nas czeka w kolejnych odsłonach? Przekona się ten, kto zechce uczestniczyć!
Zatem – do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń!
Joanna Podolczak
**********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************
Czytaliśmy!
Dnia 9 grudnia na 4. godzinie lekcyjnej odbyło się ogólnoszkolne CZYTANIE. Poprzez prezentowanie uprzednio wybranych fragmentów książek upamiętniony został fakt odbioru Literackiej Nagrody Nobla przez jedną z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarek – Olgę Tokarczuk - w dniu 10 grudnia 2019 roku. Piątkowa akcja była też okazją dla uczniów i nauczycieli do przedstawienia innym literatury, która ich fascynuje, rozwija, przy której odpoczywają, która ich inspiruje i poszerza wiedzę.
Co zaproponowali nauczyciele?
Księga z San Michele Axela Munthe`go
Galatea Madeline Miller
Flatlandia czyli Kraina płaszczaków. Powieść o wielu wymiarach Edwina A. Abbotta
Gwiazd naszych wina Johna Greena
Projekt Breslau Magdaleny Zarębskiej
A ulubione uczniów?
Książki z cyklu Cmentarz zapomnianych książek Carlosa Ruiza Zafóna
Mały Książę Antoine`a de Saint-Exupéry`ego
Stowarzyszenie umarłych poetów Nancy H. Kleinbaum
…i oczywiście noblistki – Empuzjon, E.E.
Wspólnie promowaliśmy książki i „zagrzewaliśmy się” do czytania!
I tak trzymać! 😊
Klub Książki powraca!
W dniu 17 listopada w czytelni biblioteki w budynku A odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków Klubu Książki. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas I, II i III. Dla inicjatorki i prowadzącej -Wiktorii Kaniewskiej z klasy IIC - inicjatywa ta jest realizacją projektu społecznego w ramach ogólnopolskiej praktycznej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” (zasada: uczestnicy wybierają działanie, które jest im bliskie).
Czwartkowe spotkanie miało charakter organizacyjny. Przy herbatce i ciasteczkach członkowie rozważali plan działania: Od czego zaczniemy - jaka książka lub jaki gatunek literacki? Może tym razem poezja? Czy mamy swoje ulubione wiersze? Może wspólnie – wraz z opiekunem – wybierzemy się na jakiś wartościowy film? A może skorzystamy ze spotkań literackich dla młodych humanistów organizowanych na mieście? Decyzje w najbliższym czasie poprzez konto na Instagramie.
To cenne i godne pochwały, że prócz oferty szkolnej "klubowicze" chcą poszerzać swoją wiedzę, horyzonty i wrażliwość również dzięki swoim interesującym propozycjom i dzielić się tym z innymi!
Życzymy powodzenia w osiągnięciu zamierzonych celów i mile spędzonych ze sobą chwil...
P.S.
…przy rozmowach nie tylko o literaturze! 😉
Joanna Podolczak
KSIĄŻKI W JĘZYKU UKRAIŃSKIM
We wrześniu 2022 r., z inicjatywy i funduszy UNICEF-u, nasza szkolna biblioteka została uzupełniona o książki w języku ukraińskim.
Uczniowie z Ukrainy (i nie tylko!) mogą korzystać ze słowników, rozmówek i materiałów do nauki języka polskiego, a także z książek beletrystycznych i popularno-naukowych z różnych dziedzin.
Przykładowe tytuły literatury dla młodzieży:
Добрянський B., Cкриня для гетьмана (kryminał)
Купер Ф., Останній із могікан; Дефо Д., Робинзон Крузо;
Волц A., Аляска; Берроуз Е., Тарзан: Тарзан та його звірі.Тарзанів син (powieści przygodowe)
Назарук О., Роксоляна; Боте Г., Тіль Ойлепшпігель (powieści historyczne)
A może coś z medycyny, fizyki, chemii, psychologii, historii Ukrainy, astronomii, ekologii, ornitologii, inżynierii, fotografii czy sportu?
Zapraszamy uczniów z Ukrainy i wszystkich chcących zapoznać się z językiem i literaturą ukraińską do biblioteki w budynku A!
Joanna Podolczak
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ
Цього року в вересні нашу шкільну бібліотеку поповнили книжки на українській мові завдяки фонду UNICEF.
Учні з України (і не тільки!) можуть скористатися словниками, розмовниками , матеріалами для вивчення польської мови, а також художніми книжками і науково-популярніми з різних сфер.
Зразки назв літератури для молоді:
Добрянський B., Cкриня для гетьмана (кримінал)
Купер Ф., Останній із могікан; Дефо Д., Робинзон Крузо;
Волц A., Аляска; Берроуз Е., Тарзан: Тарзан та його звірі.Тарзанів син (пригодницькі романи)
Назарук О., Роксоляна; Боте Г., Тіль Ойлепшпігель (історичні романи)
В наявності також маємо книжки з медицини, фізики, хімії, психології, історії України, астрономії, екології, інженерії, фотографії, спорту.
Запрошуємо учнів з України та всіх бажаючих познайомитися з українською мовою та літературою до бібліотеки будинку А!
Tłumaczenie: Olena Dzhura
WYSTAWA KSIĄG PAMIĄTKOWYCH
W dniach od 28 lutego do 11 marca 2022 roku biblioteka w budynku B była „centrum wspomnień” po Gimnazjum nr 30 im. Polonii Francuskiej. 26 uczniów z klas III maturalnych odpowiedziało na zaproszenie nauczyciela bibliotekarza, pani Joanny Podolczak, i skorzystało z wystawy ksiąg pamiątkowych tej szkoły.
Liczne fotografie okolicznościowe przywołały na pamięć miejsca, sytuacje, wydarzenia. Symboliczna „łezka w oku” popłynęła na widok zdjęć klasowych z dawnymi nauczycielami, dreszcz emocji – na wspomnienie kolegów z „tamtych lat”. Jednak najwięcej dobrej zabawy, wyrażanej salwami śmiechu, dostarczyło oglądającym „spotkanie z samym sobą” z „młodych lat” – z tej odległej/nieodległej przeszłości.
Co ciekawe, bibliotekę odwiedziła również trójka absolwentów Gimnazjum nr 30, w tym dwóch - naszego liceum, a obecnie studentów wrocławskich uczelni. O wydarzeniu goście dowiedzieli się z ogłoszenia zamieszczonego na Facebook’u naszej szkoły.
Kto skorzystał – tego korzyść!
Dobry humor i miłe wspomnienia…
_______________________________________________________________________________________________________________
KLUB KSIĄŻKI W BIBLIOTECE W BUDYNKU B
W dniu 24 listopada 2021 r. w bibliotece w budynku B odbyło się pierwsze spotkanie uczestników Klubu Książki. Pomysłodawczyniami i organizatorkami są uczennice klasy I C – Zuzanna Wach i Wiktoria Kaniewska. Spotkania odbywać się będą w ostatnie środy miesiąca, a w międzyczasie – w grupach zdalnie na MS Teams w ustalonych terminach.
Na początek - plan działania. Ustalono formułę głosowania na książkę do dyskusji na konkretne spotkanie. Na pierwszy rzut – książka o książkach: spośród wielu wskazanych tytułów zwyciężyła "Złodziejka książek" Markusa Zusaka. Jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, przewidziane są też wyjścia na spotkania autorskie interesujące młodzież, których – jak się okazuje – nie brak w naszym mieście. Organizatorki zatroszczyły się też o miłą atmosferę, „wspartą” herbatką i poczęstunkiem, by łatwiej było zapoznać się w nowym gronie.
Działalność nowo powstałego Klubu objęła swą pieczą pani bibliotekarka z budynku B - Joanna Podolczak, która zadbała o dobre warunki miejsca spotkań i promocję nowej inicjatywy.
Jak widać, pasja czytelnicza i chęć dzielenia się wrażeniami z lektury żyje wśród naszych uczniów. Do grona klubowiczów zapraszani są również ci, którzy chcieliby rozpocząć lub rozwinąć swoją przygodę z czytaniem.
Bardzo cieszymy się z tego wspaniałego pomysłu, szczerze gratulujemy Wiktorii i Zuzi oraz życzymy dużo radości ze wspólnych działań i powodzenia w realizacji zamierzonych celów!
Joanna Podolczak
P.S. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu! :)__________________________________________________________________________________________________________________Zapraszam wszystkie chętne osoby do czytania fragmentów swoich ulubionych książek.
Zainteresowane osoby proszę o nagranie głośnego czytania krótkiego fragmentu książki i przesłanie do mnie na adres: bibliotekalo8@gmail.com
Przed czytaniem proszę o podanie podstawowych informacji o książce: autor i tytuł.
Wszystkie nagrania będą dostępne w na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka Szkolna-Aktualności.
Zapraszam do dzielenia się swoją lekturą:)Zapraszamy do czytania on-line bez ryzyka zakażenia - największa biblioteka cyfrowa w Polsce jest otwarta.
Książki, czasopisma, rękopisy, starodruki, mapy, rysunki, grafiki, fotografie, pocztówki, nuty i druki ulotne o dostępne po kliknięciu na: http://polona.pl/Dzialalnosc_bibliotek_LO_nr_VIII_prezentacja.pptx
ROK SZKOLNY 2021/2022
ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
OD 1.09.2021
1. Do WYPOŻYCZALNI uczniowie wchodzą POJEDYNCZO.
2. W CZYTELNI mogą przebywać TYLKO CZTERY osoby.
3. Osoby z objawami infekcji nie mogą wchodzić do biblioteki.
4. Godziny pracy biblioteki w budynku A i w budynku B zamieszczone są na stronie szkoły w zakładce BIBLIOTEKA SZKOLNA.
5. Zasady korzystania z księgozbioru zamieszczone są w STATUCIE SZKOŁY – DZIAŁ IV – ROZDZIAŁ 5: BIBLIOTEKA SZKOLNA.
Postanowienia wchodzą w życie z dniem 1.09.2021 do odwołania.
ROK SZKOLNY 2019/2020
Miejsce odbioru zamówień podczas COVID-19
Miejsce zwrotu książek podczas COVID-19
Zasady korzystania z biblioteki szkolnej w dniach
1-26 czerwca 2020 r.Wszystkie punkty są zgodne z reżimem sanitarnym w związku z pandemią COVID-19!!!
Wypożyczenia i zwroty odbywają się tylko w budynku A dla uczniów wszystkich klas.
ZWROTY
-
W przedsionku budynku A od 1 czerwca będą stały dwa kartony z napisem:
ZWROT KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI.
-
Do każdej oddawanej książki wkładacie kartkę z opisem: imię, nazwisko, klasa.
-
Uczniowie klas pierwszych po gimnazjum wkładają opisane książki do kartonu: ZWROT KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI BUDYNEK A.
-
Uczniowie klas pierwszych po szkole podstawowej i klas drugich wkładają opisane książki do kartonu: ZWROT KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI BUDYNEK B.
-
Ostateczny termin na zwrócenie wypożyczonych książek mija 10 czerwca.
Nie oddawajcie książek po tym terminie! Po 10 czerwca proszę nie przynosić książek do szkoły: nie zostawiać na portierni, nie oddawać do sekretariatu! -
W dniu 10 czerwca o godz. 16:00 kartony przeznaczone na zwroty książek zostaną usunięte z przedsionka szkoły.
-
Po 10 czerwca 2020 r. termin wypożyczenia wszelkich nie oddanych do biblioteki książek zostanie automatycznie przedłużony na czas wakacji, a zwrócić je będzie trzeba we wrześniu 2020 r.
WYPOŻYCZENIA
-
Pomieszczenia biblioteczne: biblioteka i czytelnia – nie są dostępne dla uczniów.
-
Wypożyczenia nie dokonuje się osobiście, lecz poprzez złożenie odpowiedniego zamówienia przez Librus.
-
Piszecie do nauczyciela bibliotekarza (Marta Rogaczewska) wiadomość na Librus, podając interesujące Was tytuły.
-
Nauczyciel bibliotekarz realizuje Wasze zamówienia w każdy poniedziałek i piątek
w godz. 10:00-12:00. Z wyjątkiem dni, w których nauczyciel bibliotekarz pełni dyżur maturalny. -
Zamówienia można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.
-
Zamówione przez Was książki opisane (Wasze imię, nazwisko, klasa) będą do odbioru na stoliku za sekretariatem w budynku A (wszystkie klasy z obydwu budynków).
-
Na odbiór zamówionych książek macie 6 dni od dnia realizacji zamówienia.
Po upływie 6 dni zamówienie wygasa. -
Książki nie zwrócone do 10 czerwca będą traktowane jako wypożyczenie wakacyjne – do zwrotu we wrześniu 2020 r.
Drodzy Maturzyści
Do dnia 31.05.2020 należy rozliczyć się z biblioteką szkolną.W tym celu proszę przynieść wypożyczone egzemplarze do budynku A (w godz. 8.30-14.30)-w przedsionku do wejścia szkoły będą stały opisane kartony (ZWROT KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI-MATURZYSCI) do których proszę wkładać książki. Do każdej książki należy włożyć kartkę: imię, nazwisko, klasa. Następnie poprzez Librusa powiadomić o zwrocie bibliotekarza(Małgorzata Karaczewska) podając w wiadomości tytuł zwróconej książki i jej numer inwentarzowy. W przypadku zagubienia książki proszę o kontakt z bibliotekarzem poprzez Librusa. Ostateczne rozliczenie nastąpi 6.06.2020. W tym dniu bibliotekarz będzie ustalał stan faktyczny zwrotów na podstawie zgromadzonych w kartonach książek i dokonana operacji zwrotu w systemie bibliotecznym. Uczniowie rozliczeni i uczniowie nie posiadający wypożyczeń zostaną usunięci z bazy czytelników LO VIII. Osoby, które nie zwrócą książek będą rozliczone według procedur ustalonych przez Dyrektora Szkoły.
ZACHĘCAMY DO CZYTANIA:
1) https://www.youtube.com/watch?v=5bHSGhwxMb8
BIBLIOTEKARZE LO NR VIII ZAPRASZAJĄ DO CZYTANIA ON-LINE BEZ RYZYKA ZAKAŻENIA - NAJWIĘKSZA BIBLIOTEKA CYFROWA W POLSCE JEST OTWARTA!
Książki, czasopisma, rękopisy, starodruki, mapy, rysunki, grafiki, fotografie, pocztówki, nuty i druki ulotne – dostępne po kliknięciu na: https://polona.pl/
Uwaga!!! Korzystanie z zasobów cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA może skutkować uzależnieniem i niekontrolowanym zdobywaniem wiedzy:)W związku z zamknięciem budynków szkoły wprowadzono przepustkę biblioteczną dla uczniów, którzy chcą skorzystać z biblioteki mieszczącej się w budynku, w którym nie mają lekcji.
Zasady korzystania z przepustki bibliotecznej
1.Przepustka biblioteczna przyznawana jest uczniom mającym lekcje w budynku B
w celu skorzystania z biblioteki w budynku A.
2.Przepustka biblioteczna wydawana jest przez nauczyciela bibliotekarza z budynku B.
3.Po otrzymaniu przepustki od nauczyciela bibliotekarza z budynku B uczeń natychmiast – po okazaniu przepustki na portierni w budynku B – udaje się do biblioteki budynku A, okazując przepustkę nauczycielowi bibliotekarzowi z budynku A.
4.Po załatwieniu sprawy w bibliotece budynku A uczeń natychmiast wraca do budynku B, zostawiając przepustkę na portierni budynku B.
5.Podczas korzystania z przepustki bibliotecznej nie można opuszczać terenu szkoły.
6.Konsekwencją wykorzystywania przez ucznia przepustki bibliotecznej w innych celach niż cele „biblioteczne” będzie brak możliwości otrzymania przepustki do końca roku szkolnego i ewentualne obniżenie oceny z zachowania.ZASADY PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
W ZWIĄZKU Z KORZYSTANIEM Z BIBLIOTEKI
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO WE WROCŁAWIU
Poniżej przedstawiamy informacje o tym w jaki sposób, w jakich celach oraz w jakim zakresie przetwarzamy Twoje dane osobowe, w związku z korzystaniem z biblioteki w naszej placówce.
KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH OSOBOWYCH?
Administratorem Twoich danych jest Liceum Ogólnokształcące nr VIII Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu (dalej: My). Kontakt z nami możliwy jest pod adresem e-mailem Sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl lub listownie na adres ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław . Dane kontaktowe do naszego inspektora ochrony danych osobowych to: inspektor@coreconsulting.pl albo CORE Consulting Sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań.
SKĄD MAMY DANE OSOBOWE?
Twoje dane osobowe pozyskujemy od Ciebie. Podajesz nam je w celu skorzystania z biblioteki funkcjonującej w naszej placówce.
W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE OSOBOWE?
Podane przez Ciebie dane przetwarzamy w celu udostępnienia Tobie naszych zbiorów bibliotecznych.
W JAKIM ZAKRESIE PRZETWARZAMY TWOJE DANE OSOBOWE?
Twoje dane osobowe przetwarzamy w następującym zakresie: imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, data i godzina skorzystania z biblioteki, Twój podpis.
NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ PRZETWARZAMY TWOJE DANE?
Twoje dane przetwarzamy z powołaniem na art. 6 ust. 1 lit. e) RODO – zgodnie z którym przetwarzamy dane w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi, jakim jest organizowanie i zapewnianie dostępu do zasobów dorobku nauki i kultury polskiej oraz światowej.
JAK DŁUGO PRZETWARZAMY TWOJE DANE OSOBOWE?
Dane będziemy przetwarzamy przez okres korzystanie z zasobów naszej biblioteki a następnie przez okres jednego roku.
PRZEKAZYWANIE DANYCH DO KRAJU TRZECIEGO
W ramach naszej placówki wykorzystujemy rozwiązania informatyczne, które posiadają swoje serwery na terytorium USA – czyli poza terytorium Unii Europejskiej. Korzystamy przy tym wyłącznie z rozwiązań tych podmiotów, które przynależą do systemu Tarczy Prywatności, czyli do systemu w ramach którego poszczególne podmioty są zobowiązane stosować analogiczne reguły.
KTO JEST ODBIORCĄ TWOICH DANYCH OSOBOWYCH?
Nie udostępniamy na własność Twoich danych żadnym podmiotom komercyjnym.
Powinieneś jednak wiedzieć, że Twoje dane mogą być udostępniane dostawcom usług, których usługi wiążą się z prawem dostępu do danych:
- w przypadku monitoringu – agencji ochrony.
- kurierom i poczcie polskiej – w związku z przesyłaną korespondencją
- podmiotom utrzymującym oprogramowanie, z którego korzystamy w ramach bieżącej działalności
- firmom obsługującym nas w obszarze IT, w tym serwisującym urządzenia wykorzystywane przez nas w bieżącej działalności
- kancelariom prawnym, które wspierają nas w obszarze bieżącej działalności
- firmom utrzymującym i serwisującym nasze serwery informatyczne
Każdemu z podwykonawców przekazujemy tylko te dane, które są niezbędne dla osiągnięcia danego celu.
Ponadto Twoje dane osobowe w ramach wykonywanych przez nas zadań w obszarze sprawowania władzy publicznej i realizacji interesy publicznego mogą zostać udostępnione innym jednostkom organizacyjnym w ramach naszej jednostki samorządu terytorialnego.
Prawo ochrony danych osobowych daje Ci szereg praw, z których możesz skorzystać w dowolnej chwili. O ile nie będziesz tych praw nadużywał (np. nieuzasadnione codzienne prośby o udzielenie informacji), to korzystanie z nich będzie dla Ciebie nieodpłatne i powinno być łatwe w realizacji.
Twoje prawa obejmują:
a) Prawo dostępu do treści swoich danych osobowych
To prawo oznacza, że możesz poprosić, abyśmy wyeksportowali z naszych baz danych informacje jakie mamy o Tobie i przesłali je do Ciebie w jednym z powszechnie wykorzystywanych formatów (np. XLSX, DOCX itp.).
b) Prawo do poprawiania danych
Jeżeli dowiesz się, że przetwarzane przez nas dane są nieprawidłowe, masz prawo poprosić nas o ich poprawienie, a my będziemy zobowiązani to zrobić. W takim przypadku mamy prawo poprosić Ciebie o przedstawienie jakiegoś dokumentu lub innego dowodu na okoliczność zmiany danych.
c) Prawo do ograniczenia przetwarzania danych
Jeżeli uznasz, że dla określonego procesu przetwarzamy zbyt szeroki katalog danych osobowych, masz prawo zażądać, abyśmy ograniczyli ten zakres przetwarzania. O ile Twoje żądanie nie będzie sprzeciwiało się wymaganiom nakładanym na nas przez obowiązujące prawo, lub nie będzie to konieczne dla realizacji umowy, przychylimy się do Twojego żądania.
d) Prawo do żądania usunięcia danych
Prawo to, zwane również prawem do bycia zapomnianym, oznacza Twoje prawo do żądania, abyśmy usunęli z naszych systemów bazodanowych oraz z naszej dokumentacji wszelkie informacje zawierające Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że nie będziemy mogli tego uczynić, jeżeli na podstawie przepisów prawa mamy obowiązek przetwarzania Twoich danych (np. toczące się postępowanie administracyjne). W odpowiedzi na Twój wniosek usuniemy jednak Twoje dane osobowe w możliwie najpełniejszym zakresie, a tam gdzie nie jest to możliwe, zapewnimy ich pseudonimizację (co oznacza brak możliwości zidentyfikowania osoby, której dane dotyczą bez odpowiedniego klucza powiązań), dzięki czemu Twoje dane, które musimy zachować zgodnie z obowiązującym prawem, będą dostępne wyłącznie dla ograniczonego kręgu osób w naszej placówce.
e) Prawo do przenoszenia danych do innego administratora danych
Jeżeli przetwarzamy Twoje dane osobowe na podstawie Twojej zgody lub w związku z realizowaną umową, to zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych możesz poprosić nas, abyśmy wyeksportowali dane, które nam podałeś w toku takich kontaktów do odrębnego pliku, w celu ich dalszego przekazania do innego administratora danych.
Uprawnienia, o których mowa powyżej możesz wykonywać poprzez kontakt z nami pod adresem e-mail inspektor@coreconsulting.pl lub listownie na adres naszej placówki.
Jeżeli uznasz, że w jakikolwiek sposób naruszyliśmy reguły przetwarzania Twoich danych osobowych to masz prawo do złożenia skargi bezpośrednio do organu nadzoru (od 25 maja 2018 roku jest to Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). W ramach wykonania tego uprawnienia powinieneś podać pełny opis zaistniałej sytuacji oraz wskazać jakie działanie uznajesz za naruszające Twoje prawa lub wolności. Skargę należy złożyć bezpośrednio do organu nadzoru.
PRAWO DO SPRZECIWU
Odrębnie chcemy Cię poinformować, że masz również prawo do tzw. sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.
Prawo do sprzeciwu składasz wówczas, gdy nie chcesz, abyśmy przetwarzali Twoje dane osobowe w określonym celu. W takim przypadku dalej będziemy przetwarzali Twoje dane dla potrzeb innych procesów (w innych celach), ale już nie dla celu, dla którego zgłosiłeś sprzeciw, chyba że Twoje żądanie sprzeciwia się obowiązkom, które nakładają na nas przepisy prawa.
Prawo do sprzeciwu możesz zgłosić na adres e-mail inspektor@coreconsulting.pl lub listownie na adres naszej placówki.
LEKCJE DBP W RAMACH GODZINY WYCHOWAWCZEJ -
I SEMESTR
1. Wizerunek w sieci – konsekwencje naszych zachowań
1Ep – 22.10 – 2l.
1Fp – 9.10 – 6l.
1Bp – 7.10 – 6l.
2. Mapy myśli – kreatywne myślenie, efektywna nauka.
1Fp – 18.12 – 6l.
1Og – śr – 3l.
1Fg – śr – 2l.
3. Kultura osobista.
1A – 9.10 – 4l.
4. Kobieta w mediach.
1Ag – 12.12 – 5l.
5. Internetowe zasoby edukacyjne i ich wykorzystanie w uczeniu się.
2B – 15.10 -3 lub 4l.
2D – 22.10 – 7l.
6. Czy jestem uzależniony czyli jak zerwać ze smartfonem?
3A – 21.10 – 6l.
1Ap – 13.11 – 4l.
1Ag – 28.11 – 5l.
2F – 18.10 – 7l.
2E – 4.12 – 6l.
1Eg – 21.11 – 6l.
2C - 8.01 - 5l.
7. Prawda czy fałsz – jak rozpoznać fake newsy?
1Eg – 14.11 – 6l.
3D – 8.11 – 8l.
1Fp – 27.11 – 6l.
1Cp – 14.11 – 3l.
2F – 11.10 – 7l.
1Fg –śr – 2l.B – 13.11
LEKCJE DBP - II SEMESTR
Promowanie czytelnictwa – książka czy film – dyskusja
1Eg – 26.02 – 3l.
Wizerunek w sieci – konsekwencje naszych zachowań
1Eg – 11.03 – 3l.
1Cp – 27.02 – 3l.
1O – 28.02 – 3l.
Internetowe zasoby edukacyjne i ich wykorzystanie w uczeniu się
2B –– 2l. – 27.02
Czy jestem uzależniony czyli jak zerwać ze smartfonem?
1O – 6.03– 3l.
1Bg – 24.02 – 3l.
Centrum Innowacji Przejście Świdnickie- zajęcia edukacyjne - I semestr
Warsztaty realizowane są z wykorzystaniem platformy CoSphere.
Seria GENIUSZ - temat: Łatwe zapamiętywanie - wtorek - godz. 9.00-13.00:
5.11.2019 - kl. 3B
12.11.2019 - kl. 1Oo
19.11.2019 - kl. 1Cg
14.01.2020 - kl. 1Ap
Seria EKO -
temat: Brud w wodzie - środa - godz. 10.00-12.00:
20.11.2019 - kl. 1Ag
27.11.2019 - kl. Eg
4.12.2019 - kl. 1E
temat: Cała prawda o energii - środa - godz. 10.00-12.00:
15.01.2020 - kl. 2D
22.01.2020 - kl. 2B
Seria TY -
temat: Przestań się bać! co dobrego daje stres i porażka? - czwartek - godz. 10.00-12.00:
7.11.2019 - kl. 2E
14.11.2019 - kl. 1Cp
28.11.2019 - kl. 2B
temat: Ile trwa Twoja doba? Sposoby kreatywnego zarządzania czasem - czwartek - godz. 10.00-12.00:
16.01.2020 - kl. 2A
23.01.2020 -kl. 1Fg
ROK SZKOLNY 2018/2019
W tym roku szkolnym nasza biblioteka szkolna uzyskała dotacje (15tys.) z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach tego funduszu zakupiono 642 egz. Przy doborze tytułów uwzględniane były propozycje nauczycieli, uczniów i rodziców. Książki będą sukcesywnie wprowadzane do inwentarza i udostępniane. W związku ze znacznym przyrostem księgozbioru wypożyczalnia została powiększona o salę nr 10. Dzięki temu zbiory będą ułożone fukcjonalnie i przestronnie. W ramach promocji czytelnictwa za pośrednictwem Librusa (ogłoszenia) co tydzień w czwartek publikowany jest cytat z zakupionych nowości.
Zapraszam do wypożyczania nowości:)
LEKCJE DBP - I SEMESTR
3C - Wizerunek w sieci - konsekwencje naszych zachowań - 28.11 - 5l.
3O - Internetowe zasoby edukacyjne i ich wykorzystanie w uczeniu się - 22.10- 7l.
Książka czy film - dyskusja - 22.11 - 6l.
2C - Język reklamy - sztuka przekonywania czy manipulacja? - 23.11 - 6l.
Kobieta w mediach - 9.11 - 6l.
Internetowe zasoby edukacyjne i ich wykorzystanie w uczeniu się - 14.12 - 6l.
2A - Internetowe zasoby edukacyjne i ich wykorzystanie w uczeniu się - 15.11 - 6l.
Mapy myśli - 3.01 - 6l.
Wizerunek w sieci - konsekwencje naszych zachowań - 29.11 - 6l.
2E - Internetowe zasoby edukacyjne i ich wykorzystanie w uczeniu się - 15.11 - 5l.
2B - Metody szybkiego czytania ze zrozumieniem - 20.12 - 6,7l.
Kultura osobista - 2.10 - 6l.
Książka czy film - dyskusja - 13.11 -5l.
Internetowe zasoby edukacyjne i ich wykorzystanie w uczeniu się - 21.11 - 6l.
2D - Kobieta w mediach - 3.10 - 6l.
Kultura osobista - 31.10 - 6l.
Internetowe zasoby edukacyjne i ich wykorzystanie w uczeniu się - 21.11 - 6l.
1E - Język reklamy - sztuka przekonywania czy manipulacja? - 15.01 - 5l.
Media - czy jesteś wobec nich krytyczny? - 11.12 - 5l.
Mapy myśli - 4.12 - 5l.
Internetowe zasoby edukacyjne i i ch wykorzystanie w uczeniu się - 8.01 - 5l.
1B - Wizerunek w sieci - konsekwencje naszych zachowań - 7.01 - 4l.
Media - czy jesteś wobec nich krytyczny? - 29.10 - 4l.
Bezpieczeństwo w sieci - 5.11 - 4l.
Mapy myśli - 20.11 - 4l.
1F - Media - czy jesteś wobec nich krytyczny? - 8.01 - 6l.
Kultura osobista - 4.12 - 6l.
Internetowe zasoby edukacyjne i ich wykorzystanie w uczeniu się - 19.11 - 7l.
1A - Mapy myśli - 8.01 - 1l.
Metody szybkiego czytania ze zrozumieniem - 15.01 - 1,2l.\
1C - Kultura osobista - 3.01 - 6l.
ZAJĘCIA W CENTRUM INNOWACJI PRZEJŚCIE ŚWIDNICKIE - LEKCJA: NAUCZ SIĘ UCZYĆ - I/II SEMESTR 2018/2019
kl. 1B - 14.11
kl. 1F - 28.11
kl. 2D - 5.12
kl. 1E - 12.12
kl. 1D - 6.03
kl. 1O - 13.03
BOOKCROSSING – PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ
Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad siedemset siedemdziesiąt tysięcy ludzi z ponad 130 krajów. Dzięki nim uwolnionych zostało 5 milionów 605 tysięcy 679 książek (dane maja 2009 r.).
Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży ma spopularyzować czytanie. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino) jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Bookcrossing daje szansę tym, których nie stać na zakup wymarzonej pozycji literackiej, samotnikom i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie licznych kontaktów, inicjuje rozmowy, dyskusje.
Bookcrossing to forum uwalniaczy książek, na którym można wymieniać się informacjami o najczęstszych miejscach pozostawień, umówić na spotkanie czy przekazać adres nowej półki bookcrossingowej, skomentować dowolny temat.
Bookcrossing to uczestnictwo w międzynarodowym ruchu czytelniczym, to również rodzaj elitarnej mody - dzięki której częściej rozmawiamy o książkach, polecając sobie nawzajem te najlepsze.BOOKCROSSING W LO VIII – UWOLNIJ KSIĄŻKĘ
WEŹ MOJĄ – PRZYNIEŚ SWOJĄ
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnoświatowej akcji – regał z uwolnionymi książkami znajduje się na korytarzu na I piętrze, obok automatu z kawą.
PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ – WŁĄCZ SIĘ DO CZYTANIA!
ZACZYTANE WROCŁAWSKIE KRASNALE:
BIBLIOFIL
ZACZYTANE WROCŁAWSKIE KRASNALE:BibliofNajbardziej oczytany krasnal wrocławski. Jego ogromna wiedza, roztropność i takt sprawiły, że szybko stał się jednym z najbardziej poażanych krasnali w mieście, ciesząc sięzaufaniem i szacunkiekrasnej braci.
Bibliofil przysiadł przed jedną z witryn Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej rankiem, 4 grudnia 2007 r., po czym nie zważając na panujący na Rynku zgiełk otworzył książkę i pogrążył się w czytaniu. Miejsce stałego pobytu tego krasnala nie jest, rzecz jasna, przypadkowe – jako wytrawny czytelnik docenił on kolekcję Dolnośląskiej Biblioteki i postanowił zgłębić jej zbiory.
Wśród wrocławskich krasnali znany jest jako intelektualista, poliglota i bywalec salonów. Podobno młodość spędził na tułaczce po świecie, poznając najznamienitszych pisarzy, filozofów i kompozytorów. Bibliofil włada biegle ogromną ilością języków i krasnalowych dialektów, sam nie potrafi jednak dokładnie określić ich liczby. Zapytany o swoje umiejętności lingwistyczne macha lekceważąco ręką i odpowiada, że pogubił się w rachubach już lata temu.
Choć większość wolnego czasu spędza on nad książkami, czasami wpada na wieczorną herbatę z rumem do Wykształciucha, aby toczyć niekończące się dyskusje o sprawach tego świata.
Wśród krasnali słynie z bystrości umysłu, taktu i roztropności. Wszystkie te przymioty sprawiają, że traktowany jest często jak powiernik i doradca. Jako jeden z najbardziej szanowanych krasnali, ma on decydujący głos w wielu dotyczących krasnej braci sprawach. Jak każdy mól książkowy nie jest jednak zbyt gadatliwy – najczęściej tylko słucha, kiwa głową i pomrukuje. Krasanale nauczyły się ponoć rozpoznawać charakterystyczne chrząknięcie Bibliofila, i nieomylnie rozpoznawać które oznaczają „tak”, a które „nie”. Umiejętności tej nie posiedli jednak ludzie, dlatego nie powinni oni zwracać się z prośbą o radę do tego akurat krasnala. Poza tym, zaczytanemu krasnalowi niegrzecznie jest przeszkadzać…
BAJKUSIA
„Dawno, dawno temu…” – co było dalej? To na pewno wie Krasnalka Bajkusia.
Ekspertka od bajek ze wszystkich stron świata przysiadła na kamieniu w okolicy przedszkola przy ul. Kłodnickiej z olbrzymią księgą w ręku. Miejsce wymarzone, bo przecież dzieci to najwierniejsi słuchacze jej opowieści… z krasnoludkami w roli głównej oczywiście.
NOWOŚCI – GRUDZIEŃ 2016
- Jorge Bucay: Pozwól, że Ci opowiem…bajki, które nauczyły mnie, jak żyć. Zakrzewo: Replika, 2013
- Elżbieta Zakrzewska: Trudne pytania dla dorosłych. Gdańsk: GWP, 2016
- Michel Piquemal: Bajki filozoficzne. Warszawa: Muchomor, 2004
- Michel Piquemal: Bajki filozoficzne. Jak żyć razem? Warszawa: Muchomor, 2012
- Maria Tibbar: Bajki dla duszy. Kraków: WAM, 2010
- Piotr Adamczyk: Pożądanie mieszka w szafie. Słupsk: Dobra Literatura, 2016
- Ransom Riggs: Osobliwy dom Pani Peregrine. Poznań: Media Rodzina, 2012
- Harlan Coben: Sześć lat później. Warszawa: Albatros, 2015
- Jakub Małecki: Zaksięgowani. Warszawa: Powergraph, 2009
- Jakub Małecki: Dygot. Kraków: SQN, 2015
- Jakub Małecki: Ślady. Kraków: SQN, 2016
- Souad: Spalona żywcem. Warszawa: Amber, 2016
- Doris Brett: Bajki, które leczą. Cz.2. Sopot: GWP, 2016
- Ewa Woydyłło: Podnieś głowę. Kraków: Wydaw. Literackie, 2014
- Ewa Woydyłło: Buty szczęścia. Kraków: Wydaw. Literackie, 2016
- Ewa Woydyłło: Dobra pamięć, zła pamięć. Kraków: Wydaw. Literackie, 2014
- Co czytali sobie, kiedy byli mali. Warszawa: Egmont, 2014
- Wrocław na starych pocztówkach. Łódź: Księży młyn, 2008
- Ken Robinson, Lou Aronica: Okryj swój żywioł. Jak odkryć swoje talenty, odnaleźć pasję i zmienić swoje życie. Kraków: Element, 2015
- Harlan Coben: Tęsknię za tobą. Warszawa: Albatros, 2015
- Harlan Coben: Klinika śmierci. Warszawa: Albatros, 2015
- Harlan Coben: Nie mów nikomu. Warszawa: Albatros, 2016
- Harlan Coben: Nieznajomy. Warszawa: Albatros, 2016
- Lauren Oliver: Panika. Kraków: Moondrive, 2016
- Stephen King: Martwa strefa. Warszawa: Prószyński i S-ka, 2013
- Stephen King: Mroczna wieża. Warszawa: Albatros, 2015
- Beata Pawlikowska: W dżungli życia. Warszawa: Burda, 2015
- Beata Pawlikowska: Wyszłam z niemocy i depresji, ty też możesz. Warszawa: Edipresse, 2016
- Beata Pawlikowska: Narkotyki, anoreksja i inne sekrety. Warszawa: Edipresse, 2016
- Alexandra Bracken: Mroczne umysły. Kraków: Moondrive, 2014
- Marta Dymek: Jadłonomia. Warszawa: Wydaw. Dwie Siostry, 2014
- Dorota Świątkowska: Moje wypieki. Warszawa: Egmont, 2015
- Maria Fredro-Boniecka: Wołyń. Siła traumy. Warszawa: Foksal, 2016
- Marek Koprowski: Wołyń. Wspomnienia ocalałych. T.1. Zakrzewo: Replika, 2016
- Marek Koprowski: Wołyń. Wspomnienia ocalałych. T.2. Zakrzewo: Replika, 2016
- Wołyń. Bez komentarza. Warszawa: Zona Zero, 2016
- Witold Szabłowski: Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia. Kraków: Znak, 2016.
Zachęcam do lektury:)
Jakub Małecki: Dygot. Kraków: SQN, 2015
Naznaczona wstrząsającą tajemnicą ballada o pięknie i okrucieństwie polskiej prowincji.
Porywające obsesje, niszczące namiętności i groza przemijania.
Uciekająca przed Armią Czerwoną Niemka przeklina Jana Łabendowicza, który odmówił jej pomocy. Wkrótce jego żona rodzi odmieńca - chłopca o skórze białej jak śnieg. A wiejska społeczność nie akceptuje wybryków natury Córeczkę Bronka Geldy ściga klątwa Cyganki. W wieku kilku lat dziewczynka zostaje ciężko poparzona w wyniku wybuchu granatu.
Na losy Geldów i Łabendowiczów wpływają nie tylko kolejne dziejowe zawirowania i przepowiednie, lecz przede wszystkim osobiste słabości i obsesje. Drogi obu rodzin przecinają się w zaskakujący i niespodziewany sposób. Na dobre zespaja je uczucie dwojga odmieńców, introwertycznego albinosa i okaleczonej w płomieniach dziewczyny. Po kilkudziesięciu latach mroczną tajemnicę rodzinną mimowolnie rozwikła ich jedyny syn Sebastian - utracjusz i aferzysta, który postanawia wykorzystać możliwości, jakie daje Poznań, kipiąca życiem metropolia.
Jakub Małecki snuje opowieść o przedwojennej polskiej wsi, wojnie, latach PRL-u i współczesności. Realizm magiczny łączy z groteską, a nostalgię za światem, który przeminął, przeplata z grozą istnienia w sposób godny mistrzów: Wiesława Myśliwskiego i Olgi Tokarczuk.
Odważna i dojrzała powieść jednego z najciekawszych młodych polskich autorów.
\"Małecki pisze o polskiej prowincji jak o wojnie, a o ludziach jak o demonach. Znakomita powieść obyczajowa. Nigdy nie polecam książek polskich autorów. Dla Dygotu warto zrobić wyjątek.\"
Łukasz Orbitowski\"Dobre. I to bardzo. Po cóż pisać więcej?\"
Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia\"Bez wątpienia najlepsza dotąd powieść Małeckiego. Ludzie - żywioły. Życie - zagadka. Przemijanie - suspens. Historia Polski plus historia rodzinna, ale wariacko i poetycko, serdecznie i bezpretensjonalnie.\"
Jacek Dukaj\"Dygot to strach przed życiem, przed cierpieniem, przed przyszłością. Dygot to także samo życie. Dlatego Dygot to również tytuł świetnej powieści o życiu, o strachu, o cierpieniu i okrutnych wyrokach losu. I o tym, że nie można się wyrwać z kręgu przeznaczenia. Tak jak nie można się oderwać od lektury.\"
Leszek Bugajski, Wprost\"Małecki nie musi sięgać po sensacyjne triki, aby przykuć uwagę czytelnika. On po prostu znakomicie opowiada ludzi: ich wewnętrzne napięcia, małe dramaty i codzienne sprawy. Po raz kolejny literatura pokazuje, że najbardziej fascynujące jest zwykłe ludzkie życie.\"
Wit Szostak
Źródło: empik.comRansom Riggs: Osobliwy dom pani Peregrine. Poznań: Media Rodzina, 2012
Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców. Nastrój potęgują stare fotografie, których kolekcja ilustruje tekst.
Życie Jacoba nie zapowiadało się ekscytująco. Pogodził się z myślą, że nigdy nie zostanie odkrywcą i nigdy nie będzie miał wielu przyjaciół. Ważne miejsce w jego życiu zajmował dziadek. To on najbardziej mu imponował i to on opowiadał mu najlepsze historie na dobranoc o pogodnym sierocińcu na walijskiej wysepce, ukrytym przed złem, wojną i potworami... Aż pewnego dnia dziadek Portman umarł w niejasnych okolicznościach. I wtedy wszystko się zaczęło..."Osobliwy dom pani Peregrine\" to trzymający w napięciu thriller nie tylko dla młodzieży. Rdzeń książki stanowią niezwykłe, dziwne fotografie, od których trudno oderwać wzrok, choć sprawiają, że ciarki chodzą po plecach i zasnąć jakoś trudniej. Całości dopełniają niesamowite zwroty akcji, klimat grozy i postacie... cokolwiek osobliwe. Może ta książka jest dziwaczna, może jest ekscentryczna, ale uważaj! pochłonie Cię bez reszty.
Źródło: empik.comHarlan Coben: Sześć lat później. Warszawa: Albatros, 2015
Sześć lat temu Natalie Avery, ukochana Jake'a Fishera, miłość jego życia, wyszła za innego mężczyznę. Na jej ślubie odrętwiały z bólu patrzył, jak ubrana składa przysięgę małżeńską. Przez sześć lat żył ze złamanym sercem, wypełniając pustkę pracą. Przez sześć lat dotrzymywał obietnicy, jaką na nim wymogła: że zostawi ją i jej męża Todda w spokoju, nie będzie jej śledził, nie będzie dzwonił ani nawet wysyłał maili. Ale jego uczucia nie wygasły. Kiedy przypadkiem natrafia w Internecie na nekrolog Todda Sandersona postanawia przyjechać na pogrzeb. Czeka go niespodzianka... pogrążona w żałobie wdowa to nie Natalie, ale zupełnie inna kobieta. Co więcej – żona Todda od ponad dziesięciu lat. Kim zatem była Natalie? I czy w ogóle istniała? Nikt nie pamięta Natalie, nawet bliscy przyjaciele Jake'a. Nikt nigdy nie widział ich razem. Poszukując prawdy o kobiecie, która złamała mu serce, Jake budzi upiory przeszłości i sam naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo... podobnie jak Todd, który nie umarł naturalną śmiercią, lecz został zamordowany...
Planowana jest ekranizacja książki z Hugh Jackmanem w roli głównej.
Źródło: empik.com
Beata Pawlikowska: W dżungli życia. Warszawa: Burda, 2015
Szukała m w życiu szczęścia - tymi słowami Beata Pawlikowska wita czytelników, zabierając ich w podróż po krętych ścieżkach losu, a także po meandrach własnej duszy. Znana pisarka i podróżniczka od wielu lat realizuje swoje pasje, którymi dzieli się na antenie radia, w licznych programach telewizyjnych, w felietonach i książkach. Literatura, podróże, muzyka i rysunek są obecne w jej życiu, przybliżając ją do szczęścia, wypełniając ją, inspirując, ale i przypominając, o tym, co jest w życiu ważne.
Nie zawsze tak było. Pawlikowska ma za sobą uzależnienie od alkoholu, epizod narkotykowy, anoreksję i bulimię, szkolne wagary, ciągłe upomnienia od ludzi, którzy za wszelką cenę pragnęli, by się wpasowała w schemat. Przez wiele lat jej duszę trawił smutek, serce wypełniała pustka, a omamiony tym, co wypada i co powinno się umysł podpowiadał destrukcyjne sposoby na poprawienie sobie nastroju. Pawlikowska zagubiła się, pragnąc odnaleźć sens życia. Kolejne uzależnienia stanowiły próbę rekompensowania sobie deficytów, które tak naprawdę brały się z chęci spełnienia oczekiwań otoczenia. Wokół Pawlikowskiej, jak wokół nas wszystkich, byli ludzie nieustannie podający jej właściwy przepis na życie. Ona się jednak nie dała. Stanowczo protestowała przeciwko bylejakości, unifikacji, naśladowaniu większości populacji. Czuła, że jej przeznaczenie jest gdzie indziej, a co więcej, sama to przeznaczenie kreowała. Książka została podzielona na krótkie, a zarazem treściwe rozdziały, w których Pawlikowska zdradza niekiedy intymne szczegóły ze swojego życia, swojej przeszłości. Do życia według własnych reguł, do poszukiwania szczęścia nie w innych, a w sobie, do spełniania marzeń i zdrowego egoizmu Pawlikowska namawia wszystkich. Pewnego dnia bohaterka wzięła sprawy w swoje ręce, przestała się nad sobą użalać. Poznajemy losy życia podróżniczki, jesteśmy świadkami jej wzlotów i upadków. Zachęca ona czytelników do rozmowy z samym sobą o swoich marzeniach, pragnieniach. Radzi, by postawić na szczerość, by nie próbować oszukiwać samego siebie. To jedyna droga do rozwoju, a także do własnej duszy. Szczerość zaowocuje podjęciem działań, próbą eliminacji tego, co nam się w życiu nie podoba, a także zmianą. W myśl holistycznego podejścia, musimy zadbać również o własne zdrowie, bowiem to ono da nam siłę i energię do zmagania się z przeciwnościami losu i do kroczenia własną drogą.
Oczywiście, nie ze wszystkim się zgadzam, nie wszystkie rady i refleksje są uniwersalne. Natomiast moje zdanie jest takie, by wszystkie książki coachingowe czy poradniki czytać mądrze i starać się odkryć siebie, swoje niepowtarzalne ja - którego w żadnym poradniku nie znajdziemy. Teksty opatrzone są zabawnymi ilustracjami autorki, które nie tylko poprawiają humor, ale też podkreślają wagę słów, zapadając głęboko w pamięć. Lektura przeznaczona jest dla dziewczyn i chłopców oraz niektórych dorosłych - okładkowa dedykacja. Osobiście polecam wszystkim.
Po lekturze książki nie pozostaje nic innego, jak tylko odważnie zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami i nie bacząc na sceptycyzm innych, zawalczyć o swoje szczęście, szukając go nie w innych, a w sobie Jak? - odpowiedzi szukajmy.
Źródło: http://zkamerawsrodksiazek.pl/5067-2/Ewa Woydyłło: Podnieś głowę. Kraków: Wydaw. Literackie, 2014
Książka adresowana przede wszystkim do kobiet - zarówno tych, które borykają się z poważnymi problemami życiowymi, jak i tych, które są zahartowane, odporne i normalne, ale mają - jak wszyscy ludzie - chwile smutku, rozżalenia i słabości.
Ewa Woydyłło kontynuuje otwarty w poprzednich edycjach pisany gabinet terapeutyczny: opowiada o rozmaitych dolegliwościach duszy i ciała, o tym, jak radzić sobie z urazami z dzieciństwa, uzależnieniami, lękami, perfekcjonizmem, złością, starzeniem i śmiercią bliskich osób, daje wskazówki, jak zachować zdrowie i sprawność fizyczną. Przekazuje wiarę w to, że trzeba tylko z odwagą podnieść głowę, aby uczynić życie szczęśliwszym, lepiej zrozumieć siebie i innych.
Ewa Woydyłło - w jej rodzinnej biografii jest Katyń i Kazachstan. Mama nauczyła ją tolerancji, Ameryka tego, że życie można dowolnie kształtować i nigdy nie jest za późno na naukę. Jest doktorem psychologii, od lat zajmuje się leczeniem uzależnień jako psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików.
Autorka książek m. in: Sekrety kobiet, My-rodzice dorosłych dzieci, W zgodzie ze sobą, Buty szczęścia.
Za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień otrzymała medal św. Jerzego, za pracę z uzależnionymi w więzieniach - odznaczenie Ministra Sprawiedliwości.
Źródło: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/1593/Podnies-glowe---Ewa-Woydyllo
Piotr Adamczyk: Pożądanie mieszka w szafie. Słupsk: Dobra Literatura, 2016Mógłbym się nazywać Al Pacino, a nazywam się Piotr Adamczyk. Inicjały niby takie same. Zaczynamy się podobnie, ale dalej jest już zupełnie inaczej. Mógłbym się też nazywać Dustin Hoffman, George Clooney, Colin Firth albo nawet Johnny Depp. A nazywam się jak ten polski aktor, który grał papieża. Cały naród kochał polskiego papieża; myślę, że sporo z tego przeniosło się na Piotra Adamczyka, tamtego aktora, a mnie ominęło. [Fragment książki]
Po świecie mediów i męskich uniesień prowadzi nas Piotr Adamczyk, mężczyzna o nazwisku popularnego aktora. W wyniku szeregu pomyłek przychodzi mu zmierzyć się z blaskiem nie swojej sławy i zainteresowaniem nienależnych mu kobiet.
Pełna humoru, liryzmu, ale i erotyki opowieść o totalnym pożądaniu i zagubieniu. O pożądaniu kobiet, sławy, sukcesów, a także codziennych przedmiotów. O zagubieniu w świecie zewnętrznym — w nadmiarze, który przytłacza, nie dając dobrej możliwości wyboru, lecz także o zagubieniu w świecie wewnętrznym, we własnych słabościach.
„Inteligentna, dowcipna i doskonale opowiedziana historia. Zaskakująca językowym pomysłem, trafnością obserwacji, odwagą autora. Od czasu do czasu wzruszająca, lekka, ale skłaniająca do refleksji”. Anna Janko, poetka, pisarka, felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”
„Nasycona cierpkim żartem opowieść o samotności, której nikt nie zaprasza, a każdy chce się pozbyć. Swoista, lecz nie swojska, męska wariacja na temat braku »seksu w wielkim mieście« w pewnym wieku. Polecam”. Jerzy Wójcik, „Gazeta Wyborcza”, magazyn „Książki”
„Wyrafinowana, inteligentna powieść. Błyskotliwa narracja wpisana w polską codzienność, z dystansem opisująca zmaganie się z życiem samotnego mężczyzny. Doskonale skonstruowana fabuła, trafne obserwacje, sarkastyczne komentarze i tajemnicza Miriam pisząca zmysłowe internetowe listy do bohatera. I „pani nocna” – ciepła opiekunka z domu dziecka. Warto przeczytać, by potem opowiedzieć innym”. Andrzej Rostocki, socjolog literatury, twórca list książkowych bestsellerów dla „Rzeczpospolitej”
„Spowiedź dziecięcia (obecnie w wieku średnim) ery hipermarketów, które myśli o seksie znacznie częściej niż przeciętny mężczyzna. Częściej nawet niż pisarz Houellebecq, choć wydaje się to niemożliwe. Otaczają go w realu i internecie dziewczyny w za krótkich spódniczkach, o których on marzy, ale które rzadko marzą o nim, a jeśli już to e-mailowo. Mimo to mamy konsumpcję w tle, a właściwie na pierwszym planie”. Mariusz Urbanek, pisarz, publicysta miesięcznika „Odra”
„Jaki jest Piotr Adamczyk, każdy zobaczy! Samotnik z wyboru, a może z konieczności. Nieszczęśliwy romantyk, poeta grafoman, niemęski men, który ma jednak siłę. I to jaką! Każda z kobiet, która mu się przyjrzy, odnajdzie w nim to, czego być może sama szuka. Prawdopodobnie ucieknie od takiego stendhalowskiego lustra, ale na pewno pomyśli. Nad sobą. Nad życiem. Nad tym, że nie ma sensu gonić ideałów, tylko warto idealizować to, co się ma". Jarosław Czechowicz, recenzent „Krytycznym okiem”
TERMINY ZAJĘĆ Z EDUKACJI CZYTELNICZEJ I MEDIALNEJ - W RAMACH GODZIN WYCHOWAWCZYCH
- I SEMESTR 2016/201704.11.2016 - 11.10-11.55 - Wizerunek w sieci - LO 8 -
klasa 3 d
24.11.2016 - 11.10-11.55 - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 2 c
24.11.2016 -12.05-12.50 - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 2 d
29.11.2016 - 12.05-12.50 - Wizerunek w sieci - LO 8 -
klasa 3 a
05.12.2016 - 11.10-11.55 - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 3 b
05.12.2016 - 12.05-12.50 - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 2 a
08.12.2016 - 12.05-12.50 - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 1 o
08.12.2016 - 13.00-13.45 - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 1c
09.12.2016 - 11.10-11.55 - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 3 d
09.12.2016 12.05-12.50- - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 1 a
20.12.2016 - 13.00-13.45 - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 3 c
10.01.2017 - 13.50-14.35 - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 1 d
20.01.2017 - 12.05-12.50 - Czytanie od A do Zachwytu - LO 8 - klasa 1 bII SEMESTR 2016/2017:
klasy pierwsze:
2.03 - prawa autorskie - 13.00-13.45 - kl. 1c
3.03 - prawa autorskie - 11.10-11.55, 12.05-12.50 - kl. 1a, 1b
04.04 - wizerunek w sieci - 11.10-11.55 - kl. 1 d
07.04 - wizerunek w sieci - 11.10-11.55, 12.05-12.50 - kl. 1a, 1b
25.04 - prawa autorskie - 11.10-11.55 - kl. 1d
klasy drugie:
27.02 - media i ich rola - 12.05-12.50 - kl. 2b
02.03 - media i ich rola - 11.10-11.55, 12.05-12.50 - kl. 2c, kl. 2d
06.03 - język reklamy - 12.05 – 12.50 – kl. 2a
07.03 - wizerunek w sieci - 10.10-10.55 - kl. 2c
09.03 - język reklamy - 11.10-11.55, 12.05-12.50 - kl. 2c, kl. 2d
03.04 – media i ich rola – 12.05-12.50 – kl. 2a
25.04 - mapy myśli - 10.10-10.55 - kl. 2c
25.05 - wizerunek w sieci - 12.05-12.50 - kl. 2d
31.05 - mapy myśli - 13.00-13.45 - kl. 2o
07.06 - wizerunek w sieci - 13.00-13.45 - kl. 2o
klasy trzecie:
28.02 - media i ich rola – 13.50 – 14.35, kl. 3e
07.03 - mapy myśli - 13.00-13.45, kl. 3c
31.03 - media i ich rola - 11.10-11.55 - kl. 3d
03.04 – język reklamy – 11.10-11.55 – kl. 3b
WYJŚCIA DO MEDIATEKI - warsztaty: "Naucz się uczyć" - od godz. 9.00 do godz. 11.00
26.10.2016 - kl. 3D
02.11.2016 - kl. 1D
14.12.2016 - kl. 3A
11.01.2017 - kl. 1O
18.01. 2017 - kl.1C
12.04.2017 - kl. 1A
SPOTKANIA AUTORSKIE WE WROCŁAWSKICH BIBLIOTEKACH - KWIECIEŃ 2017
Spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką powieści obyczajowych, Agatą Kołakowską.
Spotkanie odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia 2017 r. o godz. 17:00.
Miejsce Filia nr 18
Grabiszyńska 236 a
Wrocław
Wstęp wolny.
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem - pisarzem, autorem słuchowisk, mieszkającym i pracującym we Wrocławiu.
Motto jego twórczości to słowa niosą uśmiech.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
7 kwietnia 2017 r. (piątek), godz.
Miejsce Filia nr 16
Kolista 17
WrocławZapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Zebarem, wrocławskim poetą i prozaikiem, autorem \"Wzdłuż śladów\", \"W nieboskłonie\". Autor zaprezentuje m.in. swoją najnowszą powieść pt. \"In nomine\".
11.04. 2017 (wtorek), w godz. 18:00-19:00.
Miejsce Filia nr 32
9 Maja 26
Wrocław
Spotkanie autorskie z niderlandzkimi autorami książek dla dzieci
Zapraszamy na spotkanie autorskie z niderlandzkimi autorami książek dla dzieci. Naszymi gośćmi będą: Sylvia vanden Heede, Joke van Leeuwen, Wouter van Reek, oraz ceniony i bardzo znany ilustrator literatury młodzieżowej, a także autor powieści graficznych The Tjong Khing.
Spotkanie jest organizowane z inicjatywy i współudziale Katedry Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego.Termin: 21 kwietnia 2017 r. (piątek), godz.10:00-11:30.
Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką.
Miejsce Filia nr 29
ul. Reja 1
50-338 Wrocław
Spotkanie autorskie z Agnieszką Wolny-Hamkało oraz Radosławem Kobierskim
Spotkanie odbywa się wokół książek wydanych w ramach cyklu Seryjny poeci. Pani Agnieszka Wolny-Hamkało to wrocławska poetka, krytyczka literacka i publicystka.
Współpracuje m.in. z Gazetą Wyborczą, Przekrojem, Przeglądem, Bluszczem i portalem Polskiego Radia. Prowadziła programy poświęcone książkom w TVP1.
Radosław Kobierski to poeta, prozaik, krytyk literacki, felietonista. Nominowany do Nagrody Gdynia i Angelusa. Stypendysta Wiedeńskiego Kultur Kontakt i Wyszehradzkich Rezydencji Literackich.
Zapraszamy 21 kwietnia 2017 r. (piątek) w godz.17:00-18:00
Miejsce Filia nr 29
ul. Reja 1
50-338 WrocławŻródło: http://www.biblioteka.wroc.pl/home/wydarzenia/month.calendar/2017/04/31/-
NOC BIBLIOTEK 2017
Nasza szkoła przystąpiła do akcji promującej biblioteki i czytanie.
Noc Bibliotek 2017 odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2017 r. pod hasłem Czytanie porusza.
Działania w bibliotece szkolnej LO VIII - plan ogólny:
1. Kawiarenka czytelnicza na patio szkoły - lektura w letnią noc.
2. Prezentacja księgozbioru z naciskiem na beletrystykę i nowości.
3. Czytelnia literacka - audiobooki.
4. Głośne czytanie przez uczniów fragmentów wybranych utworów.
5. Biblioteczka Rodzica - prezentacja literatury.
6. Ekranizacje książkowe - czytelnia.
7. Kalambury czytelnicze.
8. Inicjatywy uczniowskie.Zapraszam nauczycieli, rodziców i uczniów do współpracy i składnia swoich propozycji.
Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji proszę o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej.
Zapraszam do czytelni w dniu 19.09.2017. , 04.10.2017 od godz. 9.45 do 11.30 "Pana Tadeusza" czyta Tomasz Czarnecki (audiobook).
LEKCJE Z DBP – W RAMACH GODZINY WYCHOWAWCZEJ – PAŹDZIERNIK
Prawo autorskie w szkole
1D – 12.10 – 3l.
Prawo pracy: co uczeń powinien wiedzieć
3A – 6.10 – 7l.
3D – 9.10 – 3l.
Poznajemy przepisy prawa dotyczące ochrony danych osobowych
1D – 19.10 – 3l.
1B – 20.10 – 3l.
2B – 5.10 – 3l.
3C – 9.10 – 2l.
Język reklamy – sztuka przekonywania czy manipulacja
2A – 5.10 – 8l.
Wizerunek w sieci – konsekwencje naszych zachowań
1C – 30.10 – 4l.2O – 23.10 – 1l.
LEKCJE W CZYTELNI ODBYWAJĄCE SIĘ W RAMACH GODZIN WYCHOWAWCZYCH- LISTOPAD
Język reklamy
1D – 9.11 – 3l.
1A – 10.11 – 6l.
20 – 17.11 – 6l.
Media – czy jesteś wobec nich krytyczny?
2B – 2.11 – 3l.
3A – 3.11 – 7l.
Bezpieczeństwo i zagrożenia w sieci
2A – 30.11 – 8l.
2C – 23.11 – 3l.
2O – 24.11 – 6l.
Mapy myśli
3O – 3.11 – 1l.
2C – 16.11 – 3l.
3A – 24.11 – 7l.
Metody szybkiego czytania ze zrozumieniem
3O – 10.11 – 1,2l.
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA – NOWOŚCI – PAŹDZIERNIK
- Jay Asher: 13 powodów. Poznań: Rebis, 2017
- Elżbieta Śnieżkowska-Bielak: Bajeczne mikstury czyli bajki psychoterapeutyczne, psychoedukacyjne i relaksacyjne. Gdańsk: Harmonia, 2014
- Piotr C.: Brud. Gdynia: Novae Res, 2016
- Grzegorz Kasdepke: Co to znaczy. Łódź: Literatura 2012
- Paweł Piotr Reszka: Diabeł i tabliczka czekolady. Warszawa: Agora, 2015
- Dorota Sumińska: Dlaczego oczy kota świecą w nocy? Kraków: Wydaw. Literackie, 2015
- Piotr Adamczyk: Dom tęsknot. Warszawa: Agora, 2016
- Gustaw Herling-Grudziński: Opowiadania wszystkie. Vol.1. Kraków: Wydaw. Literackie, 2016
- Janusz L. Wiśniewski : Eksplozje. Warszawa: Wielka Litera, 2017
- Olga Tokarczuk: Gra na wielu bębenkach. Kraków: Wydaw. Literackie, 2007
- Grzegorz Kasdpeke: Kocha, lubi, szanuje czyli jeszcze o uczuciach. Warszawa: Nasza Księgarnia, 2009
- Sylwia Kubryńska: Kobieta doskonała. Poznań: Czwarta Strona, 2015
- Ewa Woydyłło: Ludzie, ludzie…Kraków: Wydaw. Literackie, 2016
- Paweł Reszka: Mali Bogowie. Warszawa: Czerwone i Czarne, 2017
- Tarryn Fisher: Margo. Kraków: SQN, 2017
- Magdalena Zawadzka: Moje szczęśliwe wyspy. Warszawa: Marginesy, 2017
- Simon Beckett: Niespokojni zmarli. Warszawa: Czarna Owca, 2017
- Carol Dweck: Nowa psychologia sukcesu. Nastawienie na rozwój to gwarancja sukcecu. Warszawa: Muza, 2017
- Piotr C.: Pokolenie IKEA. Gdynia: Novae Res, 2017
- Piotr C.: Pokolenie IKEA. Kobiety. Gdynia: Novae Res, 2017
- Joanna Brodowska: Przygody Fryderyki czyli bajki terapeutyczne. Gdańsk: Wydaw. Harmonia, 2015
- Claire Guest: Psi dar. Jak węch Daisy uratował mi życie. Warszawa: Marginesy, 2017
- Ewa Woydyłło: Sekrety kobiet. Kraków: Wydaw. Literackie, 2017
- B.A. Paris: Za zamkniętymi drzwiami. Warszawa: Albatros, 2017
- Sławomir Koper: Zachłanne na życie. Warszawa: wydaw. Czerwone i Czarne, 2015
- Sylwia Kubryńska: Biurwa. Poznań:Czwarta Strona, 2016
- Sylwia Kubryńska: furia MAĆ! Poznań: Czwarta Strona, 2016
LEKCJE DBP W RAMACH GODZINY WYCHOWAWCZEJ – II SEMESTR 2017/2018
LUTY08.02 - kl. 2C - 3l - Prawo pracy
15.02 - kl. 1D - 3l. Promowanie czytelnictwa
15.02 - kl. 3B - 7l. - Poznajemy przepisy prawa dot. ochrony danych osobowych
16.02 - kl. 3C – 6L,7l. Metody szybkiego czytania...
19.02 - kl. 3D - 3l. Kultura osobista
19.02 - kl. 1C - 4l. Kultura osobista
22.02 - kl. 1D - 3l. - Wizerunek w sieci -
MARZEC
01. 03 - kl.1E - 3l. - Wizerunek w sieci
01.03 - kl. 1D - 3l. - Media - czy jesteś wobec nich krytyczny?
02.03 - kl. 3C - 7l. - Kultura osobista
02.03 - kl. 1A - 6l. - Prawo pracy
08.03 - kl. 1D - Mapy myśli 3l
09.03 - kl. 3A – 7l. - Przepisy prawa dot. ochrony danych osobowych
12.03 - kl. 2D 1l. - Kultura osobista
13.03 - kl.2O – 6l.- Mapy myśli
15.03 - kl. 3B - 7l. - Stereotypy w mediach
23.03 - kl. 3A – 6,7 l. – Metody szybkiego czytania
KWIECIEŃ
05.04 - kl. 2B – 2L, 3l. - Metody szybkiego czytania...
11.04 – kl.2O – 7,8 l. – Metody szybkiego czytania
12.04 - kl. 1D - 3l. - Książka czy film - dyskusja
12.04 - kl. 2A - 6l. - Prawo pracy
17.04 - kl. 1E - 3l. - Media - czy jesteś wobec nich krytyczny?
19.04 - kl. 2A - 6l. - Książka czy film – dyskusja
19.04. - kl. 2C – 3l.– Język reklamy
26.04 - kl. 1E – 2L, 3l. - Metody szybkiego czytania...
MAJ
17.05 - kl. 2C - 3l. czwartek - Stereotypy w mediach
WYJŚCIA DO CENTRUM INNOWACJI PRZEJŚCIE ŚWIDNICKIE - II SEMESTR 2017/2018
21.02 - kl. 3C
28.02 -kl. 1C
7.03 - kl. 2B
W DNIACH OD 23.04 DO 20.05.2018 W BIBLIOTECE SZKOLNEJ BĘDZIE DZIAŁAŁ PUNKT ZBIÓRKI KSIĄŻEK .
W ramach akcji przygotowanej przez organizację Zaczytani, zbieramy książki dla małych i dużych Pacjentów. Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, wydane po 2000 roku. Zebrane książki zostaną przekazane do szpitali, w których powstaną biblioteki.
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.
Książki proszę przynosić do biblioteki szkolnej.W ramach akcji promującej czytelnictwo "OD CYTATU DO KSIĄŻKI" co tydzień zamieszczany będzie w Ogłoszeniach (Librus) cytat z wybranej książki.
Zachęcam do włączenia się do akcji i podawania swoich cytatów z ulubionych książek. Zostaną udostępnione w ogłoszeniach Librusa po zgłoszeniu ich do biblioteki szkolnej.ZAPRASZAMY 9.06.2018 OD GODZ. 16.00 DO GODZ. 20.00 DO LO VIII PRZY UL. ZAPOROSKIEJ NA NOC BIBLIOTEK
Impreza czytelnicza odbędzie się pod hasłem „RzeczpospoCzyta” – 100 lat niepodległości Polski – polska literatura, twórcy, rodzima sztuka, przyroda, historia i wyobrażenia Polski za 100lat.
W programie przewidziane są różne atrakcje:
- letnie czytanie na kocach (szkolne boisko)
- obrazowe czytanie czyli młodzież czyta a dzieci rysują – nagroda: KOLOROWY BALON
- kalambury literackie
- remiksy wierszy
- prezentacje: ciekawe czytanie
- wykonywanie plakatów
Serdecznie zapraszamy!!!!\
W dniach 23.04-20.05.2018 w bibliotece szkolnej działał punkt zbiórki książek. W ramach akcji przygotowanej przez organizację Zaczytani, zbieraliśmy książki dla małych i dużych Pacjentów. Zebrane książki zostaną przekazane do szpitali, w których powstaną biblioteki.
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za wsparcie akcjiJ
TERMIN ROZLICZENIA Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ UPŁYWA W DNIU 15.06.2018R.
-