PROTOKÓŁ DYPLOMATYCZNY
Ambasada Francji, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France zapraszajĄ na warsztat z zakresu protokoŁu dyplomatycznego
Olimpiada Wiedzy Chemicznej
13.03.2021 r. Julia Sobczyńska z klasy 3f oraz Łukasz Grzywacz z klasy 3e wzięli udział w finałach Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wraz z opiekunem, Panem Piotrem Rzepkowskim, pojechali do Krakowa zmierzyć się z testem III etapu. Gratulujemy już i tak wspaniałych wyników dotychczasowych zmagań, a czekamy z niecierpliwością na wyniki ostatniego etapu.
Akcja "Różowa Skrzyneczka"
W tym roku uczennice naszej szkoły dostały na Dzień Kobiet Różową Skrzyneczkę, a wraz z nią - dostęp do darmowych środków higienicznych potrzebnych podczas menstruacji.
Skrzyneczka została już zaopatrzona, jednak później to uczennice naszej szkoły będą uzupełniać ją same, według potrzeb i możliwości. W ramach idei siostrzeństwa, zgodnie z hasłem: weź, jeśli potrzebujesz - zostaw, jeśli masz więcej!
Bardzo dziękujemy radnej Miasta Wrocławia - pani Jolancie Niezgodzkiej oraz inicjatorce akcji Różowa skrzyneczka Adriannie Klimaszewskiej za włączenie naszej szkoły do tego projektu.
Olimpiada Wiedzy o Świecie Antycznym
Z przyjemnością informujemy, że uczeń kl. 2Bg Kacper Konieczny awansował do ogólnopolskiego finału Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym z trzecim wynikiem na 19 osób zakwalifikowanych. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.
XLVII Olimpiada Geograficzna - pasja, pracowitość, determinacja.
Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej po przeprowadzeniu weryfikacji prac z zawodów okregowych KACPER KONIECZNY kl. 2Bg zakwalifikował się do zawodów finałowych.
Zawody są planowane 8-11.04. 2021 r. w Gdyni.
Serdecznie gratulujemy naszemu Olimpijczykowi
nauczyciele geografii
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszam na wydarzenie organizowane przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej i Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem skierowane do młodego pokolenia.
Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.
Jest to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmiemy dyskusje poświęcone sprawom najważniejszym dla młodego pokolenia Polaków. Celem Konsultacji wojewódzkich jest wypracowanie rozwiązań, zebranie opinii i pomysłów, które zostaną uwzględnione w dokumencie strategicznym.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiadlamlodych2.webankieta.pl/ .
Konsultacje dla województwa dolnośląskiego odbędą się 11 marca br. od godz.17:00 do godz. 20:00 poprzez platformę Zoom. Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym.
Ostateczny termin na wypełnienie formularza to wtorek (09.03.2021), do godz. 23:59.
Zachęcam do obserwowania profili Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem na portalach społecznościowych, na których będziemy informować o pracach nad Strategią na rzecz młodego pokolenia.
Zachęcamy także do nałożenia nakładki na zdjęcie profilowe na fb, dzielenia się Państwa opiniami oraz oznaczanie swojego udziału w konsultacjach za pośrednictwem hashtag`u #KonsultacjeDlaMlodych. Link do nakładki znajduje się poniżej:
www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=231756222012160
Z poważaniem,
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
KONKURSY PLASTYCZNE
2Jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Anna Niewińska wyłoniło zwycięzców konkursów plastycznych.
1. Wrocław moje miasto
I miejsce - HANNA kl.2Dg
Wyróżnienie - PAWEŁ kl.2Og
2. Bolesław Krzywousty - wizerunek władcy
I miejsce - IWO kl.2Fg
Wyróżnienie - WERONIKA kl.2Og oraz JAKUB kl.2Eg
3.Mój wakacyjny pejzaż
I miejsce - BIANKA kl.1F
Wyróżnienie - ALEKSANDRA kl.2Og oraz NATALIA kl.1F
Osoby, które zajęły pierwsze miejsca otrzymują w nagrodę bony Empik (do odebrania w sekretariacie szkoły - budynek A - od dnia 8 marca)
Serdecznie gratulujemy!
Pierwszy cykl Eurolekcji juź za nami
Za nami pierwszy cykl eurolekcji przeprowadzonych przez organizację Europe4youth oraz Fundację Centrum Aktywności Twórczych. Eurodesk Polska, w których uczestniczyło ponad 190 uczennic i uczniów naszej szkoły.
Weekendowe zajęcia z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej
Zapraszam uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi na warsztaty SmartUP Academy.
Bezpłatne, weekendowe zajęcia poprowadzą wykładowcy Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej oraz eksperci sektora farmaceutycznego, pracujący na co dzień w obszarze badań i rozwoju.
Zainteresowani uczniowie mogą zapisać się na następujące zajęcia:
- 13 marca – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?
- 20 marca – Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania
- 17 kwietnia – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?
- 24 kwietnia – Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – Kto używał materiału wybuchowego?
- 15 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać?
- 25 maja – ELISA czy Western – oto jest pytanie?
Szczegółowe opisy poszczególnych warsztatów oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie adamedsmartup.pl/warsztaty. Zajęcia odbędą się w formie online. Zapisy prowadzone są indywidualnie.
Olimpiada Zwolnieni z Teorii
Hej! Jesteśmy z klasy 20g i bierzemy udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Postanowiliśmy zająć się wspieraniem małych biznesów na terenie Wrocławia i okolic. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację, w jakiej znajdują się lokalni przedsiębiorcy i promowanie kupowania lokalnie, poprzez stworzenie strony internetowej, która będzie miała funkcję bezpłatnej reklamy oraz informowania społeczeństwa, czym się dana firma zajmuje oraz gdzie się znajduje - będzie to forma katalogu podzielonego na różne kategorie np. gastronomia, moda itp.
Strona jest w trakcie tworzenia, natomiast już teraz możecie nas znaleźć na facebooku, instagramie oraz tiktoku.
https://instagram.com/lokalniwroc?igshid=1kfx0e50fd5a3
@lokalniwroc - na tik toku
Dołączamy również reportaż, z którego więcej się dowiecie na temat nas oraz samego projektu.
http://www.echo24.tv/artykul/zwolnieni-z-teorii-krok-w-strone-kariery-9775
Wpadajcie :)
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego 1952 r.pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji,w której domagano się nadania językowi bengalskiemustatusu języka urzędowego.Aby upamiętnić te wydarzenia w Bangladeszu,UNESCO ustanowiło Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego,który obchodzimy właśnie 21 lutego.Z tej okazji KLASA 1 A przygotowała krótki film z ciekawostkami dotyczącymi polszczyzny i jej historii.
Projekt "Chemia na mapie Wrocławia"
Zachęcam uczniów klas I - II do wzięcia udziału w projekcie "Chemia na mapie Wrocławia". Należy przygotować 3-4 osobiście wykonane zdjęcia nazw ulic, placów, parków itd., które związane są z chemią lub słynnymi chemikami. Do każdego zdjęcia trzeba dołączyć krótki opis tego, co widnieje na nazwie, np. charakterysytkę danego pieriwastka, czy związku chemicznego lub kilka słów o sławnym chemiku, jeśli w nazwie ulicy jest nazwisko naukowca. Pracę należy przygotować w formie niewielkiego plakatu, którego zdjęcie wyślecie przez Teams do Pana Piotra Rzepkowskiego. Plakat można też osobiście przynieść do szkoły. Na zgłoszenia czekamy do 31.03.2021.
"Studia za granicą"- webinarium.
„Jak zacząć poszukiwania właściwej uczelni za granicą?”, „Czy studiując za granicą można utrzymać się bez pomocy rodziców?”
Zapraszamy na webinarium zorganizowane przez Eurodesk Polska z Patrycją i Olą, dwiema Polkami, które wyjechały na studia za granicę.
Naszych gości zapytamy m.in. o rekrutację, o koszty życia na miejscu oraz o to, czy nie żałują podjętej decyzji.
Dzień Języka Ojczystego. International Mother Language Day.
Z czyjej inicjatywy został ustanowiony Dzień Języka Ojczystego?
Dlaczego ustanowiono Dzień Języka Ojczystego?
Odpowiedzi na te pytania i wiele więcej dowiesz się z filmów i quizów, które bedziemy zamieszczać codziennie do 21 lutego 2021 na naszej stronie.
Zapraszamy do zabawy:)
ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU LES NUITS DU MONDE
Jesteś licealistą, muzykiem, wokalistą lub melomanem? TO COŚ DLA CIEBIE!
OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO 2020/2021
Z przyjemnością informujemy, że do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikowały się dwie uczennice:
Amelia KOPACZ z klasy II 0g
oraz
Jagoda ROŻEN z klasy II Cg
GRATULUJEMY!
Sukcesy uczniów Ósemki 2020/2021 - język polski
Uczennice z klas 2: Julia Wdowiak (59p./max.60p.), Wiktoria Grabowiec (56p./max.60p.) i Agata Pankros (53p./max.60p.) będą reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!
EJ
Archiwum Aktualności