• Profesor Krzysztof Simon w LO nr VIII

      We wtorek 28.02 gościliśmy w naszym liceum prof. Krzysztofa Simona, wybitnego specjalistę od chorób zakaźnych i chorób wewnętrznych, nauczyciela akademickiego, konsultanta województwa dolnośląskiego w dziedzinie chorób zakaźnych, członka Rady Medycznej przy Ministerstwie Zdrowia.

      Pan Profesor podzielił się z nami swoją ogromną wiedzą na temat wielu chorób oraz zagrożeń medycznych i cywilizacyjnych we współczesnym świecie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i odkryliśmy nieznane dla nas fakty.

      Bardzo dziękujemy za przybycie i za wykład !!!

      zdjęcia: Adam Kaflowski 2a.

     • TURBOLANDESKUNDE - KONKURS WIEDZY O AUSTRII

      Zapraszamy do udziału w etapie szkolnym konkursu wiedzy o Austrii, który odbędzie się 14 MARCA (we wtorek)) na 4 i 5 godzinie lekcyjnej.

      Numer sali zostanie podany w kolejnej wiadomości.W etapie szkolnym uczniowie rozwiązują w grupach trzyosobowych test w formie dwujęzycznej (pytania są jednocześnie w języku polskim i niemieckim). Test zawiera pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów Austrii.Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów, przejdzie do etapu regionalnego, który odbędzie się 21 kwietnia.

      Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele języka niemieckiego do 6 marca (poniedziałek).

      BARDZO ZACHĘCAMY I SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

     • AKCJA NAKRĘTKI

      W dniach 6-10.03. uczniowie z klasy 02 będą czekać w sali nr 19, budynek A, na 3 kolejnych przerwach, po 3 lekcjach, na wszystkich tych, którzy przyniosą nakrętki (w opisanym, symbol klasy, przezroczystym worku). Nakrętki zostaną przekazane hospicjum, a w szkole zważone i przeliczone na punkty procentujące w Lidze Klas.

      Z A P R A S Z A M Y ! ! !

     • Warsztaty językowe w Londynie.

      W tygodniu przed feriami grupa uczniów z kilku klas wyjechała na warsztaty językowe „Londyn śladami Harry'ego Pottera”.

      Londyn przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, która sprzyjała spacerom po mieście. W trakcie  The Muggle Tour anglojęzyczni przewodnicy pokazali nam kluczowe miejsca ukazane w filmach o Harrym i opowiedzieli mnóstwo ciekawych historii związanych z realizacją filmu. Fantastycznym uzupełnieniem tej części programu była wizyta w Warner Bros Studio gdzie powstała cała seria  filmów. Oglądaliśmy oryginalne rekwizyty, kostiumy, nieznane fragmenty filmów, Zaczarowany Las, peron 9 i 3/4 i wiele innych atrakcji.

      W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy najsłynniejsze muzea Londynu: zabytki starożytnych cywilizacji oglądaliśmy w British Museum, w Musem of Natural History widzieliśmy kolekcje ptaków, płazów, prehistorycznych gadów, przeżyliśmy też symulowane trzęsienie ziemi. Zwiedzaliśmy dwie wielkie galerie sztuki: National Gallery z obrazami między innymi Vincenta van Gogha, Rembrandta, Leonarda da Vinci, Tycjana, Holbeina oraz muzeum sztuki współczesnej Tate Modern.

      Dodatkową atrakcją wyjazdu było zakwaterowanie u rodzin brytyjskich.

      Nasi gospodarze to bardzo mili ludzie, z którymi wieczorami można było porozmawiać o różnych rzeczach: Brexicie, inflacji, wojnie.

      Tydzień w Londynie minął bardzo szybko, szkoda...

     • TURNIEJ WALENTYNKOWY PAR MIESZANYCH W SIATKÓWCE.

       Było fantastycznie w dniu 10.02.2023. Odbył się wtedy „Turniej walentynkowy Par Mieszanych” w siatkówce zorganizowany przez klasę 3e.

      Do turnieju zgłosiło się 16 par, poziom był bardzo wysoki a w wyniku zaciętej rywalizacji najlepszymi duetami okazali się:

      I Miejsce: Natalia i Mikołaj z 3e

      II Miejsce: Kamila i Jakub z 4e

      III Miejsce: Klaudia z 4c i Paweł z 4d

      IV Miejsce: Zuzanna z 1f i Chuljun 3b

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju.

      Podziękowania za wspaniałe zdjęcia Adamowi Kaflowskiemu i Kamilowi Łukaczykowi z 2a.

      Klasa 3e i nauczyciele wychowania fizycznego

     • RYTM – TO FASCYNUJĄCE!

      Ragtime, salsa, swing, shuffle, synkopa…

      O te i inne słowa oraz ich znaczenie mogliśmy wzbogacić się uczestnicząc w koncercie edukacyjnym pn. „Fascinating Rhythm!” w Narodowym Forum Muzyki we wtorek 7 lutego.

      Członkowie zespołu REPERCUSSION wprowadzili nas w fascynujący świat różnorodnej, charakterystycznej i niepowtarzalnej muzyki jazzowej. Ponadto – jeśli byli wśród nas entuzjaści brzmienia instrumentów perkusyjnych – to była to gratka: czterej muzycy grupy to wyłącznie perkusiści – absolwenci naszej wrocławskiej Akademii Muzycznej. Uraczyli nas szerokim spektrum brzmienia, jednak „królował” urokliwy, delikatny ksylofon.

      Każde spotkanie z cyklu „Koncerty edukacyjne dla młodzieży” to inny świat – tak, jakimi są różne style, instrumentaria, epoki.

      Co nas czeka w kolejnych odsłonach? Przekona się ten, kto zechce uczestniczyć!

      Zatem – do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń!

       

     • Z wizytą w Ratuszu - edukacja samorządowa

       

      W ramach lekcji historii i teraźniejszości klasy 1b i 1d miały okazję zwiedzić wrocławski Stary oraz Nowy Ratusz. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących funkcjonowania Rady Miasta. Zajęcia były prowadzone w sposób interesujący, dzięki czemu poznaliśmy wiele, wcześniej nieznanych nam, szczegółów. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć elementy średniowiecznej sztuki Starego Ratusza i podziwiać, w jaki sposób rozwijał się on wraz z potrzebami naszego miasta.

     • ÉPIPHANIE

      W styczniu obchodziliśmy święto Trzech Króli - ÉPIPHANIE. Francuskim zwyczajem ci, którzy znaleźli w swoim kawałku ciasta fève zostali królem lub królową.

      ​​​​​​​Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć w jaki sposób Francuzi celebrują to wydarzenie. Były piosenki, quiz, poczęstunek i dobra zabawa.

     • Projekt Obywatel

      Oto grupa uczniów z klasy ekonomiczno- społecznej 1i, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjnym wspierającym kompetencje obywatelskie PROJEKT OBYWATEL Odpowiedzialność i Tożsamość. W nietypowy sposób, bo tworząc w Minecrafcie realia wrocławskie, uczyli się przy okazji najnowszej historii naszego miasta. Na zdjęciach gala kończąca projekt w Ratuszu.

     • KONKURS

      Lubisz nowe wezwania? Znasz język angielski,francuski i polski? Jesteś z kl. I,II lub III? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałeś/odpowiedziałaś TAK, to konkurs PARLES-TU ANGLAIS? DO YOU SPEAK FRENCH? jest dla Ciebie!

      Szczegóły na Librusie i na plakatach

     • Światełko dla Ukrainy

      Drodzy Rodzice, Uczniowie i Pracownicy szkoły!

      W imieniu organizatorów akcji Światełko dla Ukrainy serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w rozpropagowanie zbiórki. Dzięki Waszej ofiarności udało nam się zgromadzić pokaźną liczbę 255 opakowań zapałek oraz, co najważniejsze, 174 świec, które łącznie powinny dawać światło przez ponad 3400 godzin!*Paczki z darami zostały dzisiaj przewiezione do Szkoły Podstawowej nr 77, skąd wyruszą do punktu zbiorczego w Krakowie i dalej - na Ukrainę.

      Mikołaj Sradomski

      *szacowane na podstawie informacji na opakowaniach świec

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...