• debata oksfordzka w lo8

     • Debata oksfordzka - KOMBO PG - Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji ... 
      W piątek 29 maja 2020 odbyła się druga część warsztatów debaty oksfordzkiej w formie online, w której brali udział uczniowie z naszej szkoły. Pierwsza część warsztatów odbyła się jeszcze w szkole 6 marca.

      Warsztaty prowadzone były przez Pana Pawła Linke z Fundacji Nowy Głos. Oferta Fundacji Nowy Głos to dwa trzygodzinne warsztaty dla grupy od 12 do 16 osób, finansowane w całości z grantu rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Pracujemy na pierwszym w Polsce podręczniku do debat oksfordzkich (napisanym specjalnie na potrzeby projektu).

      Debata oksfordzka to ustrukturyzowana debata dwóch czteroosobowych drużyn, które losują stronę w debacie 15 minut przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu strony muszą podejść do tematu wieloaspektowo i spojrzeć na problem z różnych punktów widzenia. Jest to świetne
      narzędzie dydaktyczne, które uczy kultury słowa, sztuki wystąpień publicznych i poszerza
      horyzonty.

      Istnieje możliwość stworzenia drugiej grupy warsztatowej: środa 3.06 godz 12-15 oraz 5.06 godz 9-12. Już jest kilkoro chętnych, czekamy na Ciebie! Chętnych proszę o kontakt do wtorku 2.06 godz 18 librusem do Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej.

      Debatuj! Naucz się rozmawiać! Zabierz głoś! Przekonuj! Włącz się do debaty!
    • EGZAMINY DELF
     • EGZAMINY DELF

     • Sesja egzaminacyjna zaplanowana na czerwiec 2020 została odwołana.

      Kolejna sesja odbędzie się w marcu 2021. Do egzaminów będą mogli przystąpić również tegoroczni maturzyści i zdawać je w wersji DELF scolaire.

      Zachęcamy do systematycznych przygotowań do egzaminów!
     • Dni Otwarte LO nr VIII 22 maja 2020 r. dzień 5 cz. 1

     • Dzisiaj mamy dla Was odrobinę informacji. Takich bardziej konkretnych. Co oferuje Ósemka?

      Bierzemy udział w wielu projektach takich jak:• Olimpiada Zwolnieni z Teorii• International Village• Euroweek• Projekty w ramach UNESCO• Mój Pierwszy Uniwersytet• LabDay• Szkoła w Mieście

      Grupa wolontariuszy i wolontariuszek udowadnia, że pomaganie może być naprawdę przyjemne

      Mamy sprawnie działającą redakcję Gazetki Szkolnej (osobiście polecam!)

      Czas na przerwach umila nam muzyka – mamy radiowęzeł, w dwóch budynkach!

      Każdego roku wyjeżdżamy na obozy maturalne – bo żeby się dobrze przygotować do egzaminu, nie trzeba odmawiać sobie przyjemności!

      Mamy świetną pracownię chemiczną, z której zasobów często korzystamy – bywa wybuchowo!

      Wycieczki – te bliskie i dalekie – dają nam szansę na zdobywanie wiedzy, integrowanie się, ale i odpoczynek

      Konkursy szkolne (np. FotoLO8, Anglista Roku), międzyszkolne (m.in. językowe, recytatorskie, literackie, sportowe) i ogólnopolskie olimpiady pozwolą rozwinąć się i wykazać w różnych dziedzinach

     • Dni Otwarte LO nr VIII 21 maja 2020 r. dzień 4

     • Kolejna porcja Ósemki! Jak Wam się podoba? Tak bardzo żałujemy, że nie możemy się spotkać, oprowadzić Was po naszej szkole, opowiadać... Macie jakieś pytania, wątpliwości? Piszcie w komentarzach, jesteśmy do Waszej dyspozycji! Oprócz tego Wiktoria i Szymon – uczniowie klas pierwszych – podzielą się z Wami opiniami na temat Ósemki. Warto przeczytać, co mają Wam do przekazania!

      Wiktoria: Wybrałam LO 8 głównie ze względu na rozszerzoną naukę j. angielskiego. W liceum podoba mi się sympatyczna atmosfera, która tu panuje i pomocne grono pedagogiczne. Mam też możliwość rozwijania pasji m.in. biorąc udział w konkursach recytatorskich czy fotograficznych. 

      Szymon: Liceum Ogólnokształcące nr 8 było moim pierwszym wyborem i absolutnie go nie żałuję. Szkoła jest w centrum miasta, więc z każdej części Wrocławia dojazd jest świetny. Nauczyciele są wymagający, ale też nie na tyle, żebym nie miał czasu na własne zainteresowania, co mnie bardzo cieszy, bo tego się bałem idąc do dobrego liceum. Można z nimi porozmawiać i zawsze dogadać się w sprawie popraw czy prac dodatkowych. Sam budynek a nawet budynki nie są przytłaczające jak to jest z większością szkół, co naprawdę pomaga w pierwszych dniach, bo wszystko da się łatwo znaleźć. Dyrekcja organizuje liczne wycieczki i wyjścia klasowe w celach edukacyjnych co w miły sposób urozmaica naukę. Po pierwszym roku zdecydowanie polecam LO 8!

     • Dni Otwarte LO VIII 20 maja 2020 dzień 3 cd.

     • Jaka jest nasza Ósemka? Przeczytajcie koniecznie słowa tych, którzy od dwóch lat mają przyjemność uczyć się w naszej szkole! 

       

      Marcelina: Jeszcze przed egzaminami gimnazjalnymi przygotowałam sobie listę szkół, które rozważałam jako moje przyszłe liceum. Zadanie nie było łatwe, presja rosła z każdym dniem. Wiedziałam, że czeka mnie niełatwy wybór. Na szczęście pomogło mi w tym wszystkim wydarzenie o nazwie „dni otwarte” (które w tym roku ma z resztą szczególnie ciekawą formę, co nie znaczy gorszą!). Spędziłam wiele czasu na dojeżdżanie od szkoły do szkoły, na snucie się po korytarzach wielu wrocławskich szkół. Wciąż nie byłam pewna swojego wyboru, ale szczerze? Zauważyłam jedną ważna rzecz – żadna szkoła nie przywitała mnie tak ciepło, jak ósemka. Od samego początku okazano mi indywidualne podejście. Wszelkie wątpliwości, które mną wcześniej targały, zostały rozwiane. Dlatego zdecydowałam się na ósemkę – i wyszłam na tym dobrze. Mimo że szkoła jest niewielka to panuje w niej miła, rodzinna atmosfera. Nie boję się zwrócić do nauczycieli o pomoc, ponieważ wiem, że są zawsze chętni mi jej udzielić. Istnieje wiele okazji do samorozwoju, między innymi dzięki licznym konkursom (nie tylko związanym z nauką) czy akcjom w wolontariacie. Samorząd szkolny stale szykuje coś nowego, a rozbrzmiewająca na korytarzu muzyka podczas przerw umila spędzony w szkole czas Paweł: Po dwóch latach spędzonych w tej szkole, mogę śmiało stwierdzić, że wybór ósmego liceum to była wspaniała decyzja. Poznałem tutaj cudownych ludzi, nawiązałem nowe znajomości, każdy kolejny dzień w tej szkole, daje mi bardzo dużo radości. Mogę każdemu z osobna polecić tę szkołę, nauczyciele są wyrozumiali i przekazują nam cenną wiedzę w bardzo ciekawy sposób. Wybierz Ósemkę, a na pewno się nie rozczarujesz!

     • Dni Otwarte LO nr VIII 20 maja dzień 3

     • “Szkoła mogłaby być oceniana po wyrazie twarzy jej uczniów, a nie po wynikach egzaminów” mawiał Alexander Sutherland Neill. No właśnie, o ile wyniki matur nie są żadną tajemnicą i można je znaleźć na wielu stronach internetowych, tak o opinie uczniów i uczennic jest nieco trudniej. A to przecież najważniejsze – żeby czuć się w szkole dobrze. Co mamy do powiedzenia na temat Ósemki? Czytajcie, przemyślcie, komentujcie...i pytajcie! W końcu od tego są dni otwarte szkoły

      Julia: Od momentu, kiedy pierwszy raz weszłam do szkoły donieść papiery, do teraz zawsze było czuć przyjazną atmosferę. Jak w każdej szkole są nauczyciele, którzy wymagają od nas wiele i są tacy, których zadowala minimum pracy. Możliwość rozwoju i pomoc nauczycieli jest nie do opisania. Lecz nie samą nauką człowiek żyje: wycieczki, wolontariaty, gazetka, radiowęzeł, zbiórki na cele charytatywne, czy nawet udział w samorządzie szkoły czy organizowanie wydarzeń, pozwala nam na rozwój. Moim zdaniem mamy najlepszą kadrę, nie tylko jeśli chodzi o to w jaki sposób i czego nas uczą, ale w sposób jak nas traktują. Dla nauczyciela nie jesteś chodzącym robotem, który ma się tylko uczyć. 

      Hania: W ósemce bardzo podoba mi się relacja między uczniami a nauczycielami. Jest swobodna, uczciwa. Nauczyciele starają się poznać uczniów i prowadzić lekcje tak, aby trafić do jak największej części klasy. W zamian nie wymagają spełniania jakichś nierealistycznych wymagań, lecz współpracy. Po prostu. 

      Piotrek: Każdego dnia przychodzę do Ósemki z uśmiechem. Nauczyciele są bardzo wyrozumiali i mają profesjonalne podejście do uczniów. Nawiązałem tu bardzo dużo nowych znajomości. Nie żałuję mojej decyzji o wybraniu tej szkoły

     • Klasa wstępna

     • Klasa wstępna? Tylko w Ósemce! 🇨🇵

      Po roku intensywnej nauki języka francuskiego od podstaw (18 godzin tygodniowo), uczniowie kontynuują  naukę w 4-letnim oddziale dwujęzycznym. Pod koniec klasy wstępnej wybierają dwa przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym, tworząc swój indywidualny profil nauczania.

      jJak wygląda  nauka w klasie wstępnej wygląda oczami uczniów? Przeczytajcie wypowiedzi Uczniów.

      Mikołaj: Moja klasa ma naprawdę wiele zalet. Myślę że największą z nich jest to że w odpowiednim dla nas tempie, bez siedzenia non stop nad książkami, w przyjemny sposób uczymy się języka francuskiego. Jesteśmy na wysokim poziomie, a uczenie się nowych rzeczy nie sprawia nam większych problemów. Nasi nauczyciele są świetni, potrafią uczyć, potrafią nas wysłuchać, i zawsze nam pomagają. Powiedziałbym wręcz że są dla nas przyjaciółmi. Kiedy mamy problem, kiedy mamy jakikolwiek kłopot, albo kiedy po prostu mamy pytanie są dla nas. Jeżeli ktoś zamierza uczyć się w liceum na wysokim poziomie, znać płynnie francuski, poznać fantastycznych ludzi oraz uczyć się z przyjemnością w miłej atmosferze to bardzo polecam. Na początku bałem się że nie wytrzymam 18h francuskiego tygodniowo ale się myliłem. Każda godzina jest przyjemna i nie męcząca. podsumowując: świetni ludzie, wysoki poziom, super atmosfera, dobrze usytuowana szkoła i wycieczki do Francji to główne powody dla których powinniście wybrać klasę wstępną. Osoby które chcą się więcej dowiedzieć na temat naszej klasy mogą do mnie napisać np. na messengerze (Mikołaj Korbiel) 

      🇨🇵Nikola: Wybrałam klasę wstępną, ponieważ lubię uczyć się języków i zawsze jest to nowe doświadczenie. Lekcje mijają w miłej atmosferze, a sposoby nauczania są bardzo skuteczne. W razie wątpliwości zawsze można zwrócić się po pomoc do jednej z pań nauczycielek. Zajęcia z francuskiego w klasie wstępnej nie polegają tylko na czytaniu podręcznika i robieniu ćwiczeń - uczymy się również poprzez śpiewanie piosenek, gry, filmy, prezentacje i wiele innych. Oprócz języka francuskiego, mamy w planie jedynie kilka przedmiotów, aby móc się skupić na nim jak najbardziej. Nasza klasa miała w planowała kwietniowy wyjazd do Francji, ale niestety obecna sytuacja nie pozwoliła nam go zrealizować. Mamy nadzieję, że wycieczka odbędzie się w innym terminie. Podsumowując, chcę polecić klasę wstępną każdemu, kto lubi uczyć się wielu nowych rzeczy i nie boi się wyzwań.

     • Dni Otwarte LO nr VIII 19 maja 2020 r. dzień 2

     • Dwujęzyczność to zdecydowanie coś, co wyróżnia naszą szkołę, jej uczniów i absolwentów. Jak to wygląda w praktyce? Przekonajcie się sami!

      Monika: Klasa francuskojęzyczna posiada bogaty program dla każdego, kto jest zainteresowany ponadprogramową znajomością tego języka. Dodatkowa lekcja z Historii i Kultury Francji, możliwość wzięcia udziału w wymianie z francuskimi licealistami, czy tez opcjonalne dobranie dodatkowej godziny danego przedmiotu po francusku z rozszerzeń z historii, geografii lub biologii. Daje to możliwość uczniom na zdanie dodatkowej matury całkowicie po francusku z któryś z tych rozszerzeń. Dodatkowo uczniowie naszej klasy mają możliwość podejść do jeszcze jednej matury, mianowicie dwujęzycznej z francuskiego. Nauczyciele w naszej szkole oferują w ramach lekcji nie tylko zwykle tłuczenie regułek gramatycznych, czy tez wkuwanie słówek (chociaż proszę się nie oszukiwać, takie coś było, jest i zawsze będzie, ponieważ jest to niezbędnik przy nauce języka), ale również ciekawe zastosowanie francuskiego slangu, naukę dokładnego rozumienia ze słuchu, czytanie francuskich książek, czy tez przygotowania do dodatkowego egzaminu DELF, po którym po zdaniu go na poziomie B2, wszystkie uczelnie we Francji stoją przed nami otworem. W ramach wyjść proponowane są nam wykłady przede wszystkim w Instytucie Alliance française, ale również na przykład turnieje gry w scrabble, czy konkursy tłumaczeniowe książek. 

      ➡️Karolina: Klasa dwujęzyczna oferuje całą gamę niesamowitych doświadczeń i możliwości. Oprócz codziennego kursu francuskiego, który jest ciekawy, skuteczny i utrzymany na wysokim poziomie, bierzemy udział w różnych wydarzeniach. Na spotkaniach z Campus France dowiadujemy się o wszelkich praktycznych aspektach studiów w krajach frankofońskich. Również absolwenci naszej klasy, który wybrali studiowanie za granicą odwiedzają nas, by opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Wymiany z francuskimi szkołami oraz wycieczki do Francji pozwalają użyć języka w rzeczywistych sytuacjach i wiele się dowiedzieć o kulturze. Spotykamy się też z inspirującymi dwujęzycznymi osobami, które na własnym przykładzie pokazują, ile dać może dwujęzyczność. A może dać bardzo wiele :)Osoby zainteresowane tłumaczeniem mogą wykazać się na konkursie Traducteur en Herbe. Jeśli chcesz związać swoją przyszłość z Francją albo po prostu lubisz francuski, to idealny wybór dla ciebie! :)

     • Dni Otwarte LO nr VIII 18 maja 2020 r. dzień 1

     • Pierwszy dzień otwarty w Ósemce i pierwszy obraz tejże szkoły. Dziś, oprócz filmu, mamy dla Was zdjęcia i bezcenne słowa naszych uczennic: tegorocznej maturzystki – Ewy oraz jednej z drugoklasistek – Wiktorii. Przeczytajcie, jak oceniają czas spędzony w naszej szkole!

      Ewa: W LO 8 najbardziej podoba mi się to, że mam czas zarówno na naukę, jak i na spędzanie czasu ze znajomymi po lekcjach. Mamy możliwość dogadania się z nauczycielami w różnych kwestiach, np. jak zdarzy się jakaś sytuacja kryzysowa, chcemy przełożyć sprawdzian czy kartkówkę. Za czym będę tęsknić? Myślę, że za ogólną atmosferą. Że jak trzeba, to wszyscy uczniowie potrafią się zjednoczyć w ważnej sprawie. I za naszym patio. W ósemce najbardziej cenię chyba tą swobodę ruchu, że nie jesteśmy ograniczani i zawaleni nauką. Traktuje się nas jak młodych dorosłych. 

      Wiktoria: Kiedy przyszłam do LO 8 od razu poczułam, że jest to „moja” szkoła. Już na wejściu można było doświadczyć panującej tam przyjaznej atmosfery. Po prawie dwóch latach spędzonych tutaj, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wybór Ósemki był najlepszym, jakiego mogłam dokonać. A kto mnie zna, ten wie, że wymagania mam duże... ;) Na szczęście nie ma tutaj tego coraz powszechniejszego wyścigu szczurów, dzięki czemu o wiele przyjemniej jest zdobywać wiedzę. Jeśli chodzi o ilość nauki – jest dobrze. Mam czas dla siebie, na pozaszkolne zajęcia, wymagające dość dużego poświęcenia. Nigdy nie mam problemu ze zwolnieniem się z lekcji na rzecz mojej dodatkowej działalności. Szkoła bardzo wspiera nas we wszystkim, czego się podejmujemy. W trudnych chwilach możemy liczyć na nieocenioną pomoc psychologów i pedagogów. Dyrekcja jest zawsze otwarta na nasze pomysły, na rozmowy z nami, negocjacje... Zawsze czujemy się wysłuchani. Lekcje są prowadzone w bardzo ciekawy sposób – kończąc gimnazjum nie sądziłam, że kiedykolwiek pokocham biologię i chemię czy chociażby fizykę, a tak się stało. Fajne jest też to, że możemy brać udział w wielu projektach (olimpiada Zwolnieni z Teorii czy UNESCO). Na przerwach wychodzimy na patio, oprócz tego mamy radiowęzeł, z którego puszczana jest muzyka, więc na przerwach zawsze jest przyjemnie. Ogólnie szkołę bardzo polecam. Każdemu i każdej – bez wyjątku!

   • Kontakty

    • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
    • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
    • 717986736
    • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
    • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
    • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
    • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
    • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
  • Galeria zdjęć

    brak danych
    • brak danych
    • Lorem ipsum...