• Europejski Tydzień Młodzieży

• 08.05.2019 11:34
        • 9 maja w Warszawie rozpoczną się obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Gra miejska w Ogrodach BUWu, warsztaty w Eurobusie, debata o demokracji czy spotkania z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla młodych ludzi przez pracowników FRSE.

Europejski Tydzień Młodzieży to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń skierowanych do młodych ludzi i pracowników młodzieżowych. W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem: Demokracja i ja

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do udziału w spotkaniach, debatach i warsztatach, podczas których młodzi ludzie będą mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego warto angażować się w sprawy obywatelskie oraz brać czynny udział w życiu publicznym. Będzie też sporo o inicjatywach młodzieżowych, wolontariacie oraz projektach solidarnościowych.

Szczegółowy program oraz formularze rejestracyjne na poszczególne wydarzenia można znaleźć na stronie www.erasmusplus.org.

• Transmisja z Digital Youth Forum z naszej szkole - 23.05

• 06.05.2019 13:17

• Już po raz czwarty zapraszam na Digital Youth Forum!
          W tym roku impreza trwa aż 3 dni a dzień pierwszy składający się z konferencji będzie retransmitowany w naszej szkole.

DYF to konferencja i warsztaty dla młodzieży poświęcone  kreatywnemu i bezpiecznemu wykorzystywaniu nowych technologii.

23 maja w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja Digital Youth Forum dla ponad 420 młodych ludzi. Podczas trzech 90-minutowych sesji młodzi i dorośli twórcy treści, aktywiści, innowatorzy oraz artyści, podzielą się swoimi historiami, wiedzą, pasjami i zainspirują do działania.

22 i 24 maja odbędą się warsztaty organizowane przez partnerów DYF. 22 maja Facebook zaprasza 120 osób na całodniowe warsztaty do Przestrzeni from Facebook. 24 maja do udziału w warsztatach zapraszają Orange (FabLab) oraz Google.

Program transmitowanej konferencji w lo8:
          9:50-11:20 - sesja pierwsza
          11:20-12:10 - przerwa
          12:10-13:40 - sesja druga
          Sesja trzecia (14:30-16:00) nie będzie już transmitowana ze względu na późną porę.

W sesjach biorą udział uczniowie, z którymi ma lekcje w tym czasie oraz osoby z innych klas, które się zgłoszą. Chętnych proszę o zgłaszanie się librusem do 22.05.
          Transmisja będzie w czytelni szkolnej.

Dla zainteresowanych: www.digitalyouth.pl
        • zaproszenie do 4th International Competition "Karst under protection - gift for the future generations"

• 09.04.2019 12:04
        • ProKARSTerra Sofia 2019
          Oto zaproszenie z Bułgarii do udziału w konkursie dotyczącego procesów krasowych w geologii Ziemi. Zaproszenie jest w języku angielskim.
          Zapraszam osoby zainteresowane do kontaktu ze mną.

Dear Colleagues, Dear Friends,

I am delighted at the opportunity to be able to invite you and your ASP-net communities this year again to enter the 4th edition of the International Competition on the theme “Karst under protection – a gift for future generations”, recently launched by the National Institute of Geography, Geophysics and Geodesy at the Bulgarian Academy of Sciences, who is an official partner of the Bulgarian ASP-net.

The deadline for entry is May 19, 2019 and all pupils, teachers, university students, art and nature lovers are very welcome to submit their creative works.

By 16 June 2019 the International jury will determine the winning entries, which will be ranked from first to third place in each category.

Grand prix will be awarded for original achievement. The authors of winning entries will receive certificates and prizes. The Grand prix winner will receive an invitation to participate in the specialized field trip in unique karst regions in Bulgaria (expenses for the excursion will be covered by the organizers).

The competition results will be published after June 30, 2019 on the websites http://prokarstterra.bas.bg/competition and http://prokarstterra.bas.bg/forum2019/competition.

Official announcement and awarding of winners will take place on September 29, 2019 at a ceremony at the International Scientif­ic-Practical Conference “Protected karst territories – law, tourism, monitoring” in Sofia.

Winners will receive invitations at the designated addresses.

The winning entries will be published on the website of the International Scientific Network Pro­KARSTerra (http://prokarstterra.bas.bg) as well as in various specialized publications.

A catalogue of award-warning works will be issued. The best entries, selected by the International jury will be displayed at a specialized exhibition, opened in Sofia on September 29, 2019.

The awarded works at the Fourth issue of the Competition will be included in the traditional travel exhibition “Karst under protection – gift for the future generations”.

We look forward to your participation.

If you have any questions or need for further clarification or information, please, do not hesitate to get back to me.

With my very best wishes!

Krassimira

• platforma edukacyjna NASK

• 09.04.2019 11:45
        • NASK zaprasza do korzystania z platformy edukacyjnej: IT Szkoła