Trening językowy dla pracowników młodzieżowych
- 25.01.2018 12:06
SALTO zaprasza do Malagi na szkolenie pt. ”Linguistic Workout! English communication competences for transnational youth projects”. Mogą wziąć w nim udział pracownicy młodzieżowi, koordynatorzy i mentorzy projektów EVS oraz decydenci odpowiedzialni za polityki młodzieżowe.
Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji językowych niezbędnych pracownikom młodzieżowym do realizacji międzynarodowych projektów Programu Erasmus+ oraz europejskich programów na rzecz mobilności i uczenia się przez całe życie. Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest komunikatywna znajomość j. angielskiego i ukończone 18 lat.
Polska Narodowa Agencja dysponuje dwoma miejscami dla uczestników z Polski. Pierwszeństwo mają osoby, które jeszcze nie były jeszcze przez nią wysyłane na wydarzenia międzynarodowe. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania i wyżywienia. Koszty podróży (do kwoty 2100 zł) pokrywa Narodowa Agencja. Wydarzenie realizowane jest ze środków programu Erasmus+ Młodzież.
Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronach SALTO.
- więcej
Europejska burza mózgów - konkurs "Europe Calling"
- 25.01.2018 11:50
Jeśli wiesz, jak zachęcić swoich rówieśników do jeszcze bardziej efektywnej współpracy z europejskimi decydentami, weź udział w konkursie "Europe Calling" i wygraj wyjazd na EYE 2018!- więcej
Europejska burza mózgów - konkurs "Europe Calling"
- 25.01.2018 11:50
Jeśli wiesz, jak zachęcić swoich rówieśników do jeszcze bardziej efektywnej współpracy z europejskimi decydentami, weź udział w konkursie "Europe Calling" i wygraj wyjazd na EYE 2018!- więcej
This is Our Time - projekt UNESCO
- 04.01.2018 17:43
- 8 grudnia 2017 roku był tak zwanym Time Day, czyli dniem, w którym realizowana była główna część projektu "To jest nasz czas." Jest to flagowy projekt UNESCO i nasi uczniowie wzięli w nim udział po raz drugi. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w konkursie "Unite the Nations", w którym odpowiadali na pytania o historię, geografię, sztukę/kulturę, sport i politykę/sprawy bieżące wybranych krajów świata oraz przeprowadzili 2 wideokonferencje dotyczące tematyki: wolność słowa a mowa nienawiści.
Głównym dniem projektu był 8 grudnia, ale uczniowie przygotowali pytania do konkursu odnośnie Polski wcześniej, a w dzień projektu odpowiadali na 275 pytań o innych krajach. W tym roku w konkursie wzięło udział 31 szkół z 17 krajów. Pomimo starań w tym roku nie weszliśmy do pierwszej dziesiątki ( w zeszłym zajęliśmy 5. miejsce!), ale zabawa z pytaniami na pewno była.
Przed wideokonferencją ze szkołą z Grecji i szkołą z Chorwacji, uczniowie przeprowadzili debatę szkolną i zebrali garść informacji o mowie nienawiści w Polsce, którymi podzielili się z rówieśnikami.
Dziękuję za udział i wspólną zabawę.
- więcej
Lekcja europejska w Domu Europy
- 04.01.2018 18:26
- 29 listopada 2017 roku grupka 24 uczniów biorących udział w wyjeździe do Parlamentu Europejskiego na Euroscola Day wzięła udział w lekcji europejskiej zorganizowanej przez Punkt Informacyjny Unii Europejskiej we Wrocławiu a znajdujący się w Domu Europy na ulicy Widok 10. Tematem lekcji była struktura i działanie poszczególnych instytucji UE. Zajęcia te miały na celu przedstawienie uczestnikom struktury oraz zakresu kompetencji najważniejszych instytucji unijnych: Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej czy też Rady Unii Europejskiej. Zajęcia zostały poszrzone o quiz o UE w formie zabawy. Dzięki zdobytym informacjom mam nadzieję, że nasi uczniowie czują się pewniej w starcie w Eurogame podczas kwietniowego wyjzadu do PE.
- więcej