• This is Our Time - projekt UNESCO

• 04.01.2018 17:43
      • 8 grudnia 2017 roku był tak zwanym Time Day, czyli dniem, w którym realizowana była główna część projektu "To jest nasz czas." Jest to flagowy projekt UNESCO i nasi uczniowie wzięli w nim udział po raz drugi. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w konkursie "Unite the Nations", w którym odpowiadali na pytania o historię, geografię, sztukę/kulturę, sport i politykę/sprawy bieżące wybranych krajów świata oraz przeprowadzili 2 wideokonferencje dotyczące tematyki: wolność słowa a mowa nienawiści.
        Głównym dniem projektu był 8 grudnia, ale uczniowie przygotowali pytania do konkursu odnośnie Polski wcześniej, a w dzień projektu odpowiadali na 275 pytań o innych krajach.  W tym roku w konkursie wzięło udział 31 szkół z 17 krajów. Pomimo starań w tym roku nie weszliśmy do pierwszej dziesiątki ( w zeszłym zajęliśmy 5. miejsce!), ale zabawa z pytaniami na pewno była.
        Przed wideokonferencją ze szkołą z Grecji i szkołą z Chorwacji, uczniowie przeprowadzili debatę szkolną i zebrali garść informacji o mowie nienawiści w Polsce, którymi podzielili się z rówieśnikami.
        Dziękuję za udział i wspólną zabawę.