• 8. edycja konkursu tłumaczeniowego Traducteur en herbe

• 22.12.2021 10:21
      • W sobotę 11 grudnia odbyła się kolejna edycja konkursu tłumaczeniowego.
      • W tym roku do konkursu przystąpiło 8 trzyosobowych zespołów, nie tylko z klas dwujęzycznych. Tym razem uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć na język polski fragment tekstu Philippe'a Delerma La première gorgée de la bière et autres plaisirs minuscules, Gallimard 1997.

Zwycięzców konkursu wyłoniło jury w składzie: Aleksandra Gazda (III FL), Natalia Skoczylas (III FL), Michał Frątczak (III FL), dr Stefan Kaufman oraz dr Patrycja Krysiak.

I miejsce : Amelia Kopacz, Anna Migocka, Iga Surkont

II miejsce : Maja Kepińska, Wiktoria Marciniak, Nikola Szymończyk

III miejsce : Maria Głowacka, Milena Stochmiałek, Zuzanna Wiewióra

Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach prowadzonych przez dr Reginę Solovą „Dlaczego tłumacz nie zawsze ufa słownikom dwujęzycznym" i mgr Natalię Lazreg „Humor w tłumaczeniu audiowizualnym – challenge dla tłumacza”.

Dziękujemy pracownikom i studentom Instytutu Filologii Romańskiej za zorganizowanie konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu się spotkamy.