• WYSTAWA TEXTIFOOD : Moda i design inspirowane Matką Naturą w PKiN w Warszawie od 3 do 30 listopada.

• 25.10.2016 17:42
      • Instytut Francuski w Polsce oraz Miasto Stołeczne Warszawa, we współpracy z Auchan, EDF Polska oraz AGS, maja zaszczyt zaprosić Państwa na zwiedzanie wystawyTEXTIFOOD, która będzie zaprezentowana w dniach od 3 do 30 listopada 2016 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wystawa TEXTIFOOD została stworzona na Wystawę Światową EXPO 2015 w Mediolanie, której hasłem przewodnim było „Wyżywić planetę, Energia dla życia”. Twórcy wystawy, to agencja kulturalna stworzona przez francuskie miasto Lille, po wydarzeniu „Lille-Europejska stolica kultury” w 2004r.

TEXTIFOOD jest wystawą zajmującą na blisko 1000 m² powierzchni. Przedstawia liczne projekty artystyczne (odzież, akcesoria, przedmioty); jest owocem ścisłej współpracy naukowców i projektantów w dziedzinie promowania i ponownego wykorzystania zasobów naturalnych w sektorze tekstylnym i mody.

Na wystawie zostaną również zaprezentowane liczne unikatowe i zadziwiające projekty wykonane z innowacyjnych włókien, naturalnych i sztucznych (takich jak włókna pozyskane z owoców pomarańczy, skorupiaków, kawy czy kwiatu lotosu), które zachęcają do refleksji nad bardziej odpowiedzialnym wykorzystaniem zasobów.

Wystawa TEXTIFOOD organizowana na pograniczu sztuki, innowacyjności oraz zrównoważonego rozwoju skierowana jest do szerokiej publiczności, uczniów, studentów, specjalistów oraz innych zainteresowanych osób.

Poza aspektem czysto artystycznym, wystawa TEXTIFOOD przedstawia innowacyjne technologie, które mogłyby potencjalnie zmniejszyć nasze oddziaływanie na środowisko.